Школа, встановлена на вогонь на шести кінцях.

Чи не ви помітили це ще? Школа мертва. Загинув як інститут, як важлива і необхідна частина нашого життя.

Ні, технічно це все ще працює. З вересня побуватимуть мільйони вчителів. До класної кімнати прийдуть десятки мільйонів студентів з рюкзаками та букетами квітів. Але вони зроблять це тільки інерцією.

Немає необхідності в установі, що називається школам. Забудьте його. А якщо ви плануєте навчити дітей, не рахуйте на школу. Поки є тільки один з них, зліва від школи, і він буде плавати як дим в парі або три роки.

Чи не ви? Проаналізуйте його. Чому ми відправляємо дитину в школу? Як дізнатися? Пожежна, тисяча способів самоосвіти – від модних курсів масової дистанції – ла «Хан Академія» для викладачів, які готують сотні мільйонів разів краще, швидше і ефективніше, ніж школа на дворі.

Соціалізація, комунікація з однолітками? Один звичайний літній табір зробить більше для соціалізації дитини, ніж одинадцять років безцільової тяги в шкільних залах.

Ні, дійсно, розповісти мені, чому нам потрібна школа сьогодні. Що може дати батькам не давати, перенести дитину до сімейного виховання? Або позамурові, зовнішні або віддалені? Я, добре, нічого.



Putnam School, Бостон, 1892 Джерело: Вікіпедія

Сьогодні, масова школа має лише одну перевагу: «безкоштовно». Оскільки будь-яка інша форма освіти має високу вартість. І не просто фінансово. Це також “безкоштовно”, оскільки він видаляє всю відповідальність. Після відправки дитини до школи, середній батько не може думати про результат. «Ознайомитися з професіоналами». Вони оплачуються за це. Давайте навчатися. Що б.

Що ви хочете? Хто піклується? Ви не думаєте про це. Побудована на заводській моделі індустріального суспільства, наша школа інертації перетягнеться в XXI ст. підрозділ дисциплін, класно-безкоштовна система і забиваюча атестація. Це святі корови, які ви не можете зануритися на тому, що «це був випадок з Бабцем. й

Пам'ятайте, що серйозні пристрасті виникнуть, коли кожен був вирощений проектом стандарт, який розділив всі шкільні дисципліни на обов'язковий і необов'язково. Крім того, перша група включала фізичну освіту, основи безпеки життєдіяльності, курс Росія в світі та індивідуальний проект, а також математику, російську та літературу були додатково. Це була спроба революційних змін у школі. Я не хочу судити, що проект прямо зараз, але аутентифікація була настільки сильною, що більшість незадоволених не було навіть тим, щоб читати проект стандартом. Училища, але це стояв. Варто «як бабуся». й

Інколи наша школа нагадує мені про парову машину. Хто не знає, це напрямок наукової фантастики, моделювання цивілізації, досконало освоїв механіку і технології парових двигунів.

Згадуємо фільм «Сибірський Барбер» та винахідник Дуглас Маккрон. Його гігантський автомобіль був дивним. Це наша школа. Великий, clumsy, uffing пара і ігристий з золотом.

Парпанк багато способів жанру "візуальний" - парні клуби, блискучі мідні деталі, костюми Вікторіян ... Все виглядає дуже ефектно. Ось тільки ефективність локомотивів - 4%.



Знімок екрана фільму "Сибірський Барбер" Джерело: parpunker.ru

Наша школа виглядає так само, як це автомобіль. Створено у віці пари, вона все одно здійснюється уздовж російських (і не тільки) доріг, що надходить в їх неприпустимий мус і методично ріжучий дерево після дерева. Новий ліс росте позаду, але автомобіль не зупиняється.

Тут продається химер від маніфесту «Що «кнолин» для нас масою школи»

«Сучасна школа виявилася більш ніж 300 років тому як реакція на нові вимоги машинного виробництва і істотно не змінилася. Першими власниками шахт, виробництвом, заводами і заводами знайшли, що люди, які пройшли лобкове виробництво і раніше займалися сільськогосподарською працею або будь-яким майстром, практично неможливо перетворити в корисні руки для виробництва. Вітер буржуазних революцій приніс масову освіту. Природно, така масова школа була пошита за фабричною моделлю. Збірник, який бере участь у навчанні читати, писати та підрахунку, до якого можна додати трохи історії, трохи географії та інші предмети. Це був і представлений як найбільший благословення виробництва промислового суспільства. У підопічній Русі з більшовицькою індустріалізація розпочалася з більшовиком у 20-х роках ХХ ст. Звісно, це не благодійність нового замовлення – розповісти про переваги освіти, які подаються і служать лише прекрасним обгортанням реального продукту, що масова школа продає нас. На додаток до явних навчальних планів завжди був прихований, реальний, детальний і головний план освіти, а саме: навчити одержимість (як obedient хороший машин), навчати пунктуальності і правильності (як точні, наприклад, штампувальний апарат) і навчити виконання монотонних, монотонних робіт (що, власне, машина сильно).

Проте, для нашого століття достатньо парового панка. Тому, як старий жарт йде, "Перший, це красива." І ще школа закінчена. Школа, як «Кров Слободька» з роману І. Ільф і Є. Петров, домогована. Про нас

Будинок був допущений. Він не може допомогти, але опікувати. І дійсно, в дванадцяти годину вранці він лопається в полум'я, направляючи на вогонь відразу шість кінців.



Утиліти згорнуть рано чи пізно. Джерело: i.obozrevatel

Давайте подивимося на деякі з цих дуже закінчується.

Перший кінець, можливо, це гроші. Я згадав раніше, що громадська школа є безкоштовним. Це безкоштовно, звичайно, безумовно, тому що в останні роки батьки повинні платити з власної кишені більше і більше «додаткових послуг», що надаються базовими функціями школи. В принципі ми вже звикли до цього, а батьки готові платити школу за гарну освіту. Він, як завжди, прийшов раптово. З минулого року ми почали говорити не про оплату додаткових послуг, а про «загальне брак грошей» школи. Приватним особам стала система і стала її ядром. Стан не має грошей для школи. І це виглядає так, що не буде.

Олександр Адамський в своїй статті «На краю»:

«Особливе брак грошей – це підготовка школи.
Не прийнято говорити про це в державних офісах і нарадах, а ще це вражає, що навіть при зборі регіональних міністрів у Владивосток на початку липня, не зазначаючи фінансові шкільні катастрофи не згадувалися офіційними спікерами.
Це те, що міністри найбільше хвилювалися.
Тому що в деяких регіонах ситуація близька до критичного, а відпочинок чекає страх на 2016 рік.
Всі витрати, крім зарплат, зрізаються до максимуму. Програма розвитку регіональних освітніх програм. Відмінюються ділові поїздки. Навіть будівництво дитячих садків, щоб зменшити черги грошей недостатньо.
Крім того, в Владивосток Федеральний міністр оголосив про намір рекомендувати скасування норми 25 осіб в класі, при цьому делікатно мовчить про причини цього заходу.
Так, зателефонуйте їм: з одного боку, чиновники повинні повідомити про усунення другого зсуву в школах, з іншого – це допоможе збільшити заробітну плату (звідси, зрозуміло, що навантаження підвищиться). І під шумом ви можете вогнети пару застарілих вчителів в школі, які також покращать продуктивність.
Шахрайські забіги з реалізації Дорожньої карти з реалізації травневих декретів перетворилися на повну божевільність, в справжню фінансову хістерію.
Можна підвести підсумок «інтермедіатету»: «розширення» грошей, ексорбітантна централізація її розподілу, а також нестійкі – навіть жорстокі – контроль за виконанням п’яти правил привезли систему до брюка хаосу.

Ви думаєте, що я загусне? Не всі. Читати статтю Адамського. Вона звучить як школа реквієм.

Чи готова школа працювати без грошей? Я також готовий згадати набагато гірше часу, коли викладачі готові працювати без оплати. А потім, в середині дев'ятидесятниці, «безкоштовність і непередбачувана ініціатива дала силу і впевненість». Сьогодні всі очі і молитви перетворюються виключно вгору, і ці прагнення можуть бути замінені на занурення і агресію в тому ж напрямку.

Крім того, різке погіршення виглядає диким і невибагливим: чому і з якої причини раптом потрібно було знищити існуючу систему фінансування і винагороду за результати, які раптом почали накладати об'єднання і ізоляції з усього світу замість відкритості і мінливості?

Невибагливість змін для гірших, багатоподаткових безпрецедентних, практично тюрмортних адміністративних контрольних і наглядових, безкінечних перевірок і захоплених очікуваних фінансових криз, створених за допомогою хребта морального клімату в шкільному середовищі. й А потім прийшов до другого кінця, який також був встановлений на вогонь.

Учням вбивається перецентралізована авторитарна система контролю та нагляду за домашніми тваринами.



Знімок екрана з фільму « Процес», 1962

І це дуже серйозне. Тому що це сором'язливі, які не довіряють вас. Коли вони перевіряють кожну дрібницю і дивляться кожен хід ручки. Основна якість ви помітили, коли ви подивитеся на більшості вчителів втоми. Від зайвого навантаження, з наступних ідіотичних інструкцій, від постійних перевірок, підозр і інструкцій. І головне бажання втомленої людини полягає в тому, що кожен повинен вийти від нього, щоб він не зобов'язаний думати про все і бути відповідальним за все.

«Ком, сколд, інтерв’ю, клас, заповнення документації. Зручний? Зручний. Ви не шукаєте способів досягнення результату, але чесно виконувати обряд. Ви не працюєте.

Школа-сервіс розкочується до вчителя в моментах відхилення. «Чи потрібна більшість всіх? Є програма, є розкладом, є система вимог для студентів, і якщо ви дотримуєтесь методологічних рекомендацій в усьому, то які ваші скарги? Учбовий сервіс неймовірно подобаються вчителям. Він абсолідує його відповідальності і пересуває його до дитини і держави. Результати будуть, очевидно, незадоволені, але це не педагог, який відповідає за них, але автори програм та невиконаних студентів. І ви можете легко скаржитися на припливних босів, поганих дітей і зниження моральності.

Кольорове коло. Якщо ви входите його і здасте на потік, він смоктати. Найчастіше ви зрушите відповідальність від себе на об'єктивні обставини, чим гірше речей, тим більш втомлених і подразнених вас, тим більше нахилених ви повинні дотримуватися встановленого механізму. . . ?

Я процитував стару (1998) статтю Андрія Русакова, видатного вчителя та дослідника сучасної освіти. Тоді, майже двадцять років тому, Андрій попередив про вик, в якому знаходилася російська школа. Ми докладаємо до цього часу. Втомлений вчитель не тільки не відпочиває, але стала центральною фігурою.

Сьогодні вчитель втоми може відіграти в життя смертельну роль. Втомлений вчитель не може навчатися. Оскільки навчання завжди є індивідуальним підходом, це завжди гра на боці дитини.

Малий контроль змушує вчителя працювати з оком. Викладач не довіряє. Учитель завжди під сумнівом. Покрокова від реалізації календарного плану розглядається як нездатність. Хто піклується про те, що діти не встигли опанувати тему і ситуація вимагає дати іншому заняття за належним? Ви не можете. Порушення. Є сотні параметрів, для яких проводиться сертифікація. Папіри, дипломи. Це все, крім дітей. Як ви можете зробити свою роботу. Ви даєте позитивну динаміку.

По-перше, бездумні перевірки проводяться органами, які не розуміють специфіку навчального процесу, але відстежують відповідність листа закону.

Сергій Фомічев з Заречни, Пенза область, розповів мені пару років тому на педагогічній конференції Шкільна Ліга Руснано дуже розповіли історію: виходить, що викладачі тепер можуть покращити свої навички тільки за рахунок власних коштів. Погано, і це дуже погано для школи.

Пояснення ситуації: Навчальна програма повинна бути 100% повним. Це інваріант. Якщо ваші уроки падають на 8 березня, 1 травня – вони повинні проводитися в інший час. За те, що на момент перевірки в’їзду в журналі відставили за навчальним планом. Звичайно, це вирішується відносно просто нотами. Але що робити, якщо директор бере за собою принципову позицію, правопорушення?

Тепер до точки: Вчителі Ф. надсилаються на курси. Якщо він йде в обласний центр, то все добре: вважається, що він повертається в школу вдень і проводить уроки. Вони можуть принаймні бути записані.

Якщо мова йде про нашу конференцію в Санкт-Петербурзі, то, звичайно, ці дні, ви не можете записувати уроки — він має бізнес-туру. Школа може надати заміну, але він єдиний предмет у школі. Не можна зробити адекватну заміну. Є два варіанти: поставити «зробити годинник» і запустити в огляд прокуратури, яка піднімає всі документи, в тому числі про наявність вчителя в цей час в іншому місті, або до кінця року пропустити години під програмою і знову запускати в огляд прокуратури.

Історія розповіла про три роки тому. Чи поліпшується шкільна ситуація?

Тим не менш, хороший вчитель знає, що іноді з педагогічних причин він просто має розбити інструкцію. Я більше не буду розповідати історії з мого життя, але я даю підлогу до пілота космосу Олексій Леонов. Про це розповів журналістка Россійської газети в інший день, коли відсвяткували тридцять років знаменитого рейсу Союз-Аполло.



Учасники компанії Союз-Аполло Джерело: RIA Новости

Олексій Архіпович, ще нерозкриті секрети рейсу Союз-Аполло?

Олексій Леонов: Ноп. Я не говорив про роки. Це був науковий експеримент із залученням Аполлона літати з Союзького літа. Ведуться строга інструкція: відстань між кораблями не менше 150 метрів.

Експерти вважають, що чим більше, тим безпечніше. Але було зрозуміло з практики літаючих як себе, так і Тома, командир Аполлона, що ця дистанція була неприпустимою через збільшення споживання палива. Двохмісні рейси виконуються на відстані 40 метрів.

І це питання, яке обговорюється. Доведено, що ви повинні літати на відстані 35-40 метрів. Поклоніння. Фахівці, теж. Ситуація напружена до ліміту. Я згадувався від тренажера. Здійснюючи те, що збираюся, я займав позицію лідера, яке небезпечило позицію Тома. Позиція кадрового органу може лише боляче. Притягнути його з зустрічі в передпокій. Я сказав, "Кальм вниз." Ми будемо самоті в космосі. Давайте зробимо право. й

Ти зробив?

Олексій Леонов: Звичайно! Я мушу по Союзу 40 метрів від Аполлона. Я бачив обличчя пілота Vance Brand у вікні. На жаль, ніхто не думав, як ми літали? На якій відстані?

Нещодавно на Космічному саміті в Хустоні. Також був присутній технічний директор НАСА Гленн Лань. Я кажу, я розповім вам секрет: шкода, ми зламали всі інструкції. Але вони робили блискучий експеримент. Іноді необхідно вжити заходів, які не можуть описуватися інструкціями. Що народжуються тільки в процесі експлуатації. й

Чи є сьогоднішнім викладачем, які не можуть бути описані інструкціями? Вибачте ще. Але один раз останнього вчителя, який готовий “захопити” шкільні листки, школа загине. Третій кінець з якого школа була встановлена на вогонь дуже підключена до другого. Інформаційні технології показали, що освіта не про що ми думали: не про інформацію, а не про знання-навички. Виявилося, що сутність освіти в особливий вид відносин. Саме тому дитина приходить до школи. Для них він готовий одягнути всю цю клумбу в школі.



Знімок екрана з фільму "Республіка Шкід", 1966

Дитина приходить до майстра. Так що він прийшов, якщо були тільки втомлені люди в шкільному будинку, наступні сотні кругів і інструкцій?

У той же час, дитина має доступ до Інтернету, в якому він може ігноруватися від спікерів конференції TED, налаштовувати ідеї програмування на часі дій Коду, виконувати навчальний проект у GlobalLab разом з однолітками з різних країн.

Ці речі перевозять привід, заряджаючи тим, що діти зателефонують весело. Це те, що сучасні школи не можуть робити.

Школа переносить яскраві люди, вони не вписуються в дуже маленьку систему, в якій немає місця для творчої ініціативи. Так, вони самі будуть втекти з місця, в якому, за словами Адамського, зацарював «проти морального клімату».

В один раз відбувся єдиний урок у 10-му класі. Так сталося, що він прийшов до нашої школи, щоб навчити літературу, але щось не влаштувало його, і він «довірений» нам спочатку до дружини, а потім його студенту. Але я пам'ятаю, що урок для відпочинку мого життя. А потім, найгірше, що коли-небудь трапилося мені, що це було все над місцем. Виявилося, що літературою не є запам’ятовування критичних статей про зв’язок «зображення нового чоловіка» та «промені світла в темному царстві». Виявилося, що ці тьмяні томи від шкільної навчальної програми не на всіх сумних і пошкоджених, оскільки я думав всі останні 10 років навчання. Так, уявіть, що я зумів жити в аспірантурі і не отримати смак російської літератури. Але вона перевернулася.

Коли я прийшов до свого класу, я сміхався. Я весело шукаю цей чоловік, який був левантним навколо класної кімнати. Його голос вибухнув і підпорядкований, щоб знову літати на класі. А що приваблює мене до нього. Він робить вас слухати, навіть якщо ви не хочете.

«Основи школи, що я можу сказати про уроки літератури? й

Все життя - це боротьба за увагу. Не для дисципліни, не для тиші в класі - за увагу. Але не є боротьба, яка збирається у всій школі, в мистецтві, і в усьому світі сьогодні для людей, які звертаються, для людей? Ільїн говорить тільки про свій клас, але потрапляє в нерв сучасності.

До цього дивовижного питання точності і простоти - як виграти увагу студентів - Ільїн відповідей з такою ж несподіваною простотою. Він каже, що урок літератури повинен бути побудований таким же чином, як робота мистецтва. Діти уважні та активні, «Коли вони говорять мовою несподіваних прийомів, точних деталей, паління питань ... в слово, мова мистецтва». Рецепція, деталь і питання - в цих трьох словах все Ільїн. Книги, які навчаються в класі, відрізняються. Чи можуть класи літератури бути однаковими навіть у вигляді? Ні, викладач літератури, як Плюшкін з величезним пучком ключів. Для кожного уроку, для кожного письменника, героя, для кожної теми - його прийом, його ключ. Відкрийте двері, не перейдемо в неї! Креативний метод – це основа сучасного уроку, його головний інструмент, що запам’ятовується кожен урок, у всіх його об’ємах і – всім.

У 1977 році в Комсомольській правді.



Відомі фото інноваційних вчителів, які захопили їх у Переделькіно у 1986 році. Джерело: 1september.ru

Процитувати, що я процитував на початку, не з мого написання. Але я можу написати ті ж слова про майстер. З одного уроку з Е. Н. Ільїн перетворив своє життя навколо. Один урок.

Чи вступив до школи сьогодні? Він може дати урок на картоплю, який П'єр і Каратаєв ate, накрити тільки ці картоплі і сказати найглибіші проблеми війни і миру, і я, ймовірно, дам непросте завдання читачеві, навіть якщо він вчить літературу, коли я запитав: можна говорити протягом двадцяти хвилин про те, чому Расколніков має ось петля на лівій стороні його пальто?

Я не знаю про вас, але я отримав тінь прокуратури.

А потім, очевидно, було й інші часи в країні.

«Я був пізно для поїзда, тому я взяв письма випускників зі мною. У сьогоднішньому випуску газети викладач вперше прочитає їх. «О, що щастя для мене і для всіх нас, що навчає нас літературі Євгена Миколайовича!» – сказав в одному есе. «Що таке учитель літератури я вважаю тільки щасливим з приводу мого життя», - сказав він. «Коли я залишаю школу, я задоволений викладачем літератури», - розповідає третій. Це Саймон Соловейчик знову. Чи пише він про нашу школу?

Я перерахував три кінці, з яких наша школа була встановлена на вогонь сьогодні. Я не буду писати про інші три. Я даю їм резюме.

По-перше, перереєстрація школи як установи. Вже зараз людина не може працювати в школі без педагогічної освіти. Це добре? Григорій Тарасевич, голова Літньої школи журналістики, дуже любить відповісти на питання: «Чи можу я працювати журналістом без спеціальної освіти? й

Це дуже важко, практично неможливе, вам потрібно багато вчитися і перепідготовки, щоб стати журналістом, якщо у вас вже є спеціальна журналістична освіта.

Це важлива точка. Не потрібні любителі. Але тільки любителі можуть зробити прорив. Арк був побудований аматором, фахівці збудували титан. Ми будуємо титан.

Наступним є віра, що, зробивши певні дії, ми неминуче отримаємо виосвічену людину. Механістичний підхід до навчання руйнував багато. Ми впевнені, що один раз знайдена практика буде працювати всюди і завжди. Це хороший урок можна повторити і знову. Але діти не ганчіться. Що прекрасно лежить в голові одного, можна сміливо полетіти з іншого.

І нарешті, останній. Ми часто вважаємо, що школа все. Що вона володіє розумом студентів, що слово вчителя личить в граніті і назавжди запам'ятовується.

Це міф.

Ось коротка зйомка книги «Школа майбутнього, збудована з дітьми».

Корчак:

Звичайно, я не можу зробити дубове дерево з берези, з дуба. Сама з дітьми. Єдине, що я можу зробити, щоб вони розуміли щось про себе, щоб вони могли змінити. Але я не можу перетворити один в інший.

Ушинський:

Учитель, незалежно від того, як неприпустимо і велика його активність, може позитивно прями всю духовну активність навіть кількох учнів. Він повинен об'єднати їх з сферою, в якій вони можуть легко знайти активність, якщо не корисний, то принаймні не шкідливий.

Кульки:

Це дуже важлива точка. Учитель не повинен намагатися заповнити весь простір розвитку дитини. Він повинен забезпечити, що школа є системою найбільш насичених, культурно послідовних просторів, де дитина може знати себе і взаємодіяти з іншими людьми. Особливо важливо спробувати створити таку школу для підлітків.

(Для автора на Facebook, на сторінці директора Єлизаветської гімназії Володимира Погодини)

Але я не думаю, що я поясню ці три речі. Пон. Бо Я сподіваюся, що школа буде вижити.

В іншому випадку я не буду в школі самостійно. І все ж, 1 вересня я познайомлюся з 1,86 мільйонами інших викладачів знову в шкільному дверцятому і скажеш: "Привіт, пропустіть?"

Я знаю правду. Не вдається в будь-який час. Оскільки школа не є стінами або ступінчастими інструкціями. Школа є викладачем. Як Іван Травкін кладе його, «Школа, де викладач. й





Н. П. Богданов-Бельський. «Руська школа», 1890-ті рр. Джерело: Вікіпедія

Шкільні стінки можуть спалювати, обгорнути або розчинити. Учням завжди буде потреба. Запрошення до школи до вчителя.

Найбільше непорозуміння нашого часу є вірою, що школа є паровою машиною. Будівництво, уроки, графіки, класи. Викладачі та керівники, посадові особи та інспектори. Я думаю, що це те, що школа.

Але це не так. Простір школи – це весь простір міста, в якому ми живемо. «Школа – місце для навчання – місце, де навчаються, не просто навчаються», – розповідає Травкін. Школа не прив'язана до місця, до інфраструктури. Учитель може перетворювати будь-яке місце в школі, тільки важливо перетворити досвід взаємодії з навколишнім простором в зміст навчальної ситуації.

«Передача досвіду в зміст навчальної ситуації – одна сторона ролі вчителя в медіа місті, інша – підтримка соціальних практик, які створюють місця для навчання, тобто місця, де він може відтворювати та розвивати навчальні ситуації. мобільності не означає, що школа скрізь, але це школа слідує вчителям: використовуючи медіа-послуги та з урахуванням контексту «кордонних» місць, вона може впливати на інформаційні витрати шляхом реалізації процесу навчання або створення можливості такої реалізації.

Але це означає, що будь-який студент може стати викладачем. І більше, ніж це має бути. Для сім'ї, друзів, колег. Ми всі викладачі та студенти в одній мережі. Відсутня мережа, яка в залежності від ситуації може навчатися і навчатися.

Не один смартувальник, ніж всі інші. Хто мудрий? Хто навчає всіх.

Але це, здається, тільки одне. Чи не є школа?

Автор: Анатолій Сперч

П.С. І пам'ятайте, що лише змінивши вашу свідомість – разом ми змінюємо світ!

Приєднуйтесь до нас на Facebook, VKontakte, Odnoklasniki

Джерело: newtonew.com/discussions/school-voronya-slobodka

Категории

Смотрите также

Новое и интересное