Мати заявила, що я невдячна і запропонувала негайно вибрати, що робити, ось тільки вибір був без вибору

У відносинах із власними дітьми важливо розуміти, що ти стаєш для них авторитетом. На тебе їм рівнятися і твої рішення щодо життя будуть для них прикладом. Так що з якогось моменту тобі потрібно буде перетворитися на покращену версію самого себе, інакше ніяк. Взагалі, дорослий повинен дитині давати більше, ніж дитина зобов'язана дорослому. Це ми наводимо їх у цей світ без попиту, а чи не вони нас.



Peels Особливо сумно спостерігати за батьками, які використовують своїх дітей як щит, як ще одну причину їм співчувати. Мати-одиначка з трьома дітьми, яка ніколи не була одружена. Або батько, який репетує на власну дочку, коли ніхто не бачить. І швидко перетворюється на святого, коли додому приходить хтось із гостей. Все це дуже неправильно, але коли ти залежить від старших, вибору у тебе ніякого по суті і немає. Ще гірше, коли дорослі люди продовжують тягнути лямку за невдячних батьків, так і не зумівши сказати їм нічого на свій захист.

Дорослий винен дитині Навіть зараз, коли мені вже виповнилося 27 років, я все ще морально залежу від своїх батьків. Але нещодавно у мене сталася дуже важлива подія в житті, яка змусила мене переглянути деякі моменти в житті, подивитися на себе збоку і дещо усвідомити. Але найбільше мене мотивує той факт, що тепер я не одна на цьому світі, а отже, можу нарешті почати рухатися вперед. Не озираючись назад і ні про що не шкодуючи.

За освітою я учитель французької мови. Навіщо обрала цей шлях, не знаю. Краще б володіла англійською, слово честі. Крім того, навіть Париж у мене тепер не викликає почуття ейфорії. Я там раніше, зізнатися, не бувала. Але завжди мріяла відвідати це місто і навіть планувала, куди б я пішла в першу чергу. Але одного разу, вдома у батьків, натрапила на репортаж по телевізору. Там показували, яка столиця Франції нині брудна та смердюча. Наповнена пацюками та всякими волоцюгами. Романтика із цього міста, схоже, пішла назавжди.



Тоді я гостювала у батьків, а сама жила у квартирі, що дісталася мені від бабусі. Мама з татом пропонували мені залишитися жити в них. Але в моєму віці таке співжиття відчувається максимально дискомфортно. Та й хорошого в ньому я нічого не бачу: тіснота, постійні конфлікти з кимось із батьків, виконання доручень. Я ж наймолодша. Ні, краще жити одній, але зі здоровою психікою. Якби не одне, але.

Квартира у батьків хоч і має три кімнати, але вже досить стара і бачила краєвиди. Відповідно, їй потрібний ремонт. Який, до речі, вже йде. Давно, років, напевно, 10 чи близько того. Деякі сім'ї, особливо ті, що живуть у приватних будинках, знають, про що я говорю. Але то квартира. Простора, з високими стелями і все ж таки квартира. На ремонт якої останні 5 років я віддавала чималу частину своєї зарплати. Спершу були якісь копійки, потім сума збільшилася до половини окладу. А що, я ж живу окремо, батькам потрібна допомога. Все чесно.



M-dec І ось ще що: мама завжди була дуже незадоволена моїм вибором професії і постійно радила мені кинути роботу та піти до свого дядька. Там хоч і робота на виробництві, але для мене в нього завжди був припасений окремий кабінет, в якому мені тільки б і вимагалося заповнювати бланки і всякі листи. Нічого особливого, будь-який школяр упорається. Але як тоді моя професія, як же розвиток? Мамі на це завжди було начхати, аби гроші були. Тому вона сама раніше на пенсію вискочила і чекала на батька. Після нього я була б для них єдиним джерелом «нормального» доходу. Навіть думати про це не хотілося, якщо чесно.

Так як подруг у мене було лише кілька, основне моє спілкування відбувалося з батьками. Може, хтось себе впізнає, але він у переважній більшості випадків був таким: перші 5 хвилин все нормально. Потім неуважно кинуте слово з мого боку, образи і пішло-поїхало. Година і більше, сварка. А потім знову все по новій. Якщо раніше я могла просто кинути трубку і махнути рукою, то згодом мама могла почати мені передзвонювати, та ще й приходити не лінувалася. І одного разу це сталося.



«Ти, люба моя, безсовісна і невдячна. Ми твої батьки. Не важливо скільки тобі років, для нас ти завжди будеш дитиною і нічого поганого ми тобі ніколи не порадимо. Отже, вибирай. Або ти йдеш працювати до свого дядька, або ми продаємо бабусину квартиру і віддаємо половину грошей тобі. Не забувай, ти була її онукою, а я в неї єдина дочка. Вирішуй, як ми з тобою вчинимо. З дядьком про зарплату ми домовимося, не хвилюйся. Менше, ніж зараз, отримувати точно не будеш».

Як ви думаєте, що мені залишалося робити? Насправді вибору в мене як такого не було. Я погодилася піти на роботу до дядька, щоб зберегти свій улюблений куточок у цьому житті. Інакше мені довелося б працювати на одну тільки орендовану квартиру або ж жити з батьками. З двох лих обрала менше, але щось мені підказувало: це ненадовго. Дуже вже ідея продажу квартири сподобалася моєму батькові. Я на це вплинути ніяк не могла, так що грудка, що вперто застрягла в горлі, натякав мені на моє майбутнє.



Але що дивно: саме робота у дядька принесла мені довгоочікувані хороші новини. Дядько виявився нормальною людиною. Хоча я завжди пам'ятала його якимось сумним та похмурим. Він дозволив мені гуляти цехом, приходити, коли заманеться. Але з умовою, що я справлятимуся зі своєю роботою як належить. Втім, вона виявилася досить цікавою. Але її було так багато, що про пізні приходи на робоче місце залишалося тільки мріяти. Навіть на репетиторство та перевірку домашнього завдання я раніше витрачала менше часу.

Ще на роботі я познайомилася з Павликом, хлопець запропонував мені сходити з ним на каву. Поки ми придивляємося один до одного, більше просто спілкуємося як приятелі. Але, хто знає, може, це і приведе до чогось більшого колись. Проте він мене підтримує, і я чую у його словах щирість. Жодна з моїх подруг ще не цікавилася моїми стосунками з батьками. А ось Павло одразу зрозумів, що між нами ніби кішка пробігла.



Так як я добре себе показую на роботі, дядько мене образити не дасть, впевнена. У тому сенсі, що він не піддасться на маніпуляції батьків і не виганятиме мене, якщо їм раптом цього захочеться. А отже, я в безпеці. Принаймні у фінансовому плані. Але я все ще морально не можу повністю відійти від мами з татом. Адже деякі мої однокласниці вже мають дітей… Шкода це визнавати, але час справді втрачено. З іншого боку, залишається надія на те, що більше я таких помилок робити не буду. Мені здається, що батьки повинні допомагати своїм дітям, а не вставляти їм палиці в колеса. Інакше навіщо взагалі нам потрібні такі стосунки?

Категории

Смотрите также