Що потрібно знати про академіка Ліхачева

академік Дмитро Сергійович Ліхачев Він жив довгого життя. Народився 15 листопада (листопад 28 – в новому стилі) 1906 р. та загинув 30 вересня 1999 р., всього за пару місяців до 93 років. Його життя майже повністю покрито XX століття – століття, наповнений чудовими і страшними подіями в російській і світовій історії.





Коли ми говоримо про наші справи та обов’язки, ми зазвичай ділимо їх на важливі та маленькі, великі та маленькі. Академік Лихачов мав вищий вигляд життя людини: він вважав, що не існує неімпортних справ або обов’язків, не тріфлі, ні «похилого життя». Все, що відбувається в житті людини, важливо для них.





«У житті необхідно мати послугу, обслуговування до причини. Нехай це буде невеликим, це буде чудово, якщо ви вірні йому. й

Ліхачев Дмитро Сергеевич Про академіка Ліхачева, і більше одного разу. Він називається «символом російської інтелігенції XX століття», «патріарх російської культури», «видатний вчений», «конука народу».





Має чимало назв: дослідник літератури Давньої Росії, автор багатьох наукових і журналістичних праць, історик, громадський діяч, почесний учасник багатьох європейських академій, засновник журналу «Наша спадщина», присвячений російській культурі.





За сухими лініями стежкового запису Ліхачева, головне, до якого він дав свою силу, його духовну енергію, втрачається – захист, пропаганда та популяризація російської культури.

Ліхачев, який зберіг унікальні архітектурні пам'ятники від руйнування, завдяки виступам Дмитра Сергіявіча, завдяки своїм статтям та літерам, можна було запобігти згортанню багатьох музеїв та бібліотек. У метро, на тролейбусах, просто на вулиці.

Про нього сказав: «Фінально, телебачення показали реальний російський інтелект». Популярність, світова популярність, визнання в наукових колах. Це ідилічна картина. Між тим, за плечима академіка Лихачева не є плавним шляхом життя.

Дмитро Сергійович народився в Санкт-Петербурзі. Згідно з батьком, він православний, згідно з матір'ю, Стара Белівер (попередньо, документи не написали національність, але релігія). Приклад біографії Ліхачева показує, що спадкова розвідка не менш важлива, ніж шляхетність.





Ліхачевці проживали скромно, але знайшли можливість не дати своєї пристрасті - регулярні відвідування Маріїнського театру. І влітку зняли дачу в Куоккалі, де Дмитро приєднався до середовища художньої молоді.

У 1923 році Дмитро увійшов до етнологічної лінгвісти факультету соціальних наук Петроградського університету. На деякий момент вступив у студентське коло під назвою «Космічна академія наук».





Учасники цього кола регулярно збираються, читають та обговорювали звіти один одного. У лютому 1928 р. Дмитра Ліхачева була заарештована за участь у гуртожитку та вирокувала до 5 років за «українською діяльністю». Після того, як Лихачов було відправлено до Соловецький табір.

Ліхачев пізніше назвав свій досвід в таборі "другий і головний університет". Він змінив кілька видів діяльності на Соловках. Наприклад, працював співробітником кримінології кабінету, організованої трудовою колонією для підлітків.





«З усіх цих проблем я вийшов з новим знанням життя і нового стану розуму», - сказав Дмитро Сергійович. Добрий, що я зумів зробити до сотні підлітків, зберігаючи своє життя, і багато інших людей, які отримали від самих Соледжерників, досвід все, що я бачив, створене в мене дуже глибоко похований мир і психічне здоров'я.





Ліхачев був випущений на початку 1932 року. Повернувся до Ленінграда, працював вичитувачем у видавничому домі Академії наук (присутність кримінального запису, що перешкоджає його отриманню більш серйозної роботи).





У 1938 р. через зусилля голів Академії наук СРСР було вилучено кримінальний запис Ліхачева. До Інституту російської літератури Академії наук СРСР приєднався Дмитро Сергеевич.

Війна Ліхачева (на той час Дмитро Сергійович був одружений, він мав дві дочки) частково збереглася в оточенні Ленінграда. Після страшної зими 1941-1942 рр. вони були виевакуйовані до Казань. Після свого перебування в таборі здоров’я Дмитра Сергевича підірвав, і він не піддавався шифруванню переднього.

, Україна



Головною темою Лихачів стала давньоросійська література. У 1950 році під його науковим керівництвом було підготовлено два книги для видання в серії «Літературні пам'ятники» – «Казка за ріками» та «Слово про порушення Ігоря».

Дмитро зміг знайти в російських середніх століттях, які з’єднують нас з минулим, бо людина входить до складу суспільства і його історії. Через призму історії російської мови та літератури, він ускладнює культуру своїх людей і спробував ознайомлення своїх контемпорів з ним.





За більш ніж п'ятдесят років працював в Пушкінському будинку, очолював відділ давньоросійської літератури. І як багато талановитих людей Дмитра Сергеевича допомогли в житті? Андрій Вознесенський написав, що Ліхачев допоміг виходити з більш ніж однієї книги «діффікулта».

І не тільки попередня, але і листи, відгуки, клопотання, рекомендації, поради. Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз.

р.



академік Ліхачев став неформальним лідером нашої культури. Коли культурний фонд з'явився в нашій країні, Дмитро Сергеевич з 1986 по 1993 рр. став постійним головою правління. У цей час культурний фонд став основою для культурних ідей.

Ліхачев відмінно розуміє, що тільки людина, яка морально завершена і естетично сприйнятлива може зберегти, зберегти, і найголовніше, витягувати всі духовні багатства культури минулих часів. І знайшов, мабуть, найбільш ефективний спосіб досягти серця і розумів його контемпорів, щоб виступити на радіо і телебаченні.

Ліхачев є патріотом природи, патріотичним скромним і ненав'язливим. Він не був ацетичним. Прекрасна подорож, комфорт, але проживала в скромній квартирі міста, закріплюється в сучасних умовах для вченого світового класу. Вона була змащена книгами. І це сьогодні, коли тяга для розкоші охопила всі сегменти суспільства.

, Україна



Дмитро Сергійович був незвичайно легким для сходження. Всі журналісти знають, як важко знайти його вдома. У віці 90 років він зацікавився цілим світом, і він був цікавим для всього світу: всі університети світу запрошували його відвідати, а князь Чарльз допоміг йому опублікувати Пушкінські рукописи і дав йому обід на честь.





Ще за 2,5 місяці до смерті влітку 1999 року Ліхачев погодився виступати на Пушкінській конференції в Італії. Загинув 30 вересня 1999 року і похований в Комаровського кладовищі в Санкт-Петербурзі.

Останні книги Ліхачева – це сермони або викладання. Що таке Ліхачев намагається переконувати нас? Що пояснити, що навчити?





У передмові до книги «Діти на хорошому і красивому», Дмитро Сергійович пише: «Тільки тримати бінокулярні в тремтячих руках – нічого не буде бачити». Щоб сприймати красу навколишнього світу, людина повинна бути духовно красивою.

Згадуємо Дмитра Сергевича, прочитали вишуки з своїх листів:

«Що найважливіше в житті? Головне, що кожен може мати власний, унікальний. Але головне має бути добре і значним. Людина повинна подумати про зміст свого життя – поглянути на минуле і подивитися в майбутнє.

Люди, які не піклуються про всіх, хто здавалося б, випадають з пам'яті, і люди, які подаються іншим, подаються в розумному вигляді, мають гарну і значну мету в житті, запам'ятовуються надовго. й

«Що найбільша мета життя? Я думаю, що для збільшення доброго світу у всьому світі. Добрість над усім щастям всіх людей. Зроблено багато речей, і кожен раз життя позбавляє завдання для людини, що важливо бути в змозі вирішити. Ви також можете подумати про великі речі, але невеликі речі і великі речі не можна відокремити.

«У житті, доброту є найціннішим... доброта розумна, цілеспрямована. Знаючи це, запам'ятовуючи його завжди і слідуючи шляхам доброти дуже важливо. й

«Це те, що об’єднує людей, зміцнює пам’ять минулого, спрямований на майбутнє. Це не почуття себе – це бетонний прояв почуття любові, дружби, патріотизму. Чоловік повинен мати догляд. Непристойна або безтурботна людина, швидше за все, людина, яка не дивиться і не любить всіх. й

Белінський десь у своїх листах, я пам'ятаю, має цю ідею: скраби завжди переважають над гідними людьми, оскільки вони лікують гідні люди як скраби, і гідні люди лікують скраби як гідні люди.

Фольк не схожий на інтелектуальний, неосвічений, виготовлений, невибраний і т.д. І все це під чохлом деяких фраз: «Я простий людина...», «Я не люблю мудрість», «Я жив мій життя без цього», «Все це зло,» і т.д. І в душі є ненависна, заздрість, почуття нижчості. й

«Найпопулярніші якості людини – любов. У зв'язку з цим люди виражаються максимально повністю. І з'єднання людей (сім'я, село, країна, весь світ) є фундаментом, на якому людство стоїть. й

«Добрість не може бути приступним. Добрий вид, який ніколи не стержав, за це неспроможний і не має мету отримати або «розумний результат». Повідомляємо про те, що вони хочуть відмовитися.

Якщо людина перестає бути творчою істотою і бути аспірантом до майбутнього, він перестає бути людиною.

Вітаю - це захоплення власної гідності, це спроба поставити свої матеріальні інтереси над собою, це психічна нешкідливість, страшна спрямованість розуму, яка вкрай обмежена, психічна іржі, життєдіяльність, жовтувата погляд на світ, гіркота в напрямку себе та інших, забуваючи камарадам.

«Життя – це насамперед креативність, але це не означає, що кожна людина повинна народжуватися художником, балериною або вченою для життя. й

«Щоб жити морально, якби ви гинуть сьогодні, і працювати, якби ви були безсмертними. й

«Заземля – це наш крихітний будинок, який летить у величезному просторі». Це беззахисно літаючий музей колосового простору, колекція сотень тисяч музеїв, тісна збірка творів на сотні тисяч геній.

Що таке явище Ліхачева? Після того, як він був по-справжньому самотнім. Він не мав партійного руху, не впливового положення, ніякого керівництва уряду. Ніщо. Він мав лише моральний авторитет і авторитет.





Ті, хто зберігає сьогодні свінгериСлід пам'ятати Дмитро Сергійович частіше, не тільки при проведенні національних ювілейних заходів.

Настав час на чесну спробу переосмислити те, що відбувається з країною та усіма нами, чому особливо важливо звернення до культурних та моральних цінностей.

Чому одна людина щаслива, життєрадісна і повна енергії, тоді як інший хворий і пригнічений? Що секрет до здоров'я, щастя і довголіття? Спеціально для Вас, наш редакційний колектив вибрав 11 найцікавіших лапок Сергія Лазарєва.

Вивчіть, як зупинити критики і доторкнутися до цілющої сили любові. Намагайтеся дотримуватися цих рекомендацій, і життя буде наповнена новою енергією, яка може зацікавити душу і тіло.

Категории

Смотрите также

Новое и интересное