Коли говорять гармати, музи можуть нас рятувати

новини культури

Кажуть, коли говорять гармати, музи мовчать. Насправді ж, саме мистецтво може стати справжнім порятунком від смутку і навіть відчаю, а також засобом підтримки тих, хто наразі особливо цього потребує. Достатньо подивитися останні «новини культури», щоб зрозуміти: кіно, музика, література, театр – все це розвивається, працює і доступне для більшості людей.Фестивалі й концерти як терапія


Виставки картин майстрів, фото і експозиції всіляких виробів, зустрічі з зірками шоу-бізнесу, музикантами, художниками, літераторами потрібні ще й тому, що вони є важливим джерелом поповнення внутрішнього ресурсу, який потрібен кожному. Іноді достатньо просто дізнатися про те, що культурне життя вирує, відвідати онлайн-захід, прочитати та прокоментувати звіти про цікаві події, щоб налаштуватися на нову хвилю життя і нарешті відчути його смак.
Не випадково в практичній психології все активніше розвиваються різні напрямки терапії мистецтвом. Чому?
  1. Саме в ньому зосереджена більшість біологічних, емоційних та соціальних процесів особистості.
  2. Залучення до цікавих культурних подій може стати в критичні моменти життя засобом досягнення внутрішньої рівноваги.
  3. Мозок людини відгукується на вплив мистецтвом, і в багатьох випадках просте споглядання картин чи слухання музики не лише допомагають у вирішенні внутрішніх конфліктів, але і викликають імпульси до власної творчості.

Так духовно зростає людина і так розвивається культура. Так лікуються тимчасово спустошені душі.Мистецтво приймати і віддавати


Війна в Україні внесла корективи в плани творчих об’єднань, але, трішки оговтавшись, багато з них почали шукати можливості та нові формати для наполегливої роботи в зміненій реальності. Вони відкрили так званий мистецький фронт, і ми можемо слідкувати за новими подіями на ньому і безперечними перемогами. У нас є унікальний шанс:
  • стати свідками зародження нових напрямків;
  • відчути незвичну творчу динаміку і стати частиною цього руху;
  • знайти прихований раніше сенс у відомих класичних творах;
  • долучитися до обговорення цікавих подій та розповсюдження інформації про них;
  • підтримати митців матеріально та морально.
Згадаємо Вінстона Черчилля, який, виступаючи у британському парламенті, наголосив на тому, що перемога має сенс лише за умови збереження та розвитку культури.

Наразі організатори різних заходів відчайдушно працюють не стільки заради себе, скільки з благодійними намірами. Безліч вистав, фільмів та виступів можна побачити чи безкоштовно, чи за умови будь-якого внеску на підтримку збройних сил, зруйнованих театрів або на інші соціальні потреби. Іноді встановлюється мінімальна ціна квитка, а в багатьох випадках проводяться онлайн-трансляції, щоб до події можна було приєднатися здалека і потім, за бажанням, перевести будь-яку суму на благодійний рахунок.
Таким чином, ми не лише насолоджуємося мистецтвом і підтримуємо його носіїв, але й допомагаємо ближнім, і вже від цього почуваємося більш впевнено. Зберегти себе та своїх рідних живими, наповненими і натхненними – один із найскладніших викликів лихого часу, і нам важливо його прийняти, щоб перемогти і все подолати.
Джерело: md-eksperiment.org