Як мистецтво може впливати на вартість криптовалюти

Криптовалюта з першої своєї появи викликала багато суперечок, у яких приймали участь від спеціалістів у царині фінансів до пересічних громадян. Багато хто пророкував їй участь фінансових пірамід вже у найближчі роки, проте монет з'являється все більше, а вартість постійно зростає. Найцікавішим для спостерігачів стала досить помітна залежність курсу криптовалюти від новин, навіть твітів від відомих людей. 

Що впливає на коливання курсу


Новини криптовалют можуть як значно збільшити, так і зовсім обвалити вартість криптовалюти. І це не лише повідомлення про продаж або купівлю великої кількості монет. Наразі ринок очікує зростання курсу деяких криптомонет на фоні новин від одного з найзагадковіших майстрів сучасності — Бенксі. Вже другу свою картину він планує продати на аукціоні, який пройде у Гонконзі. Робити ставки та розрахуватися за лот можна буде однією з двох найпопулярніших криптовалют:
  • BTC — найперша і найдорожча криптовалюта у світі, біткойн;
  • ETH — етеріум, друга за популярністю, в обігу з 2015 року.
Це буде перший продаж виробів мистецтва у Азії з таким методом розрахунків, попередня робота була одним з лотів всесвітнього аукціону Sotheby's. 

Про які суми йде мова


Вартість роботи оцінюється у досить кругленьку суму — щонайменше у 2,8 млн доларів. Очікується, що ціна може зрости до 4,1 млн. Назва її - «Laugh Now Panel A». Проте зростання може бути більшим — зазвичай роботи майстра вартують понад 10 млн. Найдорожча робота пішла з аукціону за 23 млн, тим самим перевищивши початкову ставку у 5 разів. У цьому випадку митець побив свій власний рекорд — попередня картина вартувала 12 млн.

Інші роботи, пов'язані з цифровими активами


Загалом пов'язувати мистецтво з криптоактивами вже стає традицією:
  • попередня робота, що мала назву «Love Is in the Air», була продана за криптовалюту у травні 2021 року. Вартість її за результатами торгів склала фантастичну суму у 12,9 млн доларів.  До участі у розрахунках залучали досить відому криптобіржу Coinbase з головним офісом у США;
  • ще одна з робот Бенксі,«Morons (White)», також відома тим, що згодом була вперше в історії перетворена у цифровий актив. Після того, як власне картина була спалена у прямому ефірі, вона існує лише у вигляді токену. Відбулось це у березні 2021 року;
  • до цього Sotheby's пропонували своїм покупцям NFT-токени, пов'язані з роботами анонімного майстра, який працює під псевдонімом PAK.  Але вперше торги, пов'язані з цифровими активами, проводяться саме в Азії, у Гонконзі, одній з небагатьох країн регіону, де криптовалюту підтримують та шанують. 

Мета заходу у Гонконзі


Такий захід має на меті привернути увагу країн Азії до криптовалют як досить надійного засобу платежу, адже у тому регіоні не так багато країн взагалі розробили законодавство, що регулює цифрові активи. Наприклад, Китай взагалі заборонив своїм громадянам будь-які операції з криптовалютами, хоча ще років п'ять тому саме тут знаходились найпопулярніші криптовалюти. Як показує попередній досвід, такі новини зазвичай ведуть до зростання вартості криптовалюти як наслідок зростання інтересу до неї. Таким чином, навіть мистецтво здатне впливати на такі економічні явища, як курс цифрових активів та вартість акцій, особливо якщо мова йде про витвори таких неординарних особистостей, як Бенксі.

Новини криптовалют

  • 21
  • 07/06/2021


ПоделисьПодпишисьСмотрите также

Новое