Екологія брейна

В останні десятиліття середня тривалість життя людини постійно зростає. Але цей процес супроводжується серйозним збільшенням при захворюванні всіх груп захворювань. І якщо раніше середня людина навіть не живе до віку, коли ці захворювання починають проявляти себе, то зараз змушена приймати деякі дії заздалегідь, щоб уникнути їх у майбутньому, якщо, звичайно, у старій вікі він хоче залишатися саном і не бути тягаром до родичів. Про це розповів професор Олексій Данілов, керівник проекту «Здоров’я Екологія».

- Олексій, в першу чергу, розповість про те, що проект «Брен Екологія» і що означає слово «екологія»?

Основна ідея проекту «Брен Екологія» полягає в тому, щоб мотивувати людей шукати проблему здоров’я з точки зору власних можливостей. Сьогодні, коли мова йде про здоров'я, люди, як правило, шукають високотехнологічну медичну допомогу. Але Всесвітня організація охорони здоров'я оцінює, що наше здоров'я залежить від системи здоров'я всього 10%, 20% визначається генетичністю, а решта 70% визначається нашим способом мислення, способу життя і навколишнього середовища. Це, наше здоров'я залежить від того, що ми їсти, пити і плаття, що ми робимо, що ми думаємо про і де ми живемо. І в рамках проекту ми розробили просту і зручну систему, яка показує, як чинники, які оточують нас, впливають на наше здоров’я. Для людей це має бути підставою для зміни ставлення до здоров’я.

З огляду на проблеми охорони здоров’я в рамках взаємодії людини з навколишнім середовищем, тут ми тісно співпрацюємо з наукою людської екології, яка вивчає її взаємозв’язок з природою та мінливими умовами існування. З цієї причини слово «екологія» входить до назви проекту. Слово «браїн» з'явився, звичайно, не випадково. Для більшості людей це дуже цінний орган. Вузькі Аллен колись сказав: «Країн мій другий улюблений орган». По-друге, чудовий американський лікар, доктор Амен Даніель, написав книгу, змінити свій мозок, змінити своє життя, і що ідея прийшла дуже близько до нас. Ми не можемо зробити все про нашу генетику, ми не можемо впливати на політику або клімат. Але ми можемо змінити себе і наше ставлення до світу.

до Відомий сатирист Ambrose Bierce сказав: «Лубо є органом, яким ми думаємо, ми думаємо». У зв'язку з цим виникає питання: що таке мозок з точки зору сучасних концепцій науки?

«Я знаю, що я нічого не знаю». Так само можна сказати про ідеї сучасного мозку. Поки ми на початку шляху розуміння механізмів її організації та дії, є розуміння того, що мозок не є органом, керованим нами, але структура, в якій ми самі підпорядковані. Мозок - це бортовий комп'ютер нашого тіла, він обробляє всю інформацію, отриману людиною, і тільки мозок залежить від того, як він буде розшифровувати його.



Стародавні вчені думали, що мозок просто велика залоза. Наприклад, згідно з Aristotle, ця залоза виготовляла слизу, необхідну для охолодження тепла серця. Один з перших, хто почав здогадувати про реальну роль мозку в нашому тілі був Клаудіус Гален, лікар римського імператора Marcus Aurelius. Він сказав, що мозок є зосередженням руху, чутливості та психічної активності.

Мозок і його взаємозв'язок з тілом є складною біохімічною лабораторією, але його можна сперечатися, змінивши наше мислення, ми можемо змінити біохімію та молекулярну біологію нашого тіла. Наприклад, коли людина посміхається, тисячі ендорфінів викидаються, які позитивно впливають не тільки на сам мозок, але і на наших судинах, клітинах, функції серця та інших органах. Коли людина перебуває у страхі, вона призводить до виходу інших гормонів і до абсолютно різних біохімічних реакцій. І вони впливають на організм вже негативно. Це, наше мислення є потужним інструментом, який може зробити нас міцніше, міцніше, більш стійкий, здоровий або, навпаки, привести до захворювання. Наше життя може бути добре або погано, але це мозок, який визначає, що це дійсно. Подивитися і ви побачите людей, які можуть бути ковтання вулиць, похилого в невеликих кімнатах, мають невелику зарплату, але при цьому посміхаються, адже вони досить щасливі з усього. І люди з однаковою зарплатою, але різним видом на життя, думають це страшно. Так це не життя себе, це не самі факти, які роблять нас щасливими або нещасливими, але наші ідеї про них, які утворюються в наших мозку.

до Ми створюємо ідеали для себе, а потім оплачуємо за це здоров'я?

Здоров'я дуже залежить від того, як ми відчуваємо. Тут є країни, такі як Бхутан, де кожен прогуляє босоніж, живе в цьому будинку, але абсолютно щасливий. На жаль, в Західній культурі щастя вимірюється певним положенням в суспільстві, певним соціальним доходом, наявністю автомобіля і човна. І цей човен повинен бути кілька метрів довше, ніж сусід. І якщо ви не вписуєте, що парадигм, ви автоматично стаєте втраченим. І звідси виникають стреси, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет. У деяких випадках пацієнти приходять до нас, які здаються всім, але не мають щастя. І так вони йдуть в Тува до шуманів, роблять багаття там, жити в дуетах, ближче до природи і через два тижні, пізніше повернути абсолютно різні люди!



Римський імператор Diocletian (284-305), залишивши його пост, оселився в його садибі в салоні і жив там окремо протягом 8 років. Він зауважив: «Якщо ви побачили, що капуста я виросла, ви не змогла мені з такими дрібницями. й

Культура і освіта грають дуже важливу роль. Grandparents, школа, друзі, телебачення і Інтернет - це середовище, які формують нас, роблять нас здоровими або хворими. Багато захворювань мають соціокультурний фон. Наприклад, хвиля ожиріння, яка ковтати світ, і одна в трьох дітей страждає від неї сьогодні, є перш за все, результатом культури споживання їжі, накладеного суспільством без відповідних витрат енергії. Зворотна сторона - анорексія nervosa, коли дівчата сприймають себе занадто жирним. Але в деяких культурах, наприклад, Африканці, ця проблема не в принципі, просто тому що вони цінують абсолютно різні форми.

Також виходить, що ви можете отримати частку здоров'я, наприклад, відвідуючи театр, прочитавши гарну книгу або просто прогулянку в парку з собакою ввечері. Є дослідження, які показують, що регулярні прогулянки в парку, принаймні 3 рази на тиждень за 45 хвилин, еквівалентні дії антидепресантів, але без побічних ефектів, які вони мають. Ми представляємо наукові докази як мистецтво, культура і освіта може допомогти з здоров'ям. Відомий актор Ані Гірардо в кінці свого життя страждав від хвороби Альцгеймера. Вона не може відрізняти П'єр Ріхард від Аляна Делона, але вона пам'ятала сонетів Шекспіра, які вона навчалася в її юності, і діяла в фільми до останніх днів її життя. Ми допомагаємо нам впоратися з захворюваннями, коли вони виникають. Коли ми залучаємо до інтелектуальної діяльності, ми збільшимо кількість підключень до нашого мозку. Кількість і якість з'єднань між клітинами мозку, що відрізняє одну людину від іншої. І якщо виникає проблема, деякі з цих з'єднань можна розбити, але інші наслідки захворювання можна мінімізувати. Наприклад, якщо людина знає 5 іноземних мов, то з інсультом він може забути 3 мови, але інші два ще зможуть говорити. Що ж він не випадає з суспільства. Жінка говорить 21,000 слів в день, людина тільки 7,000. Жінки мають більш нейронні зв'язки. Тому в разі інсульту з ліво-гемосферними ураженнями, порушення мови у чоловіків буде спостерігатися в 3 рази частіше, ніж у жінок. Таким чином, жінки, навчають мозку, захищають себе від інсульту.



Після смерті Ейнштейна його мозок був видалений з його тіла і поміщається в формальне рішення. З Ейнштейна вважається одним з найбільш блискучих мислителів ХХ століття, навчаючи його мозку, вчені сподівалися розкрити закономірності генія і мозку анатомії. Тим не менш, не було виявлено супер функції. Мозок Ейнштейна зважився 1,230 грам, що не менше середньої ваги мозку середнього дорослого чоловіка у віці 1,400 грам. Дослідники виявили, що регіони головного мозку Ейнштейна, що відповідають за мову, а регіони, відповідальні за обробку чисельної та просторової інформації. Концентрація нейронів в 1 грам головного мозку була вищою, ніж у середніх людей. Мазок Ейнштейна також був знайдений на 15 відсотків ширше, ніж середні люди.

До останнього часу ми сподівалися, що коли геном людини був повністю декодований, багато проблем, які ми говорили про бажати. Але виявилося, що лише 2-3% захворювань мають чіткий генетичний детермінант. Більшість захворювань - нервові, серцево-судинні - мають полігенний характер, тобто різні гени можуть бути відповідальними за їх клінічний прояв. Вчено доведено, що прояв багатьох захворювань тісно пов'язаний до нашого способу життя. Епігенетика – це галузь науки, яка вивчає те, що відбувається в генах – які фактори перетворюють їх на або off. Так що ми насправді шукаємо відповідь на питання, "Як поведінка людини в житті впливає на шанси гена, що вимкнено або вимкнено?" Наприклад, людина може бути генетично схильна до отримання діабету у віці 55 років. Але якщо він підкреслив, харчується, веде малорухливий спосіб життя, він може прискорити цей процес і хворий на 45 років. Або може навпаки - дати затримку, а потім хвороба прийде тільки на 99 років. І вчені зараз вивчають ці механізми.



В останні роки вчені здійснили великі паси в дешифруючих сигналах, які надсилаються мозком і створюють інтерфейси головного мозку. Технологія, яка дозволяє контролювати різні електронні пристрої за допомогою потужності думки, стала реальністю. Однією з проривних проектів у цій області є розширене агентство з досліджень оборони США. У рамках проекту були імплантовані два зонди в мозку 55-річного Яну Шейєрмана, який страждає на параліч зброї і ніг, в області, відповідальних за рух правої руки і руки. З їх допомогою з'являються сигнали мозку, після декодування яких відповідні команди подаються на механічну руку. Як тільки жінка думає, «Я підняю свою руку», штучна рука відразу піднімається вгору. І під час одного з останніх експериментів жінка була доручена з управлінням польотних тренажерів винищувача F-35 і одногірного літака Cessna. І Шейєрман впорався навіть цим складним завданням.

- Чи є мозок з тілом?

Є певні зміни мозку. Включаючи, наприклад, кровопостачання головного мозку через фізіологічне відторгнення, можуть прокидати деякі нейродегенеративні захворювання. Але важливо розуміти, що ефект накопичення грає фундаментальну роль тут. Що таке, деякі ефекти не отруюють нас відразу, але роблять себе відчували пізніше, у старшому віці. Навіть їсть неякісної їжі може призвести до нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона. Це також кумулятивний ефект, який відчуває себе в 20-30 років. Подумавши про старі роки повинні бути молодими.

Дуже часто ми не розуміємо, що ми завдаємо шкоди нашим мозкум, тому що ми пов'язуємо цей фактор з абсолютно різними органами. Але разом з цими органами мозок також страждає. Коли ми дихаємо брудний повітряний центр, це не просто наші легені, які страждають, це наші мозку, які страждають. Коли навпіл минулого дев'ять ми прокидаємо від буріння дратівливого сусіда – не тільки вуха страждають, мозок страждає. Коли ми п'ємо додаткове скло, ми завдаємо шкоди не тільки печінці, але і мозку. Коли ми боремося з нашими близькими, мозок занадто страждає. І якщо ми беремо навіть трохи турботу про наших мозку, то всі інші органи будуть вдячні нам.

до Чому деякі люди керують збереженням чіткості думки до старого віку, в той час як інші втратити цю здатність? Що таке ключ до здоров'я мозку і що потрібно зробити, щоб зберегти мозок молодим у віці?

У нашому проекті ми спираємось на три китлі. Основою здоров'я і довголіття є культура харчування, це бюстгальтер фітнес, тобто гімнастика для розуму, і це стрес-менеджмент, тобто управління стресом.

Їжа любить паливо для автомобіля. Але коли ми заправимо автомобіль, ми подбаємо, що бензин був добре, автомобіль працював належним чином і не зламався. Але без зцілення ми заливаємо фактично 76-го або навіть 72-го бензину. Будь-який автомобіль негайно зламається, і тіло закінчується, але для того, щоб час був. Нервові клітини складаються з того, що ми їсти. І якщо наші нерви покриті транс жирами, мозок буде приступати до деяких думок, і якщо споживати оливкову олію, вона повністю відрізняється.

Вправа є важливою для розуму, як м'язова підготовка, тому люди, які підтримують інтелектуальну активність і роблять її регулярно жити довше. Згадай академіка Ліхачева, який дивився блискучим у своєму старій вікі, мав гарну чітку свідомість, гарне мовлення. Коли людина навіть думає, вона активізує певні ділянки свого мозку. Підвищується кровопостачання, розвивається мозок. Після того, як ми натягуємо на барі, наші біцепси стають більш потужними – з мозку те ж саме. Як інтелектуальна підготовка може бути рішення для перехресних головоломок і вирішення деяких проблем життя, просто лікуючи їх спокійно, з розумінням. Ми не можемо повністю позбутися від стресу або уникнути його, але ви можете дізнатися, щоб керувати ним і навіть насолоджуватися нею. Для цього існують спеціальні методики. Вони не видаляють стресові чинники, але вони навчають наших мозку реагувати на несприятливі стимули.



Навіть ідеальний інструмент, як мозок може бути захвата. І вони роблять це за допомогою оптичних ілюзій – помилок у візуальному сприйнятті, викликаних неточністю процесів несвідомої корекції візуального образу. Одна з найвідоміших ілюзій - це кімната Ames. Люди звичайної висоти в ній здаються карлики або гіганти. Секрет цієї дивовижної кімнати є розташуванням його стін. На боці далеко від глядача знаходиться гострий кут до однієї сторони і під кутом туману до іншої.

до І як ефективні препарати для профілактики і лікування захворювань мозку, особливо в порівнянні з іншими способами, як і ті ж тренування мозку ви просто говорили про?

Ідея нашого підходу полягає в тому, що не на відміну від сучасної медицини та фармакології з деякими альтернативними методами, але для використання їх в інтегративному вигляді. В залежності від ситуації можуть бути необхідні нейрохірургічні операції, але іноді ми можемо допомогти з іншими втручаннями. Як ілюстрація я розповім про спеціальну підготовку «Танакан», отриману з дерева гліко білоба. Це потужний антиоксидант, який використовується для збільшення концентрації, поліпшення пам'яті, мислення, кровообігу. Так він був використаний в дуже цікавий експеримент. Одна група пацієнтів була надана плащом, тобто зволожувачем, іншої групи - Танакан, третя група - плащ плюс ментальні гімнастики, а четверта група - Танакан плюс психічна гімнастика. Виявилося, що плащ разом з психологічною гімнастикою було трохи ефективніше, ніж Танакан. Танакан був трохи ефективніше, ніж плащ. Але Танакан разом з психологічною гімнастикою було 4 рази ефективніше, ніж просто Танакан, і 3 рази ефективніше, ніж просто психічна гімнастика. Це, дія препарату існує, але паралельно, гімнастика збільшує її кілька разів.



Ока є досить простою оптичною системою. Але відповідно до законів оптики зображення на сітківці утворюється збочений. «Райтенс» це наш мозок, завдяки чому вам краще адаптуватися до світу. Тим не менш, це не відбувається відразу – новонароджених бачать світ, що знаходиться вниз.

У 1896 році американський психолог Джордж Страттон розробив інвертоскоп (зображений) – спеціальні окуляри, з якими здійснюється нормальне, перевернуне зображення на сітківку. Але людина, яка одягає їх «від звичок», побачить все назовні. Однак, якщо ви зносите ці окуляри весь час, після декількох днів мозок знову адаптує нас до реальності і перетворить образ.

- Чи варто відпочивати мозку?

Це надзвичайно важлива проблема, оскільки головне, якщо я можу сказати так, хвороба цивілізації є порушенням режиму роботи і відпочинку. На сьогоднішній день доведено, що якщо людина має принаймні 4 перерви від 15 хвилин, то за 7 годин роботи в офісі він зробить більше 10 годин безперервної роботи. Тому в усіх офісах ми рекомендуємо створити кімнату управління стресом, де люди можуть коротко крокувати від контексту їх оточення, закривати очі, слухати музику, відволікати себе. Після цього, повернення на робоче місце з новим енергозберігаючим, людина може зробити набагато більше. Це запобігає появі головного болю, розвитку синдрому хронічної втоми.

Деякі офіси навіть мають встановлені капсули сну. І якщо людина дається 15-20 хвилин сну протягом дня, то після обіду його продуктивність подвійна. І це дорого. Сонце також гарна шкіра, гарний настрій і тривалий термін служби.





Номер для відпочинку Google.

- Чи працює програма «Кращий відпочинок – зміна активності» для мозку?

Він працює, тому що це мозок, який втомився від монотонії і рутин. У дитинстві особливо необхідна часта зміна психічної активності. Цикл концентрацій людини становить близько 15-20 хвилин, хоча це також залежить від темпераменту людини і можливостей.

до У висновку є три основні рекомендації, які ви подаруєте нашим читачам.

Люблю, жити весело і робити те, що вам подобається.



P.S. І пам'ятайте, що просто змініть наше споживання – разом ми змінюємо світ!



Приєднуйтесь до нас на Facebook і VKontakte, і ми також в Однокласниках



Джерело: Erzvitie.org/article/ekologija_mozga

Категории

Смотрите также

Новое и интересное