Маму більше цікавлять її собаки, ніж власні онуки, їй зовсім не діло до нашої родини.

Багато сучасних дорослих знають, що таке агресія з боку батьків. Коли навалюється все і відразу і в якийсь момент діти починають просто бісити. Це сьогодні на дитину навіть прикрикнути не можна, за цим одразу ж буде осуд з боку знайомих і сусідів. А раніше дитина, яка нашкодила в особливо великих розмірах, чудово знала, що на неї так чи інакше чекає батьківський ремінь. І ніяких поблажок не було.



Дехто каже, що раніше було краще. Більше дисципліни, розумніші та здоровіші діти. Працетерапія та симетричні покарання виховували з хлопчиків чоловіків, а дівчаток перетворювали на справжніх жінок. Не на приклад сьогоднішньому молодому поколінню, яке дехто вважає слабшим за дух і тим більше фізично. Хоча, скільки людей, стільки й думок. Вчені, навпаки, вважають що кожне наступне з нових поколінь не на багато, але все ж таки розумніше за своїх батьків. Принаймні банки з водою під передачі з Чумаком чи Кашпіровським ніхто вже не заряджає.

Що таке агресія Батьки завжди ставилися до нас із братом з особливою, зрозумілою лише їм одним, любов'ю. Щоденна зарядка, обливання, становлення колінами на гречку, навіть ремінь — усе це в нас було гаразд. Ми не були релігійною сім'єю чи чимось у такому дусі. Просто мама з татом завжди були людьми прямими. І вимагали від своїх дітей покори, поваги та абсолютної віддачі. Традиційні цінності та патріархат були природним доповненням.



У дитинстві я про це не замислювалася, але потім до мене дійшло: тому що я дівчинка, та ще й молодша в сім'ї, мого брата діставалося набагато більше за мене. І нерідко саме через мене він отримував кілька зайвих тумаків від тата. «Як це, не знаєш де знаходиться твоя сестра цієї пори?!» Впевнена, саме тому він і пішов із нашої родини ще у 17 років. Ні, скоріше втік. Адже навіть зараз Коля не хоче мати з нами нічого спільного, навіть зі мною, хоч минуло вже стільки років.

Потім не стало батька. Але вже з іншої причини. Відмовили легені. Він, чи то від нервів, чи то просто за звичкою димив як паровоз по пачці на день. А може й більше, точно сказати не берусь. Ця звичка його й домогла. Хоча до пляшки він не торкався взагалі і матері забороняв. А як вона його кохала! Ходила в жалобі кілька місяців, схудла так, що стала схожою на вішалку. Не допомагав навіть об'ємний костюм, яким вона намагалася приховати втрату ваги. Знову ж таки, відхід брата для неї не був чимось особливим, на цю подію вона майже не звернула уваги свого часу.



Власна сім'я Тепер я вже сама доросла жінка і маю дві маленькі дитини. Ми живемо з чоловіком у його квартирі і я вже майже забула своє минуле життя з батьками. Не пам'ятаю цілі часові відрізки, якщо чесно, просто вилетіло з голови. Хоча я намагалася згадати деякі події, щоб склеїти все до купи… Ну та й бог з ними. Мама залишилася жити в нашій старій квартирі і досі почувається дуже непогано. Папа залишив кошти після себе, та ще й варто враховувати будинок, що здається на околиці міста. Раніше це була дача, але нам пощастило з її розташуванням і зараз вона приносить непоганий прибуток.

Як я вже говорила, нас із братом виховували у традиційному ключі. Такий я й виросла, і нічого не можу з собою вдіяти. Що б там не було у минулому, я завжди запрошую маму на тепер уже наші з чоловіком та дітьми сімейні свята. Ходжу до неї час від часу. Приношу гостинці, роблю покупки. Примушую чоловіка допомогти, якщо їй потрібно перенести щось важке або зробити мінімальний ремонт. І вона сприймає це як належне.



Бездушна мати Але ось з її боку ми не бачимо зовсім ніякої віддачі. Мама лише сидить удома, займає трьома своїми собаками і іноді дзвонить мені, щоб запитати, як у мене справи, а ще частіше, щоб проконтролювати те, що відбувається в моїй родині. Почуваюся якимсь солдатиком, якому дзвонить генерал і з панського плеча «радує» мене тим фактом, що одна з його псин потребує допомоги ветеринара. Значить, ми повинні приїхати і відвести тварину фахівцю. Ні «дякую», ні «до побачення». Повинні.

Хоч сама мама не веде себе, як традиційна батьківка, бабуся з неї теж така собі. А про її роль тещі я взагалі промовчу. Ми з Миколою все починали з нуля і нам взагалі ніхто не допомагав. Проте зараз ми тримаємося на ногах, виховуючи дітлахів не в найпростіший час. А що мати? Незважаючи на те, що у неї є можливість допомогти нам фінансово, вона швидше купить більше корму для своїх дворняжок, ніж зайву шоколадку для онуків. Яку зайву, про що я. Будь-яку.



Що таке агресія Мало того, вона ще й критикує нас із чоловіком за те, що ми ніби спеціально робимо її онуків слабаками. Уявіть старшій дочці 5 років. І якщо ми так і продовжуватимемо, вони виростуть ні на що не придатними. Тож нехай краще у них буде більше дисципліни. Загалом радить виховувати моїх дітей, як виховували нас із братом свого часу.

А коли я згадую про те, що мамин «улюблений» син особисто пішов від нашої родини через таку політику, мама лише починає кричати і шипіти. А потім театрально заливається сльозами, не забувши дорікнути мені в тому, що це через наші дитячі образи батька і не стало так рано. Хоча особисто я жодного зв'язку у цьому побачити не можу.



Останнім часом мені важко терпіти ставлення матері до себе. І я відчуваю що не заслужила такого відношення. Може, я стала дорослою і нарешті зачерствіла. А може, виховання почало давати слабину. Але щось має змінитись, впевнена. Скільки можна витрачати свій час і нерви на літню людину, яка тебе ніколи в житті не цінувала. Чи не логічніше звернути увагу на тих, хто тут, хто поруч? Не важливо, рідні ми чи ні, то продовжувати просто не здорово. Нехай їй собаки допомагають, а я більше в цьому не беру участі. Мій брат мав рацію з самого початку. Ця родина завжди була приречена. Просто я не хотіла цього бачити.

Категории

Смотрите также