Романтика: як любов на заході відрізняється від любові в Росії

Любов на Заході - ми обираємо партнера, щоб дати нам те, що ми думаємо нам. Але росіяни різні.

У 1996 році я залишив Росію вперше провести один академічний рік у Сполучених Штатах. Це був престижний грант, я був 16, і мої батьки були дуже збуджені про мій потенціал, щоб піти в Ял або Гарвард. Єдине, що я міг подумати про те, що знайшов американський хлопець.

У моєму столі я зберіг дорогоцінний зразок американського життя, відправленого мені другом, який переїхав до Нью-Йорка, до - стаття про таблетки контролю за народженнями, вирощені з американського журналу "Сімнадцяти". Я читаю його під час лежання в ліжку і відчував горло сухим. Шукаю ці глянцеві сторінки, я мріяв, що там, в іншій країні, я перетворюсь на когось красивими, які хлопці будуть виглядати. Я хочу, щоб я був би цей вид таблетки занадто.



Через два місяці, на мій перший день в High School Walnut Hills в Cincinnati, Ohio, я пішов в бібліотеку і отримав стеку журналів Seventeen, які були вищими, ніж мене. Я дізнався, що відбувається між американськими хлопчиками і дівчатами, коли вони починають любити один одного, і що саме я повинен сказати і зробити, щоб потрапити на етап, де мені потрібна таблетка. Я шукав слова та вирази, пов’язані з американською поведінкою суду та написав їх на окремі картки, оскільки викладач англійської мови навчив мене робити з словами в Санкт-Петербурзі.

Я скоро зрозумів, що в цьому журналі були кілька різних етапів. По-перше, ви зловили хлопця, який, як правило, рік або два старших, ніж ви. Тоді ви запитаєте про нього, щоб побачити, якщо він "п'ятий" або "дус". Якщо він «прекрасний», то Сьомнадцять дає вам голову до «перехрестя» йому пара разів перед тим, як попросити його. Під час цього процесу перевірте коробку проти декількох точок: Ви відчуєте, що юнака «пошукає ваші потреби?» Чи було зручно для Вас “зареєструвати свої права” – це відмова чи ініціювання “фізичний контакт”? Ви любите "зв'язок"? Якщо будь-який з цих речей залишають немарковані, ви повинні «покинути» цей хлопець і почати шукати заміну, поки ви отримаєте «замінний матеріал». Потім ви починаєте поцілунки на дивані і поступово починаєте приймати таблетки.

В американській шкільній бібліотеці я дивився на десятки моїх рукописних нот і побачила полох між ідеалами любові, що я виріс і екзотичних тепер зіткнувся. Де я був від, хлопчиків і дівчаток "спад у любові" і "солоди"; відпочинок був таємничим. Молоденька драматична плівка, на якій виросла моя генерація росіян - соціалістичний аналог Римо і Джульєтта, знятий в Московській області (ми говоримо про 1980 кіно Ви ніколи не мріяли) - чарівно неспецифічні про роз'яснення для любові. Щоб висловити свої почуття до героїні, головний герой оцінив багатозастосунковий стіл: "Три рази три дев'ять, три рази шести вісімнадцять, і це дивовижне, адже після вісімнадцяти ми одружилися!"

Що ще можна сказати? Навіть наш 1000-сторінок російські романи не змогли конкурувати за складністю з романтичною системою журналу «Сімнадця». При підрахунках і посадових осіб, які брали участь у роботі з любов'ю, вони не були особливо eloquent, вони зробили речі, перш ніж вони сказали що-небудь, а потім, якщо вони не вмирали в результаті їх ризикованих вен, вони мовчно виглядають і подрябають голову для роз'яснення.

Хоча я не маю ступеня соціології, але виявляється, що я роблю з журналами «Сімнадцяти» саме те, що соціологи, які вивчають емоцію, щоб зрозуміти, як ми формуємо наш погляд на любов. Проаналізувавши мову популярних журналів, телевізійних серіалів, книг практичних порад і інтерв'ю чоловіків і жінок з різних країн, науковців, таких як Eva Illuz, Laura Kipnis і Frank Furedi показали, що наші ідеї про любов впливають на потужні політичні, економічні і соціальні чинники. Разом з тим, ці сили призводять до створення того, що ми називаємо романтичні режими: системи емоційної поведінки, які впливають на те, як ми говоримо про наші почуття, визначаємо «нормальні» поведінки, і встановлюємо, хто підходить для любові і хто не є.

Зіткнення романтичних режимів є те, що я пережив, що день сидить в шкільній бібліотеці. Дівчинка, після інструкцій журналу «Сімнадцяти», навчалася вибрати, хто вона буде близькою. Вона логічно налаштовує свої емоції на «недах» і «прави» і відхилені зв’язки, які не підходили їм. Вона була піднята під режимом вибору. Навпаки російська класична література (який, коли я прийшов з віку, залишався головним джерелом романтичних норм у вашій країні) описав, як люди приховують до любові, як ніби це надприродна сила, навіть коли вона була руйнівною для спокійності, санності і життя. В інших словах я виріс у Дестинному режимі.

Ці режими базуються на протилежних принципах. Кожен з них своїми силами перетворює любов до важкого тесту. У більшості країн Західної культури (в тому числі сучасної Росії) Режим вибору переважає всі форми романтичних відносин. Здається, що причини цього брехні в етичних засадах неоліберального демократичного суспільства, які сприймають свободу як найвищий добро. Тим не менш, є хороші причини, щоб переглянути наші переконання і побачити, як вони дійсно можуть завдати шкоди нам.

Для того, щоб зрозуміти торжество вибору в романтичному царстві, ми повинні бачити її в контексті ширшого звернення Ренесансу до індивіда. Споживач є більш важливим, ніж виробник. У релігії віритель більш важливий, ніж церква. І в любові об'єкт поступово став менш важливим, ніж його предмет. У чотирнадцятому столітті Петрарх, шукаючи золоті локони Лаура, назвав її «диким» і вірив, що вона була найбільш досконалою доказом існування Бога. Через 600 років, ще одна людина, засліплена блиском іншої капи золотих локонів - героя Томаса Манн Густав фон Асченбач - прийшов до висновку, що він був, і не красивий Тадзіо, був стандартом любові: "І тут ремісничий суд, він висловив гостру думку: коханець ближче до чистоти, ніж коханий, для цих двох тільки життів Бог - найсвіжіші думки, що коли-небудь прийшли до розуму чоловіка, думка з якого прийшла початок всіх непристойності, секретна солодкість Томаса, всіх любові". Переклад Н. М.

Цей спостереження від романли Манна Смерть у Венеції (1912) втілює велику культурну леап, яка сталася на початку ХХ ст. Якось коханець перемістив коханець з передпліччя. Божественний, невідомий, непристойний Інше більше не є предметом нашої історії любові. А замість того, що ми зацікавлені в собі, з усіма дитячими травмами, еротичними снями і рисами характеру. Вивчаючи і захищаючи крихке само, викладання його, щоб вибрати свої вкладення ретельно - це головна мета режиму вибору - ціль, досягнута за допомогою популяризації версії психотерапевтичних методів.

Найголовніша вимога щодо вибору не повинна мати безліч варіантів, але щоб мати можливість зробити практичні та самостійні варіанти, в той час як усвідомлювати ваші потреби і діяти на власних інтересах. На відміну від закоханих минулого, які втратили контроль і поведіли, як загублені діти, новий романтичний герой підійме свої емоції і раціонально. Він відвідує психоаналітичну, читає книжки самовдосконалення та бере участь у процедурі паролів. Більше того, вони можуть вивчати мови любові, використовувати нейролінгвістичне програмування або оцінити свої почуття на масштабі від одного до десяти. Філософ Філіп Ріфф назвав цей тип особистості «психологічна людина». У своїй книзі Freud: The Moralist Mind (1959), Riff описує його як "а антиеротичний, розрахунок, ретельний рахунок того, що він радий і що він не, лікуючи відносини, які не вигідні, як гріхи, щоб уникнути." Психологічна людина – романтичний технократ, який вірить, що застосування правих засобів в потрібний час може розкрити плутану природу наших емоцій.

Це, звичайно, відноситься до обох сексів: психологічна жінка повинна дотримуватися цих правил, теж, або досить часових секретів, щоб виграти серце реального чоловіка (1995). Ось деякі секрети, які пропонуються авторами книги Ellen Fein і Sherry Schneider:

Руль 2. Не спілкуйтеся з людиною першим (і не пропонують танцювати).
Рулі 3. Не дивлячись на чоловіка на довгий час або говорити занадто багато.
Руле 4. Не познайомитеся з ним, і розбити рахунок на дату.
Рука 5. Не зателефонуйте йому і рідко зателефонуйте йому.
Рулі 6. Завжди закінчити телефонну розмову першим.

Повідомлення цієї книги нескладно: так як «полювання» жінки написано в генетичному коді чоловіків, якщо жінки демонструють навіть найменшу частку участі або інтересу, вона порушує біологічний баланс, «відкладає» чоловіка і зменшує жінку до статусу нещастяної закинутої жінки.

Ця книга була критичена за майже ідіотичний ступінь біологічного детермінізму. Проте, нові публікації продовжують виходити, а «важко-то-реагувати» фемінність, яку вони просують, щоб знайти в багатьох тематичних консультаціях щодо любовних відносин. Чому книга все ще популярна? Причина цього може бути безперечно знайдена в його основній позиції:

«Одна з найбільших нагород за наступні правила будуть, що ви навчитеся любити тільки тих, хто любить тебе. Якщо ви дотримуєтесь порад, запропонованих в цій книзі, ви дізнаєтеся, щоб піклуватися про себе. Головна Ви будете зайняті з вашими інтересами, захопленнями та відносинами, не завадивши чоловіків. Головна Ви будете любити голову, не просто серце.

З режимом вибору, не любимо територію - шахтне поле несупроводжуючих дзвінків, неоднорідних електронних листів, видалених профілів і розкладання паузи - слід мінімізувати. Не більше «хто, якщо» і «хто» мислення. Не більше сліз. Ніяких самогубств. Не поезії, романи, сонати, симфонії, картини, листи, міфи, скульптури. Психологічна людина потребує одного: стійкий прогрес до здорових відносин між двома незалежними особами, які відповідають один одному емоційним потребам.

Користь даного торжества вибору доведено соціобіологічними аргументами. Неандерталь, ми розповіли про життя. Єлен Рибер, професор антропології Університету Рутгерс та найвідоміший світовий науковий співробітник, вважає, що ми вирощені з нашого багаторічного сільськогосподарського минулого та не потребують моногамних відносин. Еволюція зараз підкаже нам різні партнери для різних потреб, якщо не одночасно, то на різних стадіях життя. Рибалка задовольнить поточну відсутність прихильності до відносин: всі ми, ідеально, повинні витрачати принаймні 18 місяців з кимось, щоб побачити, чи вони підходять нам і чи є у нас хороша пара. При невиліковній доступності контрацепцій, небажаних загніченнях захворювань і захворюваннях - це те, що минуле, і народження осушувача повністю відокремлюється від романтичної пологи, тому ми можемо, без клопотання, влаштовувати тестовий період для потенційного партнера і не боятися наслідків.

У порівнянні з іншими історичними видами любові, режим вибору виглядає як водонепроникна куртка поруч з вовною сорочку. Його найпривабливішим обіцянкою є те, що любов не болить. За логікою, яка Кіпніс демонструє в «Анти Любові» (2003), єдиний тип страждань, що Визначають Модний режим, є можливим продуктивним штамом «робота на взаєминах»: сльози, що прокинулися в сімейному кабінеті, погані вечірки на весілля, щоденна увага до потреб кожного іншого, розчарування від розбиття з кимось, хто «неправо». Можна переробити м'язи, але не можна травмувати. По перетворенню зламаних сердець в хибники своєї справи, популярні поради дають піднятися на нову форму соціальної ієрархії: емоційна стратифікація на основі помилкової ідентифікації зрілості з самодостатністю.

І ось чому, Ілюс каже, двадцять-перших років любов все ще болить. По-перше, ми позбавили авторитету романтичних дуетів і суїстів минулих століть. Вони були принаймні визнані суспільством, що на основі своїх оцінок щодо поняття любові як божевільна, невибаглива сила, яка навіть найкращі розуми не може протистояти. Сьогодні, довге для конкретних очей (і ніжки) більше не гідна окупація, а тому любов ангіш загострений усвідомленням власної соціальної та психологічної неадекватності. З точки зору режиму вибору, страждання Еміса, Ветерс і Анни ХІХ ст. не просто інепти любителів – вони психологічно негарантуються, якщо не змогла еволюціонувати матеріал. Консультант зі зв'язків Марк Мансон, який має два мільйони послідовників онлайн, пише:

«Наша культура ідеалізує романтичну жертву. Покажіть мені практично будь-який романтичний фільм, і я знаходжу вас нещастяним і незадоволеним характером, який лікує себе як сміття для того, щоб любити когось.

У режимі вибору, любляючи занадто рано, занадто чітко є ознакою немовляти. Все про що свідчить про те, що в нашій культурі звучать лямки, які лякають себе.

По-друге, і важливіше, режим вибору сліпий для структурних обмежень, які роблять деякі люди небажані або не можуть вибрати той же ступінь, як інші. Це не просто через нерівномірний розподіл того, що британський соціолог Katherine Hakeem називає «еротичний капітал» (перекладаємо, ми не всі однаково красиві). По суті, найбільша проблема з вибором полягає в тому, що всі категорії людей можуть бути на недоліку через це.

Ілюс, професор соціології в івритському Університеті Єрусалиму, стверджує, що режим вибору в його індивідіалізмі стигматізує серйозні романтичні наміри як «потрібна любов», тобто любов до розпаду самоінтересту. Хоча є багато нещасливих чоловіків, які розсмоктуються за їх «необхідними для інших» і «нездатність пускати минуле», жінки потрапляють в категорію «козалежні» і «імзрілі». Незалежно від класних і расових чинників, всі вони навчаються бути самодостатнім: не до «лову себе занадто багато», «живо для себе» (як і вище «Правила»).

Проблема полягає в тому, що немає приємної ванни може замінити люблячий вигляд або довгоочікуваний телефонний дзвінок, набагато менше дати вам дитину - про що говорить Космо. Звісно, ви можете зробити в вітро внесення добрив і стати дивно зрілою, приголомшливо незалежною матір'ю фриських походів. Але найбільший подарунок любові, визнання того, що людина повинна бути, по суті, соціальна річ. Для Вас потрібна значна інша. Це займає багато Шардоне, щоб отримати навколо цього простого факту.

Але, можливо, найбільша проблема з режимом вибору є його помилковим розумінням зрілості як повної самодостатності. Пристосування вважається дитячим. Бажання визнання називається залежність від інших. Інтимність не повинна порушувати особисті кордони. Незважаючи на те, що ми постійно повинні бути відповідальними за себе, відповідальність за наших близьких є дискуровані: після того, як все, наші втручання у їх життя у вигляді нестверджених порад або пропозицій щодо зміни можуть перешкоджати їхньому особистісному зростанню і самовідкритості. У середині занадто багато сценаріїв оптимізації та несправностей, ми зіштовхнулися з найгіршим проявом режиму вибору: самооцінка без самозабезпечення.

У моїй батьківщині, однак, проблема протилежна: самодостатня часто робиться без будь-яких перешкод. Юлі Лернер, ізраїльський соціолог емоцій в Університеті Бен-Гуріон в Негові, нещодавно провів дослідження про те, як говорять росіяни про любов. Мета роботи — дізнатися, чи розпочався посткомуністичний неоліберальний поворот країни до вузьких проміжків між журналом «Сімнадцяти» та романом Толстого. Відповідність, не дуже.

Проаналізувавши дискусію про різні телевізійні шоу, зміст російської преси та проведення інтерв’ю, вона знайшла, що для росіян, любов залишається «достатнім, моральним актом і цінністю; вона не може бути протидіяти, вона вимагає страждання і болю». Дійсно, в той час як концепція зрілості, яка підшлунає Вибір режиму дивиться романтичні страждання як аберація і ознака поганих рішень, росіяни бачать зрілість, як здатність призвести до того, що дуже біль в точці абсурдності.

Америка, яка закохується в любові з одруженою жінкою, порадує поломитися цією леді і провести 50 годин на терапії. Російська в аналогічній ситуації перерватиметься в будинок і витягти її вручну, праворуч від плити з варенням борщу, пасують діти і чоловік, заморожують джойстиком в руках. Часті речі виходять добре: Я знаю пару, які були щасливо живі протягом 15 років, так як він відійшов від сімейного свята Нового року. Але в більшості випадків режим долі призводить до порушення.

Росія має більше шлюбів, розлучення та абортів на особу, ніж будь-яка інша розвинена країна. Продемонстровано намір діяти на емоції від всіх коефіцієнтів, часто за рахунок власного комфорту. Російська любов часто супроводжується алкогольною залежністю, домашнім насильством, і покинутими дітьми — побічні ефекти несумісного життя. Здавалося б, що покладається на долю кожен раз, коли ви потрапляєте в любов не така хороша альтернатива надмірності.

Але для того, щоб загострити підвіконня нашої культури, ми не обов'язково повинні відмовитися від принципу вибору в цілому. Замість того, щоб вибрати невідомий, взяти необґрунтовані ризики, і бути вразливими. За вразливістю я не маю байдужих проявів слабкості для перевірки сумісності з партнером Я запитую про екзистенціальну вразливість, повернення любові до його істинного таємничого зовнішнього вигляду: поява непередбачуваної сили, яка завжди бере вас сюрпризом.

Якщо розуміння зрілості, як самодостатність так детриментально, як ми любимо в режимі вибору, то це розуміння повинно бути повторно визначено. Щоб бути дійсно дорослими, ми повинні обіцяти непередбачуваності люблячих інших. Ми повинні заважати перехрестити ці особисті кордони і бути одним кроком вперед самі; можливо, не на швидкості Росії, але все ще трохи швидше, ніж ми звикли.

Отже, зробіть голосні декларації любові. Ми можемо самі зателефонувати одержувачу. Глім на Вашому партнеру немає причин і нехай йому захопити нічого, бо ми всі люди. У мене є дитина в невірному часі. Нарешті, ми повинні відновити наше право на біль. Ми не будемо боятися страждати за любов. Як Brene Браун, соціолог, який вивчає вразливість і сором'язливість в Університеті Хьюстон, пропонує, можливо, "нав'язлива здатність зберегти серце ціле, ніколи не може бути більшим, ніж наша готовність, щоб дати її розрив". А не хвилюючись про нашу цілісність, нам потрібно дізнатися, щоб поділитися своїми друзями і, нарешті, визнати, що нам все необхідне один одному, навіть якщо автор журналу «Сімнадцять» називає його «козалежністю».



Кредит Паулін Аронсон



П.С. І пам'ятайте, що лише змінивши вашу свідомість – разом ми змінюємо світ!

Приєднуйтесь до нас на Facebook, VKontakte, Odnoklassniki







Джерело: vk.com/public80512191?w=page-80512191_49854815

Категории

Смотрите также

Новое и интересное