Як вибрати фен для волосся та не витрати зайвих грошейСьогодні фен є невід'ємним помічником кожної сучасної жінки, а також багатьох чоловіків. Він служить одним із головних інструментів для стайлінгу. За допомогою фена можна не тільки висушити мокре волосся, але завити або випрямити його, створити об'єм. Таким чином фен — це інвестиція в здоровий і красивий вигляд волосся нарівні з шампунем, бальзамом і маскою.

 Так як вибрати і купити фен для домашнього використання? Якими вони бувають? На які характеристики слід звертати особливу увагу? Розбираємося докладніше… Обирайте фен з високою потужністю 


Номінальна потужність пристрою повинна бути 1800-2000 Вт, менша допустима для дорожніх варіантів, більше — 2200-2400 Вт — навіть краще. Оскільки зайву потужність завжди зможете зменшити, а збільшити ні. Потужність відповідає за роботу вентилятора (максимальну швидкість повітряного потоку) та за нагрів. Якісна та безпечна сушка можлива з сильним повітряним потоком, при цьому нагрів повинен бути не максимальний. Непотужний фен може досить сильно гріти та погано дути, тож сушка буде гарячою та повільною, що шкідливо. Невеликі фен-щітки, потужність яких не перевищує 1000 Вт, призначені для укладання волосся, а не сушки. 

Модель з професійним двигуном – надійність та безпека


Професійний мотор фена — це двигун змінного струму, яким оснащують салонні фени, рекомендовані для використання перукарями-стилістами, в побутових моделях використовуються — двигуни постійного струму.

Термін служби профессійних моторів — не менше 5 років, а часто більше, вони не перегріваються, не відключаються, щоб охолонути та розрахований на важкі салонні будні. Кріплення шнура має бути шарнірним


  Мінімальна довжина шнура — 1,8 м, максимальна — 3 м, у професійних моделей саме стільки. Але не менш важлива наявність шарнірного кріплення на корпусі фена: тоді він буде обертатися за рухами рук і не перекручуватися в процесі роботи. Постійно перекручувати провід — не тільки незручно, але й небезпечно.

 Якщо у фена немає петельки, то риск того, що фен буде лежати на пральній машині, комоді, раковині зростає. Так само зростає імовірність того, що він буде звідти падати та пошкодиться. Петелька — це маленька, але важлива деталь, яка свідчить про надійність та продуманість конструкції. Вибирайте фен з довгим соплом 


Воно необхідне не тільки професійним стилістам, які використовують його для перекидання волосся при укладанні з фена на гребінець і назад. Коротке сопло підвищує ризик затягування волосся в повітрозабірник. Також фен має бути легко чистити від волосся та пилу. Знімна решітка повітрозабірника — це дуже зручно і гігієнічно.
 Допоміжні насадки:
  • дифузор;
  • грібінець;
  • кругла щітка;
  • щипці та ін.

Широко рекламуються, але мало хто вміє ними користуватися і знаходить зручними. Професійні стилісти ніколи не користуються ними. Для якісного укладання потрібна правильний гребінець і насадка-концентратор, а краще — дві різної ширини.

Вдалої покупки!