Як обрати проект для будівництва котеджу чи будинку

Вибираючи проект на будівництво котеджів чи будинків, ви, по суті, визначаєте свій спосіб життя на досить тривалий період. По суті, в проекті закладено все: комфорт, зручність, затишок або, навпаки, повна їх відсутність. Прочитайте статтю, і ви дізнаєтеся, як правильно підійти до вирішення питання.
Розглянемо основні фактори:
  • матеріали, які використовуються;
  • число поверхів;
  • квадратура будинку;
  • наявність підвального приміщення;
  • опалення;
  • різновид проекту.

Матеріали для стін


Варіантів достатньо: цегла, газобетон, дерево, а також монолітна або каркасна конструкція. Якщо ви проектуєте сезонне житло, то бажано віддати перевагу каркасним конструкціям або деревині. Стіни з бетону або цегли не можна проморожувати. Матеріал буде поступово руйнуватися. Якщо на перше місце поставлені пожежна безпека та надійність, найкращим рішенням стане кам'яна будівля.
Число поверхів


Оптимальний варіант для невеликої родини — одноповерховий будинок з житловою мансардою. Варіант з одноповерховим будинком кращий, якщо в сім'ї є інваліди або люди похилого віку. А ось власникам невеликої ділянки слід задуматися про будівлі в декілька поверхів, оскільки одноповерхова будівля займе дуже багато простору. Місця для газону, квітника або господарських споруд може не залишитися.
Площа будинку, кількість кімнат


Оптимальна квадратура приміщення для середньостатистичної сім'ї на 3-4 людини становить 130-170 м2. Для великої родини потрібно, відповідно, більш просторий будинок. Але тут є і обмежуючий фактор: експлуатаційні витрати. Задумайтесь, чи під силу вам таке навантаження.

Зазвичай, кількість кімнат в будинку дорівнює числу постійних мешканців плюс один. Додаткова кімната обов'язково знадобиться, якщо до вас часто приїжджають гості, яких потрібно з комфортом розмістити. Для сім'ї з декількох поколінь існують проекти, де сім'ї проживають в одному будинку, але окремо. Це дозволяє уникнути одвічних конфліктів «батьків і дітей», а заодно і заощадити на комунікаціях.

Чи потрібен підвал


Облаштувати підвал небажано лише в одному випадку: якщо грунтові води залягають досить близько. Якщо цієї проблеми немає, підвал бажаний. Підвальне приміщення можна використовувати під басейн, тренажерний зал, майстерню або льох.

Опалення


Для великого будинку бажано облаштування котельні. Невеликі за площею будівлі обігрівають каміном або піччю. Кухню при необхідності можна оснастити котлом на електриці або природному газі.

Проект: типовий або індивідуальний


Головна перевага типового проекту — значна економія грошей і часу. Типові проекти розроблені так, що враховують вимоги здебільшого замовників. Однак, якщо не виходить знайти типовий варіант за розмірами ділянки, особливостям архітектурно-будівельної планування, замовляють індивідуальний проект.


  • 29
  • 14/03/2019


ПоделисьПодпишисьСмотрите также