Ми не знаємо, якщо Путін буде залишатися, але ми знаємо, хто не буде президентом.



Перехід влади в Росії: чи це відбувається? З середи, 15 січня, сусідній стан став числом одного інформаційного провайдера, що спонукає міжнародну спільноту шукати відповіді на питання: хто буде президентом Росії, чому Путін не призначив наступника, чи планується відставка Медведєва і що це означає.
Відправка уряду в Росії
Ось коротка хронологія подій. Російський президент Володимир Путін провів повідомлення до Федеральної Асамблеї та запропонував зміни до Конституції. Зокрема, пріоритетом Основного закону Російської Федерації міжнародного права є заборона іноземного громадянства та посвідка на проживання в іншій державі для осіб, які здійснюють ключові посади в країні (голова федеральних суб’єктів, міністрів, суддів тощо).
І головне, щоб затягнути вимоги до кандидатів у Президенти: проживання в Росії не менше 25 років (нині вимагає принаймні 10 років), відсутність іноземного громадянства не тільки в момент виборів, але і в будь-який час до.
«Я також знаю, що наше суспільство обговорює конституційне положення, яке тим самим не повинно тримати пост Президента РФ більш ніж двох послідовних умов. Я не вірю, що це питання є принципом, але я погоджуюсь з ним, Путін сказав про зміну ключа.
Новини про Путін
Владимир Володимирович закінчив 2024 р. 31 грудня 1999 р. Борис Єльцін запропонував виступати на посаді. Путін був обраний Президентом 26 березня 2000 р. ( 7 травня він прийняв посаду), 14 березня 2004 р. його другий строк почав. Тоді, в 2008-2012 рр., був період домислу. А потім черговий, третій, президентський термін (березень 4, 2012 р. було обрано, 7 травня 2012 р. вступив до офісу), і, нарешті, 18 березня 2018 р. Путін був переобраний президентом Росії.
Але до середи, 15 січня. Після повідомлення Дмитро Медведєв оголосив про відставку від посади прем’єр-міністра. Путін прийняв відставку уряду, призначеного Медведєвом як його заступника голови Ради Безпеки, спеціально створеної для цього, рекомендується Михайло Мішутін, який очолив Федеральну податкову службу, як прем'єр. У четвер, 16 січня, президент підписав постанову про його призначення.
Деякі експерти відразу висловили думку, що транзит влади в Росії почався, і його сценарій схожий на це Казахстан. Наприклад, російський політолог і громадський діяч Катерина Шульман прокоментував це для DeutscheWelle: «Це схоже на «Казах сценарій», тобто деякі поширення повноважень президентських органів між колективними органами та можливістю для попереднього президента зберігати певну почесну назву, асоціюється з кадровими повноваженнями. й
У бізнесі.kz попросили політологів, які відбуваються в політичній арені Росії, чи можна порівняти з казахською версією змін і що Казахстан може очікувати від цих політичних процесів.
Аскар Нерша, політолог:
У рамках звернення Президента до Федеральної Асамблеї було оголошено ініціативи Путіна. Це документ річного політичного циклу. Тому, на мій погляд, голова сусідніх держав вирішує два основні завдання з його ініціативами: перший, визначає пріоритети державного апарату на наступний рік, а по-друге, спрямований на довгострокові цілі, оскільки низка інструкцій і ініціатив у їх політичному значенні виходять за річний цикл.
Попри те, що він приймає такі ініціативи, його мотивація зрозуміла: головне, він каже, що є попитом на зміну. Не відповідає питання, чи залишиться президент Путіна після 2024 року або який стане президентом.
Ми вже знаємо, хто не буде президентом. Путін запропонував поставити бар’єр на шляху до президенції та ключових політичних позицій в країні особам, які раніше мали або мають іноземне громадянство. І це продовження політики націоналізації еліти.
Крім того, конфігурація політичного поля в країні буде змінюватися, так як поточна еліта недостатньо для транзиту. У своїй найбільшій фазі, якось призведе до моделі, через яку Росія вже пройшла, і яка буде важко повторювати в новій ситуації. Це модель Путіна-Медведєва тандема 2008-2012 рр. Якщо ви стежите за ним, Путін повинен дати сидінь після 2024 і повернутися назад. Але, перш за все, вікові обмеження включені, і по-друге, ситуація в політичній еліті Росії повністю відрізняється від десяти років тому. Таким чином, параметри ключових політичних установ будуть перенастрочені. Уряд і парламент буде побудовано в новому вигляді.
Я думаю, що це занадто рано, щоб сказати, що транзит почався, в той час як визначені загальні положення, в межах яких російська влада буде здійснювати транзит. Вийнято перші ключові кроки до цього.
Що стосується Медведєва, як відзначається російськими політологами, його антирейтинг серед населення є небаритним. А потім Медведєв – вірний союз Путіна, перевірений часом і тандемом. Це людина, яка очолювала штаб кампанії у 2000 році, він був з Путіним протягом 20 років, як прем'єр-міністр з 2012 року. І тепер Медведєв є об'єктом невдовзі від парламентської опозиції, реальної опозиції і населення. Таким чином, завдання Путіна не позбавляється від нього, але перенести його на іншу область роботи, де буде корисним і мати значні повноваження.
Попрошення нового чоловіка як прем'єра, Путін знову запрошує за запитом на елітне оновлення. До 2024 р. я думаю, що Мішутін може грати роль «фільтра», який збере всю негативність, або в практичному режимі покаже свою компетентність і згода з питаннями збільшення податкової бази та державного бюджету. А плюс, на мій погляд, по суті, ми будемо говорити про «деофшоризація» російської еліти – боротьба з офшорними компаніями і повернення капіталу в країну.
Я не думаю, що Росія повинна бути будь-якою моделлю Казахстану. Звісно, не можна заперечувати, що сусідня країна дивилася на те, що відбувається в нашій країні за минулий рік з великим інтересом, в тому числі практичним інтересом. Є Казахстан, тільки про те, що було на території Росії більше двох десятиліть: парламентська опозиції. Запропоновані зміни внесуть Росію ще далі.
Що ми маємо в загальній соціальній упаковці. Який Путін окреслив у повідомленні, безпрецедентний у масштабі та підсилює питання: де уряд отримає гроші для реалізації цього пакету на тлі погіршення економічної ситуації? Але протестні настрої посилилися в Росії, тому уряд буде пом'якшити їх через соціальні настої, таким чином розв'язуючи як поточні, так і довгострокові завдання. До 2024 р. Путін не потребує соціальних протестів, щоб перетворити на політичні протести. Тому соціальні проблеми тепер вирішуються з поглядом на кілька років вперед.
Якщо говорити про майбутні зв’язки між Росією та Казахстаном, то зміна прем’єр-міністра Росії навряд чи зміниться. Відносини Казахстану та Росії, як показують історії, є довгостроковими та орієнтованими на хороші сусідні лінії. Зрозуміло, що як Росія, так і Казахстан, прискорить процес елітного оновлення, прийдуть нові обличчя. Вони повинні доопрацювати довгострокові інтереси двох держав, і це питання комунікації.
З точки зору економіки та відносин в рамках EAEU ми знаємо, що євроінтеграція враховує інтереси Росії більше партнерів. Я не бачу ніяких змін. Російська влада тепер очолює чоловіка, який має економічний фон і розуміння того, як працює російська економіка. Можливо, з приходом, російської економічної політики, як вітчизняної, так і іноземної, в рамках інтеграції, стане більш практично орієнтованою. За останні два десятиліття Путін часто звинуватив про засвоєння політики за господарськими інтересами. Ми побачимо, як Mishustin робить.
Чи варто казахський бізнес боятися затягуючих умов в ЄАЕС, зменшуючи можливості для виходу на російський ринок? Я думаю, що економічний блок у російському уряді посилиться, і це буде автоматично привести до затягування нетримання позицій. Але не варто забувати про те, що в Євразійській інтеграції особистісні політичні угоди істотно впливають на перебіг економічних процесів. Політика не менше чистої економіки.
Іслам Кураєв, політолог:
- У Росії, швидше за все, Путін хоче залишитися на іншому терміні. У минулому сценарії не пройдуть: рівень протесту, що відправляється в країні, є високим, а інший «зловживання фігурами» може призвести до наслідків. Таким чином, найкращий варіант, який бачив у Кремлі, полягає у зміні Конституції, щоб Путін залишився у владі.
Відправка уряду є більш демонстративним, тільки враженням змін в країні. Старий рух по всій території пострадянського простору полягає в тому, щоб зробити кроки для розширення повноважень Президента.
Чому ці процеси починаються? Це стратегія державної машини, яка кладе фундамент на роки. Росія прагне зменшити рівень протестних настроїв і вирішувати низку питань до виборів, і це повинно бути зроблено «новими людьми з тими самими начинками». Ми розуміємо, що радикальні зміни вимагають нових особових та нових осіб, але Путін все ще перебуває в силі і, ймовірно, йде на інший термін.
Лібералізація в запропонованих змінах можна вважати лише забороною на двох президентських умовах в рядку, все інше виглядає як автократія. У світовій практиці ми бачимо, що демократичні держави обирають президента для двох умов з широкими повноваженнями, це французька система управління країною, яка вже багато років. Якщо Росія була парламентською республікою, то питання буде різним, але це не так.
Я не думаю, що політична реформа в Росії нічого зміниться в Казахстані. Ми – одинарна держава, і наші сусіди мають статус федерації, тому не існує загального поля. Можливо, у нас є лобісти, які хочуть прийняти деякі рахунки. Але я думаю, що не буде значних змін. Ми не однакові в політичній системі.
Що стосується економіки, то необхідно враховувати все з іншого кута, що означає, що не існує з'єднання з політикою. Все залишиться на одному рівні.
Політичні новини Казахстану
Якщо говорити про тренди ("Казахстанський сценарій"). Я б сказав, що це не нам, хто їх встановлює, але час, який йде. Путін, за принципом, не так старий, тому він має намір піти на інший термін. Можливо, є більше ехонів старої школи, ніж нові тренди Казахстану диктати. Ми не ті, хто може встановити тренди, ми живемо в нашому маленькому світі.
Олена Тумашова

Категории

Смотрите также

Новое и интересное