Howard Reingold: Як інтернет відчував лінію між студентами та вчителями

Американський медіа-експерт, викладач та письменник - про ідеї взаємного навчання та самоосвіти в Інтернеті



Howard Reingold - світовий науковий співробітник і Футуріст, який спеціалізується на вивченні культурно-політичних впливів на медіа-ландію. Проект «Пеерагогія» об’єднав найкращі практики ефективного навчання людей з спільними інтересами.

18 жовтня він виступить у Москві на конференції з нових освітніх технологій EdCrunch, організованому журналом про майбутнє освіти Едуардем, центром технологічного підприємництва Digitalжовтень та НУСТ МІСС. До конференції Реінгольд розповів про те, як він бачить презентацію та майбутнє освіти.





- На EdCrunch ви будете говорити про соціальні мережі та навчання? Як це стосується одного іншого?

до Здається, що ми навчаємо себе, але практично завжди з кимось іншим. Незважаючи на те, що соціальні медіа не широко використовуються в освіті, монополія школи ослаблюється розвитком інтернету, соціальних мереж, нових форматів та форм взаємодії. Не варто сидіти в класі, якщо програми кращих університетів доступні онлайн, і багато важливих речей можна дізнатися від друзів в соціальних мережах. Утопська ідея навчання самоорганізуючих груп без вчителів стає більш реальною. В інтернеті так багато мотивованих студентів, які разом вони можуть опанувати будь-яку дисципліну. Інструменти для пошуку та вибору навчальних матеріалів роблять вас експертом.

У десятку років взаємодії з студентами у блогах, чатах та вікі, я дізнався, що Ієрархічні відмінності між студентами та вчителямий На форумі викладач не більше повноважень, я не менш зацікавлений у навчанні моїх студентів. Все це призвело мене до педагогічної філософії на основі ідей Лева Вигоцького, Івана Девейя та Павла Фрейра: ролі студента та вчителя є соціальним будівництвом, а не те, що прийнято для наданих.

Суспільство має фундаментально змінені, є більше можливостей для спілкування та творчості. Традиційне призначення освіти – передача знань – сьогодні виглядає як самобутність. Нова мета – самоосвіта.



- Чи всі ці роботи тільки дорослим? Чи може шосто-граданти навчатися самостійної освіти?

- Я не говорю, що тисячі відео YouTube можуть замінити уроки в прямому ефірі. Але лише тому, що студенти сидять на письмових стійках, не означає, що вони слухають вчителів. Завдяки Інтернету вони знають, що набагато більше знань, ніж це може здатися в класі. Хороший викладач фізики може бути захоплюючим, але кооперативний проект і практичне вирішення проблем здається ще більш цікавим.

В останні роки я працюю на серії інтерв’ю з вчителями з використанням соціальних медіа в класі. Один сказав, що в кінці кожного уроку він запитав своїх студентів, які робити далі. Для своїх занять школярі приходять з цікавими проектами, а викладач допомагає реалізувати їх, навчаючи навички та знання, необхідні для кожного випадку.

Це фантастично успішний підхід: один студент, наприклад, зробив відеоурок про те, як використовувати соціальні медіа в школі, які потім використовували по всій державі. З метою відкриття спортивних секцій для людей з обмеженими фізичними можливостями. Вчимося вчитися і діяти одночасно - це те, що критично бракує.





- І учні можуть зосередитися на власних інтересах, принаймні не відволікаючись від повідомлень або фотографій друзів у соціальних мережах?

до У поточній системі учня занурюється припущенням провини: щось погане завжди очікується від нього. Крім того, діти захищені від світу, що вже оточує їх за межами школи. Як допомогти їм жити у великому світі? Я не впевнений, що ми зможемо навчити дітей про етичні життя в цифрових середовищах, якщо ми замовляємо їх як злочинці. У такій ситуації ми позбавляємо студентів незалежності, вирішуємо для них те, що зацікавити і що ні.

Звичайно, є багато підозрілих речей в Інтернеті, але це тільки стегнова сторона здатності миттєво отримати відповіді на будь-які питання. Школа не повинна ділити інформацію на хорошу і погану, але вчить дітей правильно запитати питання і визначити надійність отриманих відповідей.

Є школи в Америці, де доступ до Інтернету повністю заборонений. Я розумію причини, але що про всі безневинні школярі, які отримують іграшка версію реальності? Чи можна дізнатися що-небудь з неї? Це питання про те, чи одягнемо бронетанкові або кулястійні жилети на нашій дитині, виконуючи його на вулицю, або просто рекомендуємо подивитися при перетині дороги.

Ми повинні навчати дітей, які хочуть навігувати в цьому вільному, але складним світом. Не завжди успішним, але дивним є накладення обмежень на всіх через ізольовані випадки.

До цього додано два мільярди інтернет-модемів у світі, п'ять мільярдів мобільних телефонів, а тепер до цього додається інтернет речей. Інтернет більше не тільки середні, але середні, в яких ми живемо. І ця місія полягає в тому, щоб забезпечити населення світу інструментами, щоб вільно спілкуватися один з одним. Я в даний час бере участь в ConnectedCourses.net, проект, який покликаний переконувати вчителів, які вони можуть використовувати і створювати цифрові навчальні проекти самостійно.



- Як оцінити знання в Інтернеті?

до Є два підходи: оцінити прогрес або результат. Більшість випускників шкіл та університетів, які працювали за результатами. Студенти знають, як отримати хороші категорії, але вони не розуміють, як оцінити себе і своїх колег. У дорослому віці вони постійно стикаються з цією потребою, і на жаль, ми не навчаємо студентів міркувати прогрес.

Я просто не розумію, чому цей підхід не використовується принаймні один відсоток вчителів. Якщо ви відповіли 7 з 10 питань, ви отримуєте чотири."

Деякі держави пройшли суперечливе право, яке може бачити школи, які втратили фінансування, якщо випускники не зараховуються на кінцеві іспити. Це означає, що викладачі зосереджують лише на роте за мету результату, повністю забуваючи про процес навчання. Зараз критично важливим є самоосвіта. Подумайте про те, скільки людей ви знаєте, що не існує в школі.



до Але якщо ми відмовляємося від системи державної оцінки, що кожен керується, які здатні формувати нові принципи та застосовувати їх?

- Я не маю відповіді на це питання. Проте, незважаючи на те, що інформаційні практики завжди існували, навіть перед інтернетом, навчальними закладами та ідеями модернізації. Люди навчилися один одному перед викладанням стала окрема професія.





Незважаючи на те, що я визнаю переваги формального тестування, альтернативи залишаються особливо важливими для мене: неформальні види завдань, змагання. Звичайно, форми, які я говорю про набагато важче, щоб реалізувати на великому масштабі, але це не причин, щоб нехтувати ними.

Звичайно, багато завдань – відповідальність держави окремо: без системи універсальної освіти, ми повернемося навчатися тільки дітям багатих. Але будь-яка державна адміністрація неминуча консервативна, тому така система не може швидко адаптуватися до нових умов життя.



Анатолій Сперх: Я думаю, що школа перетворюється в розчинний напій

Нейролінгвіст Тетяна Чернігівська: Як інтернет-провайдери наш мозок



В одній з його творів, Нейл Постман пише про те, що завдання та системи оцінювання, які не змінилися протягом десятиліть, завжди залишаються прерогативними дорослими, а самі студенти позбавлені можливості самостійно розвивати ці принципи. Вчителі можуть викладати відповідні знання, але зараз все відбувається так швидко, що самоосвіта є єдиною правильною стратегією.



Інтерв'ю Наталії Чеботар



P.S. І пам'ятайте, що просто змініть наше споживання – разом ми змінюємо світ!

Джерело: www.chaskor.ru/article/govard_rejngold_shkoly_dolzhny_ne_delit_informatsiyu_na_horoshuyu_i_plohuyu_a_uchit_detej_gramotno_zadavat_voprosy_i_opredelyat_dosvernost_poluchennyh_otvetov_36910

Категории

Смотрите также

Новое и интересное