Життя СЛО: 4 міфи про самотність

Ми вже давно навчаємо, що кожна з нас є частиною сім’ї, клану, колективу, що наша долина – жити для інших і з іншими.

Але сьогодні індивідуальне життя індивіда стає більш цінним. Свобода і особистий розвиток є більш важливими, ніж будь-які обмеження і навіть вкладення.

Соло життя чітко стає трендом. Це не нова ідеологія, це нова реальність.



У світі більше і більше людей воліють жити самостійно, поодинці, і цей тренд неможливо ігнорувати.

Книга американського соціолога Ерік Кленберг Життя Соло: Нова соціальна реальність Ми можемо самі зателефонувати одержувачу. й

На основі десятків авторитетних досліджень та сотні інтерв’ю Кленберг показує, що ми менше готові поділитися нашим рідним з іншими. І хоча є плани в Росії, щоб занурити концепцію «традиційної сім'ї» практично легально, цей ідеал залишається в минулому в світі.

Сьогодні, близько половини американців живуть окремо, про третину домогосподарств складається з однієї людини в Японії, а також швидкого зростання кількості єдиноборств відзначається в Китаї, Індії та Бразилії. З 1996 по 2006 роки кількість людей, які проживають окремо, зросла на третину. Більше і більше росіян, коли у них є можливість мати власний житло, вибрати переваги вільного життя окремо.

Як психотерапевт Віктор Каган зауважив, «Ми можемо захищати традиційні сімейні цінності, але ми не можемо ігнорувати зміни, які відбуваються. й

Ерік Кленберг намагається зрозуміти це. Він збирається, і висновки, які він прибуває в житті Соло-відповідача основних міфів про тих, хто вибрав самотність.



Міф номер один: Ми не адаптуємо до життя соло.



Цей прийом був вірним протягом тисяч років. «Ой, хто, своєю природою, і не випадково, живе за межами держави, є непристойним, будучи в моральних умовах, або суперманом», - написав Арістол, що означає державу колектив, громада людей.

І це категоричность зрозуміла. Упродовж століть люди фізично не змогли вижити самостійно. Це може звучати циничний, але санітарність сімейства і соціальних зв’язків (кін, племінний, що) пригнічує виживання протягом століть.

Що не потрібно сьогодні. принаймні в Західному світі. «Мені заможні громадяни в розвинених країнах використовують столицю та можливості, а саме – ізолювати себе один від одного», – пише Кленберг. І вийняти його. Є чотири основні соціальні чинники, які призвели до поточної популярності життя окремо:

1,1 км Зміна ролі жінок Сьогодні вона може працювати і заробляти на рівній нозі з чоловіком і не зобов'язаний розглянути сім'ю і пологів як її призначення.

2. Революція зв'язку Телефон, телебачення, а потім інтернет ви відчуєте від усього світу.

3. У Масова урбаністизація Це набагато простіше вижити самостійно в місті, ніж в сільській місцевості.

4. У Підвищена тривалість життя Багато дружин і вдовів сьогодні не поспішають вводити в нове шлюб або переїхати до дітей і онуків, віддаючи перевагу вести активний самостійний життя.

Іншими словами, еволюція людини і суспільства подолала безліч негативних аспектів життя. Позитивні речі приходили до фору, з яких було багато.

«Робота продовження сімейних традицій дає шлях до цінностей самореалізації», – розповідає Віктор Каган.

В умовах стрімкого розвитку цивілізації ми можемо реалізувати себе тільки якщо ми соціально активні, професійно мобільні, відкриті для зміни. Люди не можуть бути створені для солідності. Але навіть для спілкування в інтернеті або водіння автомобіля вони не були створені. Але вони добре виконуються (в цілому). Йдеться про те, що відбувається з сольним життям.



Міф: Живе самостійне засіб страждання.



Поодинокі ті, хто живе самостійно, не ті, хто страждає на самотність.Підкреслює Кленберг. Печера є важливою, тому що два є синонімом більшості мов і культур – якщо ви живете самостійно, ви відчуваєте самотні. Не дарма того, що життя не має байдужості в одиночній конфінації вважається в багатьох країнах, покарання ще більш тяжким, ніж смерть штрафу.

Але все так боїться самотності?Він не досить розвинений як людина, яка не здатна вводити в одно-один зв'язок зі світом, дійсно страждає на солідність.й Він втратив зв’язки з іншими людьми і не знаходить гідного співрозмовника в собі, говорить психолог Дмитро Леонтєв. І видатні люди – духовні вчителі, письменники та художники, вчені, командири – дуже ціннісне самотність як найважливіший ресурс творчості та саморозвитку. Звісно, кількість таких людей постійно зростає. Вирощується однаково серед чоловіків і жінок.

Правда, від жінки немає історичних змін. зрілій І так єдина жінка, що наближається до вікового ліміту, за яким народження дитини неможлива, не може допомогти, але відчуває занепокоєння. Проте, жінки, швидше за все, заради стати матір'ю.

«Я улюблений поет, Omar Khayam, має знамениту лінійку: «Ви, мабуть, голодуєте, ніж їсти нічого, і краще бути самотніми, ніж з кимось», – каже Євгенія, 38, хімічний інженер. Чому я повинен страждати з нелюбленою особою, якщо я живу себе на власній? Для дитини? Ви впевнені, що ви будете щасливі в сім'ї, де батьки не люблять один одного? Мені здається, що в таких сім'ях люди страждають самотністю, незалежно від того, скільки людей разом під одним дахом.

Цей огляд практично одержує дисертацію соціального психолога Івана Т. Касиппо: «Відчуття самотності залежить від якості, не кількості соціальних контактів». Що таке не те, що людина живе окремо, але чи відчуває він самотнім. Будь-який, хто розірвав свою дружину, підтвердить, що не існує життя більше, ніж життя з ким-небудь ви не любите. й

Так життя соло не обов'язково зав'язки, і не думаю, що лонер обов'язково самотній і нещастяний. «Одна з проявів еспресування від самотності – стабільний масовий попит на навчання зв’язку», – зазначає Дмитро Леонтєв, не без заліза. Здається, що навчання в самотності, підготовка до використання самотності як ресурсу для розвитку буде набагато продуктивніше.



Міф Три: Спілкуйтеся з суспільством



Навіть якщо ми залишаємо біля легендарних гермітів і філософів, які навчаються і переоцінки стали серйозною частиною духовного досвіду людства, це дисертація не стоїть на критик.

Сучасний міський шлях життя значно утворився на одномісних людей і їх потреби. Бари та фітнес-клуби, лаундрі та послуги з доставки їжі, пов'язані з тим, що їхні послуги були необхідні для людей, які живуть окремо. Як тільки їх кількість у місті досягла певної «критичної маси», місто, відповідь на їхні потреби, створивши всі нові сервіси, які прибули дуже зручно і сімейні люди.

Павел, 32 – економіст. Він не має постійної подруги, і він не прагне створити сім'ю ще. Він живе один і дуже щасливий з ним. «Я часто маю йти на ділові поїздки», - каже він. - Робота в кінці або в вихідні дні. Я не думаю, що це буде добре для сім'ї, але я люблю свою роботу, і я відчуваю себе, як я стати справжнім професіоналом високого класу.

Павло не скаржаться про відсутність спілкування, він має достатньо друзів. Він регулярно допомагає волонтерам у пошуку відсутніх людей та періодично консультує депутатів з економічних питань. Так з точки зору соціальної участі Павло не може називатися «нарізка».

Його спосіб життя є підтвердженням глобальної статистики, за яким в середньому двічі нараховуються одноденні люди, які, швидше за все, їсти в ресторанах, відвідувати музичні та мистецькі заняття та брати участь у волонтерських проектах.

«Щоб не сперечатися», – пише Кленберг, – люди, які живуть окремо компенсують їх стан з підвищеною соціальною активністю, перевищивши активність тих, хто живе разом, а в містах, де є багато синглів, культурне життя – бублінг. й

Якщо хтось стимулює розвиток суспільства сьогодні, це просто єдина людина.

Ми всі бояться бути самотніми у віці.


Відповідаючи цей міф, можливо, один з найбільш дивних відкриттів життя Соло.

Як виходить, старші люди, які протягом століть були приписані до нездатності жити окремо, все частіше вибирають цей вид життя.

«Простір зв’язку став безглуздим ширшим, ніж це було навіть половина століття тому, захист від самотності, але усунення тертя боків», – пояснює Віктор Каган. Чи можна навіть залучити старших людей.

«Ми різні,» 65-річний друг сказав мені: «Я потрібна чашка кави і труби вранці, шматок м'яса для обіду, я люблю повноцінний будинок гостей і я байдужий до замовлення будинку, і вона не засвоювала свою трубу, православну вегетаріанську і готовий взяти пил від її речей цілий день довго, але ми любимо один одному – так ми почали жити в різних будинках, піти відвідати один одного на вихідні або разом з дітьми, ми подорожуємо разом і повністю щасливі. й



Але загубивши партнера з однієї причини або іншої, старші люди не поспішають придбати новий або переїхати до вирощених дітей. Головною причиною є встановлення способу життя. Важко «нарядити» нову людину. І це ще складніше «нарядити» когось іншого будинку, навіть якщо це сім’я власних дітей. Багато старших людей говорять про те, що вони не хочуть свідків проблем в сім'ях дітей або відчути тягар для них, а спілкування з онуками з радості занадто часто перетворюється в складну роботу.

В короткий час є багато аргументів, але висновок це те ж саме: старі люди також хочуть бути самотніми і все частіше віддають перевагу життю соло. У 1900 р. лише 10 відсотків літніх полонин і вдовівників у США проживали окремо, Кленберг пише, але 2000 р. більше половини мешкали окремо (62 відсотків).

Одинокі є більш активними: вони часто йдуть в клуби і ресторани, беруть участь у мистецьких та музичних курсах, беруть участь у волонтерських проектах. Якість життя краще, ніж багато людей думають.

У 1992 р. старші люди, які живуть окремо, були задоволені життям, мали більше контакту з соціальними службами, і не було більш фізичних або психічних інвалідів, ніж їхні однолітки, які мешкали з родичами.

Крім того, ті, хто живе окремо, були більш здоровими, ніж ті, що живуть з іншими дорослими, за винятком подружжя (і в деяких випадках навіть тих, які живуть з партнером). Чи є це будь-яке диво, що старші люди по всьому світу – з Америки до Японії, де сімейні цінності традиційно сильні – все частіше вибирають для життя соло, рефінг для переміщення дітей, набагато менше годуючих будинків?

Ми можемо самі зателефонувати одержувачу. І наші батьки та бабуся оцінюють всі різні значення, які вони пройшли до нас.



Євген Делакройкс: самотність, необхідний для розвитку

Чому Соліду вибирає найсильніших людей



Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз.

Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз.



P.S. І пам'ятайте, що просто змініть наше споживання – разом ми змінюємо світ!

Приєднуйтесь до нас на Facebook, VKontakte, Odnoklassniki

Джерело: vk.com/the_intellectuals?w=wall-43503264_76762

Категории

Смотрите также

Новое и интересное