Як боротися з лінню працюватиЛінь може несподівано звалитися важким мішком на будь-кого з нас. Раптом стає неможливо виконувати як дрібні щоденні обов’язки, так і глобальні стратегічні завдання. Причин, чому лінь працювати, може бути безліч. Іноді це просто тимчасова емоційна перенапруга або фізична втома. Але, якщо мова зайшла про апатію, яка до того ж триває надто довго, її бажано подолати. Як це зробити? Як змусити себе працювати і як перебороти лінощі, щоб вони зникли і більше не докучали вам? Спробуємо розібратися.Причини лінощів


Насамперед необхідно зрозуміти фактори, які викликали лінь. Якщо це тотальне почуття, яке стосується всіх аспектів життя, то, можливо, воно є ознакою порушення здоров’я. У такому разі варто звернутися до лікаря. Якщо ж йдеться про щось конкретне, наприклад необхідність здати проєкт на роботі, підготуватися до контрольної роботи або організувати висаджування картоплі на дачі, то така лінь вигнанню підлягає.

Але що стало її причиною, чому лінь раптом почала диктувати нам, що нам робити, точніше, що нам не робити. Можливо, з самого початку ми робимо якісь дії лише тому, що так потрібно. Але це не наше природне бажання. Тоді виникає внутрішній конфлікт і якась наша частина каже: «Я такого рішення не ухвалювала, робити цього не хочу і не буду». Починаємо бунтувати проти соціальних умов, завдань, вигаданих кимось для нас. Стаємо людиною, якій ліньки, яка нічого не робить, якій не важливий результат.

З лінню часто пліч-о-пліч йде прокрастинація. Коли людина займається чим завгодно, аби лиш не братися до роботи. Але насправді причина того, що ми відкладаємо завдання на вічне «потім», може полягати в тому, що ми не знаємо, як правильно їх виконувати і чому ми маємо це робити. Від цього мотивація падає на дно.Чому лінь – не вирок: озброюємося прийомами мотивації


Отже, необхідно навчитися мотивувати себе. Для цього винайдено безліч способів. Найефективнішими у боротьбі з лінню вважаються такі.Метод швейцарського сиру


Він прийде на допомогу, коли лінь накриває у разі необхідності вирішити масштабне завдання. Хоча це навіть не почуття лінощів, а радше нерозуміння, з чого почати. Можна взяти за приклад тактику мишеняти, яке намагається подужати великий шматок сиру. Воно хаотично вигризає по маленькому шматочку у довільних місцях. Зрештою скибка зменшується до такого розміру, що мишеня ковтає його повністю. Так само варто діяти і під час вирішення великих завдань. Потрібно розбити їх на маленькі завдання і проходити їх у довільному порядку, поки загальне завдання не буде вирішено.

Поїдання «жаби» на сніданокЩе один спосіб підштовхнути себе до діяльності, коли боротьба з лінощами оголошена і шляху назад немає. Він означає, що найнеприємнішу роботу необхідно виконувати вранці. Після цього інші події протягом дня сприйматимуться з більшим ентузіазмом і радістю.

ЯкорінняУ кожного з нас є щось таке, чим ми любимо побалувати себе час від часу. Це можна використовувати як нагороду за виконання тих чи інших завдань. Улюблений делікатес, похід у розважальний центр, обновка в гардероб – прийомів багато. Поступово на підкірці відкладеться інформація, що, після того як обов’язки будуть виконані, станеться щось приємне. Очікування нагороди міцно закріпиться за певним видом діяльності та буде важливим стимулом для його виконання.

Гейміфікація життяХороший спосіб не тільки для боротьби з лінощами, але і для підвищення самооцінки. Рутину можна перетворити на цікаву гру зі своїми квестами та бонусами за їхнє виконання – що підкаже фантазія. Для цього слід завести щоденник та записувати у нього всі свої досягнення за день. Навіть якщо вкотре нізвідки накотить лінь, досить відкрити ці записи і нагадати їхньому автору, який він молодець і трудівник.

Візуалізація бажаногоМетод візуалізації полягає у тому, щоб уявити результати виконання поставленого завдання. Наприклад, є мета – поїхати у відпустку до Європи, але на роботу йти ліньки. Можна заплющити очі, розслабитися, уявити себе на вулицях Амстердама, в Альпійських горах, на грецьких островах, відчути на губах смак заморського вина, підставити обличчя під подих солоного вітру, почути шум кипарисів… Відкриваємо очі і бачимо, що ми вже на півдорозі в офіс .

Що робити якщо лінь працювати? Привчити себе до спортуЖиттєва позиція тісно пов’язана із руховою активністю людини. Фізичні вправи сприяють викиду у кров цілої низки стимулювальних речовин. Тому після ранкової пробіжки або відвідування спортзалу думки відразу приходять до ладу і посилюється бажання продовжувати активність. Це пов’язано зі специфікою обміну речовин: він прискорюється у відповідь на фізичне навантаження. Заняття спортом також підвищують дисципліну, що є корисним для будь-якої сфери життя.

Якщо ви візьмете на озброєння хоча б один із цих методів, це вже буде перемога над собою. А якщо, як те мишеня, почнете поступово застосовувати їх усі, ви не тільки переможете лінь – вам стануть до снаги будь-які досягнення.

Якщо на запитання, як змусити себе працювати, ви так і не знайшли відповіді, можливо, проблема в самій роботі. Не катуйте себе ненависною діяльністю, особливо якщо є можливість її змінити. А тут вам на допомогу прийде сайт пошуку роботи Login Casino Work. Публікуйте на сторінках ресурсу своє резюме та моніторте вакансії: не залиште ліні жодного шансу на новій улюбленій роботі.