Антоні Гарднер: «Всі третій світ має власний перший світ»

р.



浜у 涓 蹇

Антон Гарднер, доцент кафедри історії та теорії сучасного мистецтва Оксфордського університету, дослідження арт-політики, історії виставки та країн колишнього соціального табору. Про те, що означає мистецтво, чи ділити Європу на Схід і Захід, і протистояння між арт- та демократичними ідеями.

до Ви займалися мистецтвом Півдня протягом тривалого часу, а потім разом з Зденкою Бадовінаком підготували антологію Ней Слотеніше Кунст та книгу Політично неприєднання: постсоціаліст Мистецтво проти демократії. І з цього року. Ви бачите схожість між східноєвропейськими та Південними мистецькими ситуаціями?

- Я не буду говорити про Східну Європу і Південь як монолітні суб'єкти, оскільки вони мають багато різних частин. Я думаю, що є багато «Yugas», оскільки є багато «Європа». Кожна ситуація має свої конфлікти та інтереси. Багато діляться Східною Європою і Західною Європою таким же чином вони розділяють Північну. Я хотів би сказати, що кожен «третя світ» має власний «перший світ», і кожен «перший світ» має свій «третя світ».

Я думаю, що ситуація в Східній Європі цікава тим, що інституції мають важливу роль у формуванні художнього процесу. Більш того, Східна Європа має важливе значення для мислення про зміни та стрибки та межі останніх 15-25 років. Я довго дивився на те, що Східна Європа мала таку ж енергію, як вона не встигла. Я не впевнений, що ця країна досягла політичного або культурного рівня, для якого вона мала потенціал. На сьогоднішній день у Східній Європі з’явилася велика енергія.

«Замість мислення про те, як мистецтво ілюструє політику, я думаю про політику художнього світу».— Лекція «Про естетичну політику в постсоціалістичному віці» Термін, який ви використовуєте, приносить розуміння назви книги Френкліна Анкерміта естетичної політики, яка займається політичною репрезентацією. Чи є ваша лекція за адресою Garage? Що таке «Естетична політика»?

- Я використовую термін естетичної політики в значно більш очікуваному розумінні. Наскільки думають про те, як мистецтво ілюструє політику, я думаю про політику мистецтва світу. У вогнетривкості невеликої локальної сцени політика може бути виражена в тому, що ідеї стають більш впливовими, що вважається сучасним, і так далі. Ще один спосіб мислення про це полягає в тому, щоб спостерігати, як мистецтво будує власну політику, яка не відображає поточну політичну ситуацію, але дозволяє дивитися на неї з цікавого кута, створює власний порядок і, можливо, нове розуміння того, що політика може бути. Друге визначення може звернутися до різних форм активізму, але без його властивої прямопередовості.

р.

до Його остання книга – Політично неприпустимо: постсоціалістичне мистецтво проти демократії. Чи можна пояснити своє ім’я та що це про?

до Книга відкриває з рефлексією про те, чому деякі художники в 1970-ті роки та 1980-ті роки псували демократію як єдиний можливий режим арт-політики. У цьому питанні було багато способів позування цього питання, але був більш комплексний підхід, який був запитати, як демократія стала основним способом мислення про політику мистецтва. Наслідки комунізму, глобалізації та воєнних вторгненнях, намагаючись зрозуміти, як прийшла сучасна демократія в політичній теорії та мистецтві, і питання її правильності. Вони також досліджували, чому демократія стала головною темою політики, політичної теорії та мистецтва. Вони намагалися зрозуміти, що мистецтво може сказати або зробити критикувати допит демократичної ідеї.

Критизм демократії може характеризується поняттям неприпустимості, що має два значення англійською мовою. Першим є протилежна форма дієслова «простати», яка, не стати, бути знищена, бути деконструйована. Другим є невідповідність, неприпустимо, неприпустимо. Значення слова дозволяють нам думати про те, що можна приймати в політиці мистецтва. Прикладом цього підходу є Ілля Кабаков, який ще називає себе радянським художником, незважаючи на те, що СРСР більше не існує. Може бути, він робить його ностальгічно, можливо, критично. Що означає визначити стан, який не існує? Це свого роду неідентифікація - замість виявлення з деякими більшими громадами, створення чогось іншого.

А замість глобальності я хотів би розповісти про транслокацію. Щоб бути транслокальними засобами, щоб дізнатися про те, що відбувається і що відбувається поруч з вами, але також знати мови та іноземні реалії. Під час роботи над книгою я зацікавився художниками, які розв’язували поняття географічних кордонів, які ще слугують важливою функцією у глобалізованій Європі. Попри те, що кордони зникнуть після глобалізації. Я зацікавлений у артистів, які ускладнюють ідею стандартної ідентичності, яка обробляє національні кордони. Я думаю, що це важливо думати про майбутнє мистецтва в цілому.





Політично неприпустимість: постсоціальне мистецтво протидії демократії

до В одній з ваших статей, написаних про необхідність розірвати традиційну ієрархію глобального і локального, і перезагальнити про глобальність і універсальність. Які рішення для глобальної проблеми пропонуються зараз?

- Я не думаю, що термін «глобал» дуже хороший, хоча я його використовували. Наприклад, в Росії є величезна різниця між художніми ситуаціями в Москві, Санкт-Петербурзі та, наприклад, Нижній Новгород. А замість глобальності я хотів би розповісти про транслокацію. Щоб бути транслокальними засобами, щоб дізнатися про те, що відбувається і що відбувається біля вас, але при цьому знати мови та іноземні реалії, встановити зв'язки між, наприклад, Москва та Любляною.

- З огляду на стратегію транслокації, що ви бачите як шляхи розвитку установ Росії?

до У мене важко поговорити про російську ситуацію, але найцікавіші місцеві установи, які я працював з або побував, є ті, які працювали з місцевими арт-спільнотами, з енергією, очікуваннями та розчаруваннями. Вони завжди пристрасували нові ідеї, нові способи їх виготовлення, культурний обмін.

- На сьогоднішній день колишні країни соціалізму в досить складній ситуації, пов’язаної з конфліктом в Україні. Які стратегії ви бачите для художньої співпраці в комплексному політичному середовищі?

- Але питання... Насправді, існує безліч різних стратегій, тому що це буде страшно, якщо був тільки один, тому що він буде швидко вбирається проблемною ситуацією, яка намагається впоратися з або стати очікуваним. На мій погляд, останнє мистецтво слід очікувати.

Джерело: теоріяandpractice.ru

Категории

Смотрите также

Новое и интересное