Жизнь дочери Пушкина

Марія Олександрівна Гартун На ніч 18-19 травня 1832 р. на День захисника України. 7 червня у Сергієвському соборі всієї артилерії загинула дівчина. Вона отримала свою назву на честь пізнього бабуся Олександра Сергійовича - Марія Алексєєвна Ганнібал.

79021, Україна



Немовлята, дівчина не була в хорошому здоров'ю і була часто хвора. Пушкін дуже стурбований. «Ді Марі говорить?» Він? Які зуби? Що мій зубний пушкін? Він написав до своєї дружини, і негайно додав: «Це мої зуби!»

У листі до Принцеси Вяземської поета, представленої до розвалу: «Моя дружина мала незручність дозволяти маленькій ліфографії від моєї людини. й

р.



Маша була єдиною з діточок поета, які мали хоча б невагомі спогади батька – коли він загинув, вона була в п'ятий рік, брати і сестра Наташа були дуже молодими.

Дочка Пушкіна Марія провела ранні роки свого дитинства в Полоцькому заводі, в с. Воллі - вона була відвезена з Санкт-Петербурга, коли вона була п'яти років. Наталя Миколаївна воля мисливця і тому вирушила до своєї сім'ї садиби, від світла і суєти.





Дочка Пушкіна Отримала домашню освіту і у віці 9 років вона була вільною в розмові, читання та письмо французькою та німецькою мовами, граючи музику та граючи шахи. Повернувшись до столиці (у 1839), Марі та її брати серйозно займалися кількома вчителями, рекомендованими друзями батька.

Марія зробила великий прогрес у шахахах, малюнку та рукоділлі, вивчення іноземних мов. Неоднозначні здібності, відіграли фортепіано добре.





Все, хто зустрів Марія Олександрівна, що вона була дуже доброзичливою і легкою ручкою, незвичайно красивою. «Нерідна краса її матері, змішаної в ній з екзотикам її батька, хоча її риси обличчя можуть бути дещо великими для жінки», - написав він.





Олександр Іванович Бартенєв написав про Марія, яка «зросла, вона забрала красу з неї гарною матір’ю, а з її пошани до батька збереглася, що щира сміхання серця, яка була захоплена Пушкіном як його вірші. й





1852 р., після закінчення інституту, Пушкін отримав найвищу честь в покоївці честі і був під імпресом Марія Олександрівна, дружиною імператора Олександра II.





Не дивлячись на підвищену увагу її від кав'ярів, Марія Олександрівна одружилася пізно, на двадцять років. У місті Тула та Москва був великий генерал Леонід Хартунг, який керував заводами імперських студій.

Після смерті батька в 1859 році він успадкував нерухомість в Тульській губернії. Отримавши володіння, Леонід Миколайович займався переплануванням і реконструкцією садиби в с. Федиашевево: він розім'яв парком садиби і зробив гребінець з ставкою на річці Федяшевка - ставок навколо садиби в мальовничій півколі, а його рукав перейшов в парк.





А тепер двоповерховий будинок вражає за розмірами: на першому поверсі були номери для слуг і гостей, офіс Гартунг, величезна бібліотека і камін, а на другому – 11 великих залів! Є думка (як правило, не підтверджено документацією), що цей двоповерховий будинок був побудований самим Марія Олександрівна.

У районі часто проходив кульки, де проживали музичні вечори та «туські кулі». На одному з кульок 1861 р. з Марією Олександровною зустрівся Лев Миколайович Толстого.

Є багато доказів, що письменник дав свою героїну Ганну Каренану своєрідні риси Марії Пушкіни, її оригінальна краса. Він сам прийняв це: в проектній редакції його Анни Кареніна, головний герой переносить ім’я Анастасії (Нана), а її прізвище – Пушкін.





В експозиції Державного музею Льва Толстого в розділі присвяченій роману «Анна Каренана», є портрет М. А. Хартунг, виконаний І. К. Макаровим в 1860 році. Зображує Марія Олександрівна з перловим намисто спадковим від неї матір'ю, а гірлянда м'ясних очей в її волоссі.

38731634



Але як Tolstoy описує Анна Каренана в романі: На її голові, в чорному волоссі, її власноруч без домішок, з'явилася невелика гірлянда трусиних очей і те ж саме на чорному стрічковому ремені між білою мереживою. Її волосся невидиме. Ми помітні тільки, декоруючи його, ці будуть короткі кільця кучерявого волосся, завжди виступаючи на спині голови і храмів. На заточеній міцній шиї був ряд перл. й

Після 17 років шлюб завершився У 1877 р. Генеральний Hartung неправомірно звинуватився у крадіжці законопроектів про обмін та інші цінні папери певним Zanftleben, зацікавленим особам, чиї мита, як виконавець були припущені Hartung.

У зусиллях уникнути ембаррасменту, загальний постріл в суді. Хартунг писав: "Я мухів, Боже, що я не вкрав нічого і пробачив своїх ворогів." Визначено журі Gartung, але він не дбає.

Посмертно Леонід Миколайович повністю виправдав, і його ім'я було відновлено. Неймовірним ударом до Мариии. Продається садиба і переїхала в Москву. Марія Олександрівна ніколи не одружена знову.

Марія не мала ніякого відношення. Вона відправила запит на допомогу імператору Олександру II, і допомогу була негайно забезпечена. Вона була присвоєна пенсію 240 рублів на рік і тільки центенаром батька, сума була округлена до 300 рублів на рік.

У 1899 р. у м. Москва було створено бібліотечний номер міста, який урочисто відкрився 2 травня 1900 р. Марія Олександрівна була її охоронцем до 1910 року, коли її вік і здоров'я змушені її відмовитися від своєї роботи.





Московська міська бібліотека ім. О. С. Пушкіна розташована на площі Єлохова, в старовинному саді XVIII ст. Над основною сходи є великий портрет М. А. Хартунг.

Марія Олександрівна, єдина дитина Пушкіна, живила бачити Жовту Революцію. Радянська влада засудила її до голодування, згадуючи своє благородне походження, її службу як покоївка відзнаки на суді ВДЕ, а в цілому всі «неблагні заслуги».





Її сестра Анна Анапова (Дочка Наталії Миколаївни з другого шлюбу до Ланського) зверталася за допомогу її другу Баронес Врангеля з проханням не відмовитися від дочки великого поета, останнього виживання спадкоємця Пушкіна. Баронес Врангль, відомий своєю благодійністю, написав лист до Лунахарського.

Народний комісар освіти, надісланий на Марія Олександрівна працівнику Народного комісаріату інформації, щоб дізнатися «ступеню її потреби». Ленін особисто підписав пенсійний документ для коханої дочки Пушкіна, але лише кілька днів до смерті Марія Олександрівна. Померла від голодації в Москві 22 лютого (березень 7), 1919 р.





Народний комісаріат соціальної безпеки «враховуючи заслуги поета Пушкіна до російської фантастики» призначено пансіонат, але перша сума пішла на похорон Марія Олександрівна. Вона ніколи не отримала свого «радянського» пансіонату, а її скромний будинок в провінції Собака було зібрано, коли був побудований новий Арбат. На кладовищі Донського монастиря знаходиться могила Пушкіни.





Незадовго до смерті Марія Олександрівна мала звичку сидіння на тривалий час на пам'ятник Пушкіну в Москві. Деякі, побачивши її, сповільнили або перетворили навколо. Вони не зовсім розуміли, що в чорному кольорі загорнулися, в будь-яку погоду на пам'ятник Пушкіну на Тверському бульварі. Поет Микола Дорізьо присвячений лініям її:

«Для цього дня.
А на бульварі Тверківського без руху.
Сидіння у віці, і роки
Вони говорять про неї довго.
Пам'ятки старої хустки
Вона зігрівається її гнутими плечима.
Весь час.
З зубчиками шкарпетки в зморщеній руці,
Дочка Пушкіна - улюблена Марія.
«Яка Машка? Він писав про неї листи.
Вона поставить квітка на граніт.
Тоді він сидить спокійно.
Що відбулося так довго, тому покарана
Чи йде він до великого батька?
У всій Росії тільки вона знає.
Дуже стара леді,
Як солодкі і гарячі вони іноді
Це бронзові руки Пушкіна.
Вона доходить. Час доїхати до квартири.
Левінг. Розчин в натовпі
Повільно, мовчки, без назви.

Якщо Вас цікавить складні долі наших відомих співвітчизників, звертайте увагу на статтю про Олени Петровна Блаватського, загадкову і блискучу російську жінку, яка укладала основи філософського руху.

«100 років – це не дивно багато, але я все ще хочу жити ...» – сказав відомий співак Ісабель Юрійєва. Вона була символом епохи, чарівних чоловіків з її красою, і підкорила мільйони сердець своїм голосом. "Сайт" Він розповість про долю цієї прекрасної жінки.

Категории

Смотрите также

Новое и интересное