Розповідь жінки, яка боїться постаріти та стати такою, як її мати

Кожен із нас знає, що таке образа . Найгостріше це почуття відчувається в ранньому дитинстві, коли будь-який негатив сприймається особливо близько до серця. Дитина може підібгати губи і заплакати буквально через будь-яку дрібницю. Потім, з часом, ми вчимося сприймати чужі слова та дії дедалі більше спокійно. Доросла людина взагалі може перестати ображатись. Коли ти дорослий, ти не ображаєшся, ти просто робиш певні висновки. Не більше та не менше. Дуже корисне вміння, між іншим.



Peels Хоча говорити за всіх з нашого боку було б, звичайно, безглуздо. Звичайно, є й такі люди, які навіть з віком не перестають ображатися. Іноді у справі, а іноді через дрібниці. І до них також потрібно знайти свій підхід. А якщо це твій родич, друг, начальник чи сусід зверху? До людей потрібний свій підхід. Залишається тільки його виявити. Не всім же бути черствими у наші дні. Деякі все сприймають на зовсім іншому рівні. Отже, варто спробувати іноді обійтися без негативу.

Що таке образа Мені 45, і я ніколи не думала, що скажу це, але я починаю боятися старості. Загалом моє життя більшу частину часу проходило досить добре та успішно. Гріх скаржитися, я вам скажу. Нормальне дитинство, дорослішання та шлюб. Чудовий чоловік, із яким у нас двоє дітей. Прекрасний будинок, фінансова успішність та можливість подивитися світ. Все це, якщо стисло, у мене є. Але мій страх старості не пов'язаний із матеріальними речами. Я боюся своєї осені, бо побоююся того, що стану, як моя мама, вічно незадоволеною жінкою з надламаним характером.



А генетично всі шанси маю. Наша свідомість — штука складна, і вона змінюється зовсім не відразу. Потроху, дуже повільно, але згодом ми перетворюємося на зовсім інших людей. Ось ті злі бабусі, які постійно намагаються принизити всіх, хто оточує в громадському транспорті. Хіба вони були такі молоді? Ні. Чи пенсіонери, які зранку штурмують поліклініки через те, що в них мізинець засвербіл? Вони теж не були іпохондриками років 40 тому. Просто так тепер поводиться їхній організм. Своєрідно.

У моєї мами, слава богу, немає якихось фізичних чи розумових відхилень. Ні, вона цілком бадьора жінка, якій ледь стукнуло 65 років. Але характер у неї став, так би мовити, дуже своєрідним. Вона чомусь стала якось надто особисто все сприймати. Та так, що спілкуватися з нею тепер дуже важко. Мій чоловік, наприклад, хоч її й поважає, завжди кличе мене до телефону, якщо мама зателефонує. Інакше починаються проблеми. «Миша, а чому ти кричиш, а чому не чуєш, що я говорю? Ти з мене знущаєшся, Мишко! Більше вам не подзвоню!

Загалом, мама стала дуже уразливою, і почалося все це років десять тому. Батько тоді нас покинув, і мамі довелося жити самій. Ви не подумайте, я, звичайно, їй допомагаю. Має гарну двокімнатну квартиру з ремонтом. Окрім пенсії, раз на пару місяців я пересилаю їй гроші на картку. Тож у фінансовому плані вона все чудово: шукати знижки в супермаркеті, як це роблять інші пенсіонерки, їй немає жодної необхідності. Але як це так, щоб вкотре не розіграти драму?



Кілька років тому мама забрала нічийного цуценя, якого знайшла біля під'їзду. Почала його доглядати, лікувати. Загалом вона багато знає в плані медицини. Тож я не стала її зупиняти, навіть купувала собачий корм та якісь розхідники для лікування. В результаті кімната, де знаходилася тварина, була повністю забруднена. Шпалери порвані, підлога погризена. А саме щеня так і не одужало і здохло. Ну буває, що вдієш. Тоді ми з чоловіком найняли бригаду, яка вичистила мамину житлоплощу. Аби в неї вдома було чисто та приємно жити.

Декілька місяців мама ходила сама не своя. Дуже сумувала за дворовим цуценям. І тоді я вирішила подарувати їй іншого цуценя, з розплідника. Дорогого, але щепленого від усіх хвороб, з нормальною генетикою та дуже милого, якщо чесно. Але мама «включила» скривджену і звинуватила мене в тому, що я не розумію її горя, а новий собака — це неповага до її почуттів та взагалі «плювок в обличчя». Тепер Снікерс живе з нами, і я дуже рада. А мама продовжує «сумувати». Хоча в мене таке почуття, що про те цуценя вона давно вже забула.



Зовсім недавно у мене був день народження. Саме 45 років і виповнилося. На цьому моменті спробую зробити невелику паузу. Чи бачите, для нашої родини робота чоловіка дуже важлива. Так як я домогосподарка і не приношу грошей до сімейного бюджету, все тримається на дружині. Саме завдяки його професійним успіхам ми виростили двох дітей, купили приватний будинок, машину та взагалі почуваємося досить вільно у фінансовому плані. Ось. І по суті мамі це цілком відомо. Тож постарайтеся не судити мене далі надто суворо.

Так вийшло, що ми вирішили покликати на моє свято начальство та деяких партнерів чоловіка. То був зручний день, вихідний. Для просування чоловіка кар'єрними сходами крок був досить продуманий. До того ж моє справжнє свято для «своїх» ми вирішили просто перенести. На кілька днів уперед. Що тут такого? Усіх друзів і родичів було попереджено. У тому числі й мати. Але лише вона зробила з цієї події трагедію. Інакше у неї не виходить.

Ми півтори години проговорили по телефону. Я доводила, просила, благала, кричала – нічого не допомагало. «Я хочу бути присутнім на дні народження своєї дочки, і все тут. Це, між іншим, і моє свято також!» Ну а як ви собі уявляєте: звана вечеря, купа товстосумів з їхніми дружинами чи коханками, дорогі напої, обговорення справ… І мама, яка розповідає всім, як помер її блохатий вихованець, і скаржиться на те, що власні діти її рідко відвідують. Хоча особисто я живу за два кілометри від її будинку. І зустрітись погуляти ніколи не було якоюсь проблемою. Але це деталі, їх сумну історію не пошиєш.



Я всіма правдами і неправдами намагалася заспокоїти маму і якось змінити її думку щодо святкування мого дня народження. Навіть пропонувала хабар: купити їй нову сукню. Зрештою, вона погодилася, але від подарунка відмовилася. Навіщо? Її влаштовувало й те, що тепер вона може ображатись на всю нашу родину чорною образою. Це ж набагато краще, ніж, не псуючи нікому настрій, прийти в певний час у новому гарному одязі.

За підсумками ми відсвяткували так, як і було обумовлено. Легка, тиха вечірка, не без ексцесів, але лише з боку гостей. Нас це влаштовувало. Звичайно, було дивно бачити незнайомих людей на своєму святі, але що вдієш. Це лише дата. Подумаєш, продавчині у кіосках продають товар на Новий рік. Думаєте, їм не прикро? Але справжнє святкування мого дня народження настане лише післязавтра. Я вже наготувала і замовила більшу частину страв. Із цим все залагоджено.



Однак я досі не знаю, як поведеться мама і взагалі прийде вона. Ми з нею зідзвонювалися, але вона практично мене не слухала. Просто кидалася короткими жовчними фразами і довго зітхала. Уявлення не маю, що в неї на думці. Можна було б спробувати зайти, то вони двері не відчинять. Загалом, хоч я вже стала старшою, почуваюся як перед іспитом у школі. У нас там теж була одна вчителька зі своєрідним поглядом на речі. Сподіваюся, свято таки вдасться і мама мені пробачить.

Категории

Смотрите также