Майже рік тому Світлана привезла маму до міста, спочатку все було добре, але незабаром ніжна та добра жінка змінилася до невпізнання.

Психіатри всіх країн б'ють на сполох: деменція «молодшає»! Якщо ти помітив, що у батька стала погана пам'ять, повсякденні завдання почали даватися важче і виникли проблеми з мовленням, зводь його до лікаря. Ця хвороба розвивається стрімко. Врятуй близьку людину!



Стала погана пам'ять Світлана забрала маму в місто майже рік тому. Рішення всім здалося правильним. Півдня по колдобинах, щоб дістатися до неї до села. Та ще й здоров'я почало здавати.

Спочатку все йшло непогано. Поки Світлана з чоловіком були на роботі, мати готувала обід, прибирала будинок, годувала після школи онучку-підлітка. Робила все те, до чого у Світлани після роботи не доходили руки.

Щоправда, останнім часом Марина Михайлівна стала сама не своє. У неї стала погана пам'ять. По кілька разів повторювала ту саму фразу, втрачала свої речі, ховала їжу і могла без попередження піти з дому на пару годин. Якось Світлану зустріла біля під'їзду сусідка-пліткарка і повідомила, що Світина мама часто скаржиться на погане життя у доньки. Мовляв, чи не голодом морять.



Тривожні дзвіночки Після цього жінка заборонила матері залишати квартиру. Але менше та дивувати не стала. Якось вона вирішила без попиту перепрати внучкині речі. Дістала їх із шафи і впереміш заштовхала в машинку. Ніжні блузочки Наташі були безнадійно зіпсовані.

А ще мама нагодилася ховати продукти. Світлана тільки встигала перехоплювати з її рук то ціпок ковбаси, то банку з майонезом. А днями жінка знайшла під батареєю брусок сиру. Судячи з вигляду, лежав він там уже не перший тиждень.

Світлана сердилась і обрушувалася на матір при кожному випадку. Ти робиш це на зло! Від нудьги собі розвагу знайшла — нерви мені тріпати?», — кип'ятилася роздратована дочка.

"За що ти мене ненавидиш?" Жінка не могла збагнути, через що мати день у день вигадує нові капості. Через її страшну поведінку терпіння почало здавати у Свєтиного чоловіка, Олега. Тещини дивацтва торкнулися його. Та могла викинути на сміття його дорогий бритва або розбити брендовий одеколон. Марина Михайлівна жодного разу не зізналася у злочині. А коли її ловили на гарячому, відпиралася, ображалася та вдарялася у сльози.

Крім того, мати перестала займатися будинком та приготуванням. Точніше, вона куховарила, але то пересолить, то пересмажить до вугільної скоринки. Не раз між жінками відбувалася така розмова на підвищених тонах:

— Світла, ти навіщо знову цю гидоту приготувала? Тебе до плити підпускати не можна!
- Це жарт? Це ж ти приготувала!
— Та коли я могла це зробити, весь день у мене суглоби нулі. Може це Наталочка?
— Наталочка в однокласниці на ночівлі була. Дитина через тебе додому не хоче повертатися. Боїться твоїх витівок ненормальних.

І Марина Михайлівна знову у сльози.



Невдовзі чоловік недвозначно натякнув, що у тещі непорядок з головою. Але Світлана не велася: матері всього 60, зовсім молода ще. Вона просто мститься за продаж її сільського будинку.

А якось, прийшовши з роботи, Світлана виявила новий сюрприз. У передпокої під дверима була розсипана пачка солі, а півхолодильник знову перемістився під батарею.
На лютий Світин поклик їхньої кімнати вийшла мати, човгаючи старими тапочками. Дочка вже двічі їх викидала, але мама щоразу діставала взуття зі сміття. На літню жінку посипалися закиди: за клоаку, влаштовану на кухні та у передпокої. За лінощі і неробство. Та лише слабо відмовлялася зі сльозячими очима. "Доченько, це не я", - все повторювала.

Те, що Світлана прийняла за чаклунський обряд із сіллю, виявилося маминою спробою посипати слизьку дорогу. На вулиці була ожеледиця, а їй хотілося погуляти і зайти в магазин за їжею. Адже дочка заборонила брати їх продукти.

«Я заборонила тобі їх не брати, а ховати! Перестань косити під дурню! - вийшла з себе жінка. Вона розуміла, що про їхню сварку дізнається весь під'їзд, але не могла зупинитися. Останнім часом мати, здається, вирішила звести її зі світла своїми витівками.



Похід до лікаря Після чергового скандалу з чоловіком Олег таки вмовив Світлану відвезти матір лікарю. Чого доброго, ще отруїть їх чи придушить уночі. Жінка вперлася рогом: мати мститься їй за те, що її продали. Але загроза чоловіка зібрати речі та піти змусила діяти.

Лікар приголомшив жінку діагнозом: у Марини Михайлівни — старече недоумство. Понад те, її стан погіршується. Мине трохи часу, і пенсіонерка перестане впізнавати домашніх і взагалі розуміти, хто вона. Ця хвороба прогресує стрімко, і особистість хворого руйнується на очах. Особливо деменція є небезпечною для «молодих» пацієнтів. Як правило, їх вік недовгий.

Гучно пирхнувши, Світлана кинулася оскаржувати лікарський вердикт. Мати не хвора, а просто зводить із нею рахунки та намагається зруйнувати родину. Її характер завжди був складний, а зараз вона просто мститься за продаж будинку. Та й взагалі, це заздрість у чистому вигляді. Насамкінець звинуватила лікаря в тому, що той намагається натиснути на жалість і почуття провини. Зажадала виписати таблетки.



Стала погана пам'ять - Зрозумійте, їй не допоможуть пігулки. У неї не просто стала погана пам'ять. І часу в неї залишилося небагато. Їй зараз потрібна вся ваша любов та турбота. Це ваша мама!
— Знаєте, мені теж потрібна турбота! Я працює на роботі як проклята, а ще чоловікові та доньці увагу приділяти треба. Тепер ще й матуся щодня цирк влаштовує.
— Сподіваюся, ви прислухаєтеся до мене. І останнє: краще нехай сидить удома. Такі хворі часто губляться, бо забувають дорогу.

Розлючена Світлана вискочила з лікарні з чітким наміром замкнути матір у кімнаті. Хоче обурюватись? Будь ласка, скільки влізе!

У хворобу матері жінка так і не повірила, але вона стала здавати ще сильніше. Перестала митись і все частіше плакалася, що її морять голодом. А потім і зовсім почала вдавати, що не впізнає Світлану і Наташу. Дочка тільки злилася. Пенсіонерка явно перегинає ціпок в іграми в божевілля. Якось вона накричала на Світлу у відповідь. Прийняла за чужинку і вимагала забратися з її квартири.

Жінка розгубилася, але рішення прийшло миттєво. Крикнула матері, що викупить її будинок, і нехай псує кров сусідам. Набираючи покупницю, вибігла із квартири. Зачинити двері на ключ вона забула. Мабуть, і в неї погана пам'ять.



Фатальна розв'язка Покупниця відмовилася від угоди. У розбитих почуттях Світлана зателефонувала чоловікові. Виявилося, що той поїхав з дочкою до його батьків. Вимовила дружина за те, що не попередив про від'їзд. Наскаржилася на матір, яка накричала на неї і прикинулася незнайомкою. Олег ще раз спробував достукатися до Світлани: «Може психіатр правий?». Але та лише гнівно плюнула у слухавку, що лікар просто хотів її принизити чи одержати «на лапу».

«Тоді збирайся та приїжджай. Їди в матері вистачить, двері зачинені. Відпочинемо у моїх пару днів», - виніс вердикт чоловік.

Коли сім'я повернулася додому через два дні, їх зустріли відчинені двері до квартири. Матері вдома не було. Розлючена Світлана зірвала голос, розпікаючи ту за втечу. Але нічого не залишалося: треба було починати пошуки та перевірити, чи не винесли чогось із дому.

Поки Олег робив ревізію майна, Світлана з Наталкою прочесали околиці та опитали сусідів. Але це нічого не дало. Довелося писати заяву до дільниці.



Наступного дня маму знайшли. Увечері Світлані зателефонували з поліції. Тіло Марини Михайлівни виявили на виїзді із міста. Та покинула дім боса і в легкій нічнушці. Як їй удалося так далеко пройти, ніхто не розумів. Пішки, без грошей, у січневу холоднечу.

Поки інспектор ділився міркуваннями, Світла в заціпенінні щоразу прокручувала в голові його слова: «Ваша мати мертва. Обмороження». Усередині все в одну мить перевернулося. Як вона це допустила? Чому вона була такою жорстокою та неуважною? Чому не повірила лікарю, заплющила очі на проблему, сердилась і кричала на маму? Світла ніби прийшла до тями. Чоловік кілька годин заспокоював її, поки вона вила, сидячи на підлозі у ванній кімнаті.

Цінуйте батьків, поки є можливість Похорону вона пам'ятала погано. У пам'яті надрукувалася лише мама в труні. Така маленька і худенька, як лялька. Світла в заціпенінні дивилася на неї і не вірила: всього пару днів тому матуся була жива.



«Пробач мені, мамуленько! Це моя вина, тільки моя! Молю тебе, вибач!

Але та лежала біла й холодна і не чула стонань дочки. На її вустах назавжди завмерла умиротворена посмішка. Схоже, вона нарешті змогла знайти спокій.
Бережи своїх батьків, поки вони поряд з тобою!

Категории

Смотрите также