Емоційне вигорання є симптомом нашого часу





Ми можемо самі зателефонувати одержувачу. Це стан виснаження, що призводить до паралічу наших сил, почуттів і супроводжується втратою радості щодо життя. У наш час виникають випадки синдрому вигорання. Це стосується не тільки соціальних професій, для яких синдром вигорання був характерний раніше, але і інших професій, а також особистого життя. Поширення синдрому вигорання сприяє нашій епоху – час досягнення, споживання, новий матеріалізм, розваги та приємності життя. Ми можемо самі зателефонувати одержувачу. Що я хочу розповісти про сьогодні.

Я вперше описую синдром вигорання і скажіть кілька слів про те, як він може бути визнаний. Потім я спробую говорити про фон, на якому виникає цей синдром, а потім дати короткий огляд роботи з синдромом вигорання і показати, як його можна запобігти.

Легко Експлуатована

Хто не знає симптоми вигорання? Тексти пісень, а це означає: Я думаю, що ви коли-небудь відчували їх. Ми знайдемо ознаки виснаження, якщо ми відчували багато стресів, що досягали чогось масштабу. Наприклад, якщо ми підготували іспити, працюючи над проектом, письмо дисертацію або підготувавши дві молоді діти. В ході епідемії гри лікарі мали працювати дуже важко.

А потім виникають такі симптоми, як дратівливість, відсутність бажання, розлад сну (коли людина не може закохатися, або, навпаки, спати дуже довго), знижена мотивація, людина відчуває переважно некомфортний, депресивні симптоми можуть проявлятися. Це простий варіант вигорання - вигорання на рівні реакції, фізіологічна і психологічна реакція на надмірне навантаження. Коли ситуація надходить, симптоми зникнуть самостійно. У цьому випадку можуть допомогти безкоштовні вихідні, час для себе, сну, відпочинку, спорту. Якщо ми не поповнюємо енергію через відпочинок, тіло переходить в режим економії. Насправді, як тіло, так і психіки призначені так, щоб великий натяг можливо, тому що люди іноді повинні працювати важко, досягти деяких великих цілей. Наприклад, щоб отримати сім'ю від неприємностей. Проблема полягає в іншому: якщо виклик не закінчується, тобто якщо люди дійсно не можуть відпочивати, постійно знаходяться в стані натягу, якщо вони постійно відчувають, що деякі вимоги робляться на них, вони завжди турбуються про щось, вони бояться, вони постійно порушують про щось, що вони очікують, це призводить до перенапруження нервової системи, людина має м'язи напружені, біль. Деякі люди уві сні починають шліфувати зуби - це може бути одним з симптомів перенапруження.

Хронічне вигорання

Якщо натяг стає хронічним, то вигорання досягає рівня розладу.

У 1974 році психіатр «Нью-Йорк» імені Фреденберга вперше опублікував статтю про волонтерів, які працювали в соціальній галузі від імені місцевої церкви. У статті він описав ситуацію. Ці люди мали симптоми, подібні до депресії. У своїй історії він завжди знайшов те ж саме: спочатку ці люди були абсолютно захоплені своєю діяльністю. Після цього хвилювання поступово почали зменшуватися. І в кінцевому підсумку вони загортають до точки рукоділля. Всі вони мали подібні симптоми: емоційне виснаження, постійна втома. Подумавши про те, що робота з завтрашньою втомленою. Вони мали різні боділі скарги, вони часто хворіли. Це одна з групи симптомів.

Як для своїх почуттів вони більше не мали сили. Що сталося, що він назвав дегуманізацію. Їх ставлення до людей, які допомогли змінити: спочатку це було люблячим, уважним ставленням, після чого вона перетворилася в циніку, відхиляючись, негативно. Взаємовідносини з колегами також погіршилися, з'явилася відчуття провини, бажання вийти з неї все. Вони працювали менше і робили все, як роботи. Ці люди не змогли увійти в відносини, як і раніше, і не шукали його.

Ця поведінка має певну логіку. Якщо я більше не маю сил у своїх почуттях, то я не маю сил, щоб любити, слухати, і інші люди стають тягаром для мене. Відчувається, як я не можу їх зустріти, їх вимоги є зайвими для мене. Автоматичні захисні реакції починають діяти. З розумової точки зору, це дуже розумно.

Як третьої групи симптомів автор статті виявило зниження продуктивності. Люди незадоволені своєю роботою та їхніми досягненнями. Вони не відчували, що вони досягають успіху. Для них було занадто багато. І вони відчували, що вони не отримали визнання.

У цьому дослідженні Freudenberger виявили, що симптоми вигорання не корелюють з робочими годинами. Так, чим більше хтось працює, тим більше страждає емоційна сила. Емоційне виснаження підвищується пропорційно кількості робочих годин, але інші дві групи симптомів - продуктивність і дегуманізація, дегуманізація відносин - практично невиражені. Продовжуємо працювати одночасно. Це свідчить про те, що вигорання має власну динаміку. Це більше, ніж просто виснаження. Ми зупинимо там.

ПЕРСОНАЛЬНІ ДЕРЖАВИ

Фреденбергер створив масштаб, що складається з 12 етапів вигорання. Перший етап ще виглядає дуже нешкідливим: спочатку хворі з вигоранням мають обсесивне бажання стверджувати себе («Я можу зробити щось»), можливо навіть у змаганнях з іншими.

Після чого починається безтурботне ставлення до власних потреб. У людини більше не позбавлений часу на себе, має менше часу для людей, для себе він говорить менше з кимось.

У наступному етапі людина не встигла вирішувати конфлікти, і тому не перестає їх сприймати. Він не бачить, що виникають проблеми на роботі, вдома, з друзями. Він відступає. Ми дивимося щось, як квітка, яка зачаровує більше і більше.

У майбутньому втратили почуття про себе. Люди не відчувають себе більше. Вони просто машини, машини і більше не можуть зупинитися. Після того, як вони відчувають внутрішню емптяву і, якщо це триває, вони швидше за все, стають депресованими. У дванадцятому етапі людина повністю зламана. Він отримує хворі – фізично і психічно, відчуває розпад, часто присутні суїцидні думки.

Одного разу хворий прийшов до мене з емоційним вигоранням. Він прийшов, сидів на стільці, видихнув і сказав: «Я радий, що я тут.» Він виглядав вичерпним. Він виявився навіть не викликав мене, щоб влаштувати зустріч - дружину набрав номер телефону. Я просив його на телефоні, як це було. Він сказав, що це було терміново. А потім зроблю з ним для першої зустрічі в понеділок. У день зустрічі він прийняв: «Всі два дні вихідних я не можу гарантувати, що я не буду стрибати вікна. Мій стан був таким непереборним. й

Він був дуже успішним бізнесменом. Його колектив нічого не знав про це - він зумів приховати його від них. Довгий час він зберіг його від дружини. На одинадцятому етапі дружина помітила її. Продовжив заперечувати свою проблему. І тільки коли він не міг жити, вже під тиском ззовні, він готовий зробити щось. Цей синдром може призвести до вигорання. Звичайно, це екстремальний приклад.

Від Enthusiasm до Disgust

Щоб описати в простих умовах, як проявляється вигорання, можна вдатися до опису німецького психолога Матіас Буріш. Він описав чотири етапи.

Перший етап виглядає абсолютно нешкідливим: це дійсно не зовсім вигорає. Це етап, де потрібно бути обережним. Саме тоді людина керує ідеалізмом, деякими ідеями, Але вимагає, що він постійно робить на себе зайвими. Він вимагає занадто багато себе протягом тижнів і місяців.

Друга стадія виснаження: фізична, емоційна, бодільна слабкість.

На третьому етапі починають діяти перші захисні реакції. Що робить людину, коли вимоги постійно надмірні? Він залишає відносини, є дегуманізація. Це реакція опору, так що виснаження не погіршується. На жаль, людина відчуває, що він потребує миру, і меншою мірою підтримує соціальні відносини. Тих відносин, які повинні жити, тому що без них неможливе робити, тягарне відторгнення, відштовхування.

В принципі це права реакція. Але тільки область, де ця реакція не підходить. Акурат, людина повинна бути спокійною про вимоги, які пред'являються йому. Але це саме те, що вони не можуть робити: уникати запитів та претензій.

Четвертий етап – зміцнення того, що відбувається на третій стадії, термінальний етап вигорання. Буріш називають «синдром розпаду». Це поняття, що означає, що людина більше не несе в собі радість. Для всіх. Наприклад, якщо я з'їжу рибу, я блю, і наступного дня я пахне рибу, я отримую дегуст. Що таке захисне відчуття після отруєння.

Причини пожежі

Говорячи про причини, в цілому виділяються три райони. Це індивідуальна психологічна зона, коли людина має сильне бажання подарувати в цьому стресі. Друга область, соціально-психологічний або соціальний, зовнішній тиск: різні модні тенденції, деякі соціальні норми, вимоги до роботи, дух часів. Наприклад, ми вважаємо, що кожен рік ви повинні піти на поїздці – і якщо я не можу, то я не впишу людей, які живуть в певний час, їх спосіб життя. Цей тиск може бути здійснений в прихованій формі, і це може призвести до вигорання.

Більш драматичні вимоги, наприклад, розширені робочі години. На сьогоднішній день людина переробляє і не отримує оплати за неї, і якщо він не вмирає. Перпетуальний ремонт - це вартість, властива капіталістській епоху, в межах якої Австрія, Німеччина і, ймовірно, і Росія живе.

Отже, ми визначили дві групи причин. У першому випадку ми можемо працювати в психологічному аспекті, в рамках консалтингу, а в другому випадку нам необхідно змінити щось на політичному рівні, на рівні профспілок.

Але є третя причина, яка повинна робити з організацією систем. Якщо система дає людині занадто мало свободи, занадто невелику відповідальність, якщо відбувається змотування, то люди схильні до багатьох стресів. А потім, звичайно, необхідна реструктуризація системи. Необхідно розвивати організацію в іншому вигляді, впровадити тренерів.

Точка не купить

Ми погоджуємо себе на групу психологічних причин. У екзистенціальному аналізі ми вдосконалили, що причина емоційного вигорання є послідовним вакуумом. Емоційне вигорання можна зрозуміти як спеціальна форма існуючого вакууму. Віктор Франкл розповів про екзистенціальний вакуум, який страждає від почуття самотності та безглуздості.

Під час якого було протестовано 271 лікарів, показали наступні результати. Вони виявили, що лікарі, які жили значуще життя без існуючого вакууму, практично не вигорають, навіть якщо вони працювали протягом годин. У своїй роботі показали високі темпи вигорання, навіть якщо вони працювали менше годин.

З цього можна зробити висновок: значення не можна придбати. Зробляючи гроші нічого, якщо я страждаю від непристойності і безглуздості в своїй роботі. Ми не можемо зробити це.

Синдром Burnout підвищує питання: Чи можу я зробити це? Значення залежить від того, чи відчуваємо особисте значення в якому ми робимо або ні. Якщо ми стежимо за зданим змістом: кар’єра, суспільне визнання, любов, то це помилкове або здавалося б. Затратить нас багато енергії і викликає стрес. І в результаті ми маємо дефіцит виконання. Тоді ми відчуваємо девастацію, навіть коли ми відпочиємо.

На другий край – це спосіб життя, де ми працюємо, навіть коли ми втомилися. Виконання, незважаючи на втому, не призводить до вигорання.

Узагальнено кажучи, ми можемо сказати, що вигорання є остаточним станом, що призводить до продовження створення чогось без досвіду виконання. Це, якщо я відчуває сенс в тому, що я роблю, якщо я відчуваю, що що я роблю добре, цікавим і важливим, якщо я насолоджуюся ним і хочу це зробити, то вигорання не відбувається. Але ці почуття не повинні плутатися з хвилюванням. Enthusiasm не обов'язково потрібно робити з виконанням – це більш прихована, більш скромна річ.

Що я даю себе?

Ще один аспект, який вигорає нас, є мотивацією. Що робити? І скільки я можу звернутися до цього? Якщо я не можу дати мені своє серце до того, що я роблю, якщо я не зацікавився ним, я роблю це з інших причин, то ми лежимо в якомусь сенсі.

Як слухати когось, але думають про щось інше. Я маю на увазі, то я не тут. Але якщо я не вітаю на роботі, то я не можу оплачувати за неї. Не про гроші. Так, я можу заробити гроші, але я не особисто оплачується. Якщо я не вітаю з серцем в чомусь, але використовувати те, що я роблю як засіб до кінця, то я згублю ситуацію.

Наприклад, я можу запустити проект, оскільки він обіцяє мені багато грошей. І я не можу відмовлятися і якось проти нього. Таким чином, ми можемо спокусити вибір, який призведе до вигорання. Якщо відбувається тільки один раз, це не так погано. Але якщо мова йде про роки, то я просто проходжу своє життя. Що я даю себе?

І ось, до речі, це може бути надзвичайно важливим, що у мене синдром вигорання. Я, ймовірно, не можу зупинити себе від переміщення. Мені потрібно, що стіна, яку я збираюся зіткнутися, деякі види штовхач з внутрішньої сторони, щоб я просто не можу зберегти переміщення і пересуватися мої дії.

На прикладі грошей, ймовірно, найнадійніших. Мотиви можуть бути більш глибокими. Наприклад, я хочу, щоб зізнатись. Мені потрібно похвалу від когось. Якщо ці нарцистичні потреби не зустрілися, я став неспокійним. З-за кордону не видно - тільки люди, які близькі до цієї особи, можуть відчути її. Але я, ймовірно, не говорю про це. Я не розумію, що я маю ці потреби.

Наприклад, мені потрібна впевненість. Я навчився бідності як дитини, я мав носити старий одяг. Зробили задоволення від мене і я був сором'язливим. Можливо, навіть моя родина зірвала. Я ніколи не хочу, щоб піти через це знову.

Я знаю людей, які стали дуже багатими. Багато з них досягло синдрому вигорання. Зважаючи на те, що їх основна мотивація — запобігти бідності в будь-якому випадку, щоб вони не були бідними. Він людсько зрозумілий. Але це може призвести до надмірних вимог, які ніколи не закінчуються.

Для того, щоб люди були готові слідувати таким очевидним, помилкова мотивація тривалий час, необхідно бути відсутнім чогось за своєю поведінкою, психічно сприйнятливим дефіцитом, якийсь неприємний. Цей недолік призводить до самовизначення.

Значення життя

Цей недолік може бути не тільки суб'єктивною потребою, але і ставлення до життя, яка, в кінцевому підсумку, може призвести до вигорання.

Як зрозуміти життя? На цій основі я можу розвивати свої цілі, за якими я живу. Ці ставлення можуть бути від батьків, або людина розвиває їх у себе. Наприклад: Я хочу досягти чогось. Або: Я хочу мати три дітей. Стати психологом, лікарем або політиком. Таким чином, людина встановлює цілі для себе, що хоче слідувати.

Дуже нормально. Хто серед нас не має призначення в житті? Але якщо цілі стають змістом життя, якщо вони стають занадто багато значення, то вони призводять до жорсткої, замороженої поведінки. Далі ми покладемо всю нашу міцність для досягнення мети. Все, що ми стаємо засобом до кінця. І це не має власного значення, але тільки корисного значення.

«Чому я відіграю скрипку!» – це життя самодостатнього. Але якщо я хочу бути першим скрипкою в концерті, то коли я граю музику, я постійно порівнюю себе іншим. Я знаю, що у мене є практика, грати і грати, щоб отримати там. Це, моя мета спрямованість є предомінантним завдяки цінній орієнтації. Таким чином, є дефіцит внутрішніх відносин. Я роблю щось, але немає внутрішнього життя, в якому я роблю. І тоді моє життя втрачає свою цінність. Я знищив внутрішній вміст, щоб досягти поставлених цілей.

І коли людина таким чином нехтує непристойним значенням речей, не варто звертати увагу на це, є недооцінка цінності власного життя. Що, я використовую час мого життя для того, щоб я поставив для себе. Це призводить до втрати відносин і невідповідності до себе. І з таким непристойним ставленням до внутрішніх цінностей і значенням власного життя виникає стрес.

Все, що ми просто говорили про те, що можна підбитись наступним чином. Напруга, що призводить до вигорання, пов'язана з тим, що занадто довго, без почуття внутрішньої згоди, ми робимо щось без почуття цінності речей і себе. Таким чином, ми приїжджаємо до держави предепресії.

Так само відбувається, коли ми робимо занадто багато, просто це робимо. Наприклад, я готую обід так, щоб він був готовий. А потім я з радістю за мною, зробив. Але якщо ми щасливі, що щось вже пройшло, це показник, який ми не бачили значення в якому ми робимо. І якщо це не має значення, то я не можу сказати, що мені подобається, що це важливо для мене.

Якщо ми занадто багато з цих елементів в нашому житті, то ми дійсно раді, що життя проходить. Ми любимо смерть, знищення. Якщо я просто роблю щось, це не життя, це функціонування. І ми не повинні, ми не маємо права працювати занадто багато – ми повинні переконатися, що в все, що ми робимо, ми живемо, відчувати життя. Не пропустіть нас.

Burnout - це психічний обліковий запис, який ми заряджаємо для тривалого відчуження відносин з життям. Це життя, що не є дійсно шахтою.

Він, хто більше половини часу, зайнятий з речами, він не дає йому серце, не відчуває радості, він рано чи пізно повинен очікувати вижити синдром вигорання. Тоді я в небезпеку. Де б я відчуваю внутрішню угоду про те, що я роблю і відчуваю себе, там я захищений від вигорання.

Пожежна профілактика

Як боротися з синдромом вигорання і як його запобігти? Багато вирішує сам, якщо людина розуміє, що асоціюється з синдромом вигорання. Якщо ви зрозуміли це про себе або ваших друзів, ви можете почати вирішувати цю проблему, поговорити з собою або друзями про це. Чи варто жити таким чином?

Я відчув, що спосіб себе два роки тому. Я хочу писати книгу влітку. З усіма статтями я пішов до моєї дачі. Я прийшов, подивився навколо, пішов на прогулянку, розмовлявся сусідам. На наступний день я зробив те ж саме: Я назвав друзів, ми зустрілися. На третій день знову. Я думав, що я повинен почати зараз. Але я не відчуваю себе багато бажання. Я спробував нагадати вам, що необхідно, що чекає видавничий будинок - це вже тиск.

Тоді я пам'ятав синдром вигорання. І я сказав собі, я, ймовірно, потрібно більше часу, і моє бажання повернеться назад. І я дозволяв собі дивитися. Тому що бажання прийшла щороку. Але не сталося цього року, і до кінця літа я не відкрив цю папку. Я не писав рядок. А замість того, я відпочив і зробив чудові речі. Тоді я почав соромитися, як я лікую його як погано? Так я не міг, це була відмова. Тоді я сказав себе, що це було розумно і добре, що я зробив так. Це те, що я був трохи вичерпним, тому що було так багато робити до літа, весь академічний рік був дуже зайнятий.

Ось, звичайно, я мала внутрішню боротьбу. Я дуже думав про те, що було важливо в житті. В результаті, я сумнівався, що написання книжки було таким важливим для мого життя. Це набагато важливіше жити щось, щоб бути тут, щоб жити цінні стосунки – якщо це можливо, щоб випробувати радість і не перенести його весь час. Ми не знаємо, скільки часу ми залишили.

В цілому робота з синдромом вигорання починається з розвантаження. Ви можете зменшити час, делегувати, поділитися обов'язками, встановити реальні цілі, і критично розглянути ваші очікування. Це велика тема для обговорення. Тут ми дійсно стикалися з дуже глибокими структурами існування. Ми говоримо про нашу позицію щодо життя, про те, що наше ставлення є автентичними і відповідають нам.

Якщо синдром вигорання має набагато більш виражену форму, потрібно хворіти, фізично відпочивати, проконсультуватися з лікарем, при більш м'яких порушеннях, лікування в санаторії корисно. Або просто зробіть хороший час для себе, жити в стані розвантаження.

Але проблема полягає в тому, що багато людей, які мають синдром вигорання, не можуть дозволити собі. Або людина йде в лікарню, але продовжує робити зайві вимоги на себе – таким чином він не може вийти з стресу. Люди страждають від перемир'я. І в стані хвороби підвищується вигорання.

Медикаменти можуть допомогти в короткостроковому терміні, але вони не є розчином. Боділі здоров'я є фундаментом. Але потрібно також працювати над власними потребами, на внутрішній шармі щось, на ставленнях і очікуваннях щодо життя. Ми повинні думати про те, як зменшити тиск суспільства, як захистити себе. Іноді навіть думають про зміну робочих місць. У найгіршому випадку я побачила у своїй практиці, вона вибрала людину 4-5 місяців з роботи. А коли ви йдете на роботу, у вас є новий спосіб роботи, інакше, в парі місяців, люди вигорають знову. Звичайно, якщо людина працює над носінням і сльозом протягом 30 років, йому складно переналаштувати, але необхідно.

Ви можете запобігти синдромі вигорання, запитуючи себе два простих питання:

1) Що робити це? Чому я в коледжі, чому я пишу книгу? Що таке точка? Чи цінний мені?

2) Чи подобається я робити що робити? Я люблю це? Я відчуваю, що це добре? Так добре, що я робити це буденно? Чи можу я принести мені радість? Це не завжди може бути справою, але почуття радості і задоволення повинні переважати.

В кінці я можу попросити ще більшого питання: Я хочу жити? Якщо я кладаю на мій смертний і шукаю назад, я хочу жити для нього?



Джерело: www.all-yoga.ru/blogs/archives/597

Категории

Смотрите также

Новое и интересное