Чому китайці ходять з капустою?



Цього літа в Пекіні ви можете побачити дивний вигляд: молоді люди перетягують капусти на леш, якби ходити з домашніми тваринами. Що це таке? Нетрадиційне почуття гумору, нової моди або, можливо, спроба відчайдушності уникати боредом? - Як виходить, все разом! Але найголовніше, зелений овоч слугує своєрідною соціальною рекламі, покликаною привернути увагу людей до проблем сучасного Китаю.



На перший погляд, здається, що апетитні тренери на леш – це ще одна можливість молодим людям познайомитися з кимось, а вихованцям – найкращий спосіб розпочати розмову: «Каббаж!» Приходьте тут! Зрозуміти мене, вона турбує вас? Вона так немана... Якщо ви не походите, я поставлю його в кутку холодильника!



Підготовлені журналісти, підлітки кажуть, що прогулянка з капустою допомагає їм впоратися з емоційними враженнями: «Я відчуваю, що я можу передати всі негативні думки до капусти голови. Я ходжу на прогулянку з ним і приходжу додому освіженням, говорить 17-річний Лю Чен. Ще один підліток jokingly сказав, що капуста знає його ще більше, ніж його батьки.



По суті, капуста бум нічого не більше, ніж масштабний флеш-мобло, що підтримує сучасне мистецтво художницею Ганом Бінгом, зокрема, його серії глибоко символічних пострілів «Полювання капусти». Ця ідея народилася в 2000 році, а з тих пір художник створив велику кількість смішних у своїх фотографіях. Сюжети для картин була площа Times, Champs Elysees, китайська стіна і багато інших відомих куточків планети.



Проект має досить важливі проблеми сучасного китайського (і не тільки!) суспільства. З одного боку Хан підняв тему соціальних цінностей. Справа в тому, що, як хліб в нашій країні або знаменитій білоруській картоплі, капуста є основною і найдоступнішою їжею в Китаї. Якщо один раз повний барн сильного тренера в середині зими був символом достатку, комфорту і стабільності, сьогодні багаті залишили скромну овочеву сторону, змітивши її для глутонії в дорогих ресторанах, де відходи їжі тільки підкреслюють статус.



У той же час, для середньої китайської, значення капусти не змінилася – навіть найбідніших сегментів населення ще може дозволити собі. І перетягування фотографа на ланцюжки, зелений рослинний одночасно вказує на соціальну нерівність, а також розшук «еліту» для їжі, роботу тих, хто її виростає, і природа, як така (ми говоримо про жорстку локалізацію землі).



Як Хан Бін пише в своєму есе Щодня цікавим і президенцією модернізації: Ми говорили про те, щоб бути на шляху до щастя, починаючи від децептивних фантазій минулого в феєрверство економічної модернізації. Наслідки так званої глобалізації є зниженням деяких регіонів країни та гранатометом. Тим не менш, світ, який існував за п'ять тисяч років, зникне під рублом. Ган Бін і його скромна кишеня просять аудиторію зупинитися і думати: що ми прагнули і за вартістю?



З іншого боку, Ган Бін безпосередньо звертається до питання індивідуальної свободи. Кожна людина заслуговує сприйматися іншими, як правило, – навіть якщо він виділяється з натовпу. Таким чином, митець з капустим, як на дачній ділянці, так і на центральних вулицях міст, демонстративно не звертаючи увагу на прогулянку полокерами, так і вузькі камери. «Я сподіваюсь, що один день кожен буде безкоштовним, щоб вибрати те, що вони люблять», - говорить Хан.



Джерело: facepla.net

Категории

Смотрите также

Новое и интересное