Бегонія – декоративна рослина з витонченими квітами

Якщо ви облаштовуєте свій сад, балкон або просто шукаєте гарні рослини для свого дому, розсада бегонії буде ідеальним рішенням. Бегонії є одночасно універсальними квітами і додають шарму та індивідуального характеру будь-якій композиції.

Завдяки різноманітності кольорів і сортів, кожен садівник зможе підібрати для себе ідеальні бульби бегоній в https://yaskravaklumba.com.ua/. Цей посадковий матеріал має найвищу якість, завдяки чому квіти виростуть пишними та красивими.

  • Бегонія – це одна з найрізноманітніших рослин за кількістю видів. Її назва походить від імені губернатора Французької Вест-Індії – Мішеля Бегона. Завдяки чергуванню листків й асиметричним листовим пластинкам, вона також широко відома як рослина похила.
  • Через велику різноманітність видів, бегонії є дуже привабливими рослинами як за зовнішнім виглядом, так і не дуже складним доглядом. Розсаду бегонії можна вирощувати як кімнатну рослину, так і на балконі, терасі або в альтанці. Деякі сорти, однак, можна успішно посадити прямо в ґрунт.

При правильному догляді бегонія може цвісти протягом усього сезону – перші квіти з'являються в кінці весни і можуть триматися до пізньої осені. Квітки ростуть по всій верхній частині стебла, з пазух листків. Вони досить великі і бувають самих різних кольорів і забарвлень, також можуть відрізнятися розташуванням пелюсток (повні, напівмахрові, одинарні).

Бегонія – декоративна рослина з витонченими квітами

Характеристика рослини і застосування


Бегонії – це група популярних рослин із сімейства бегонієвих, що мають широкий вибір видів, сортів і кольорів. Завдяки можливості їх вирощування як в саду, так і в кімнатних умовах вони дуже популярні в нашій країні.

Бегонія – це рослина з чоловічими і жіночими квітками, тому їх легко схрещувати. У світі відомо близько 1500 видів бегоній. В Україні найпопулярнішою є бегонія бульбова (Begonia tuberhybrida), яка представлена ​​на ринку квітів для саду в широкому діапазоні кольорів. Цікавою пропозицією серед видів бегоній, є, безперечно, сорти з групи «підвісні кошики Pendula», які характеризуються більш дрібними квітками та мальовничо звисаючими пагонами, тому їх зазвичай називають ампельними бегоніями. Найкраще ці сорти виглядають у високих контейнерах або підвісних кашпо.

За морфологічними ознаками бегонії можна розділити на три групи:
  • дрібноквіткова;
  • великоквіткова;
  • зі обвислими пагонами.

Стандартна бульбова бегонія має асиметричний, пухкий габітус, що досягає приблизно 20-30 см у висоту. У великоквіткових і дрібноквіткових сортів стебла прямостоячі, але всі три види бегоній мають м’ясисті та сильно зволожені стебла. Декоративність бегоніям надають також листя – серцеподібні ланцетні, ростуть біля основи і зазвичай нерівні та сильно зазубрені, посаджені на коротку ніжку.

Не всі знають, що квіти бегонії їстівні, з кислуватим смаком. Їх додають в страви китайської, індійської та центральноамериканської кухні. Їх додають в салати, соуси, десерти або просто використовують для прикраси. У зв’язку з тим, що квіти містять щавлеву кислоту, їх не можна споживати надмірно, особливо це стосується людей із захворюваннями нирок.

Посадка бульбової бегонії – як це зробити правильно?


Безумовно, найпопулярнішим способом вирощування бегонії є ящики і горщики, хоча все частіше її можна побачити у відкритому ґрунті в якості прикраси по краях садових доріжок або водойм. Варто пам'ятати, що при посадці в горщик або ящик, варто забезпечити міцний дренажний шар (наприклад, керамзит).

  • При вирощуванні в контейнерах бульби бегонії можна висаджувати в другій половині лютого, це дозволить рослині зацвісти в другій половині травня або найпізніше на початку червня.
  • Бульби висаджують на глибину 5-8 см, верхню частину приблизно на 2 см нижче поверхні ґрунту. Увігнута частина бульби повинна дивитися вгору. Перед посадкою бульби бегонії можна замочити у слабому марганцевому розчині на 40-45 хвилин, що підвищить стійкість рослини до грибкових захворювань і дозволить краще почати вегетацію.
  • У разі висадки бульб бегонії безпосередньо в ґрунт підходящою датою буде друга декада травня.

Тому більшість людей, які садять бегонії в ґрунт, зазвичай купують вже дорослі і квітучі рослини, які пересаджують з горщиків за призначенням. На відкритому повітрі бегонії слід висаджувати на відстані приблизно 20-25 см, але точні відстані залежатимуть від розміру сорту.

Де садити бульби бегоній?


Бульбові бегонії люблять напівтінисті та затишні місця, хоча ампельні дрібноквіткові форми або постійно квітучі бегонії віддають перевагу сонячним місцям.

Ці квіти віддають перевагу пухкому ґрунту з високим вмістом поживних речовин. Вони також не нехтують компостом або подрібненою корою і піском.

Субстрат також повинен бути теплим і вологим, тому що засохлі цибулини не підлягають відновленню. Також добре, щоб ґрунт для посадки бегоній мав слабокислу реакцію.