Коли колишня свекруха дізналася, що я виходжу заміж, прибігла до мене і почала вимагати половину грошей за квартиру.

Моя свекруха ніколи мене не любила. Ніяк вона не могла пробачити того, що я забрала у неї єдиного сина, головну втіху в житті. Кожна наша зустріч перетворювалася на справжнє випробування! Будучи вперше заміжня, я все уявляла не так.



Unsplash Моєму чоловікові від батька дісталася двокімнатна квартира, яку він йому заповів. У ній ми виростили дітей, у ній думали і постаріли. На жаль, чоловік рано помер, залишивши на мені кілька кредитів. Я не можу звинувачувати його за це, адже завжди підтримувала його ідеї. Набагато сильніше за мене засмутила поведінка свекрухи, яка вимагає, щоб я віддала їй половину грошей за квартиру, в якій ми живемо з моєю молодшою. А чи знаєте чому? Тому що в мене через стільки часу нарешті з'явився чоловік.

Вперше заміжня Розкажу трохи про першого чоловіка. Ми самі були зі скромних сімей, мені від батьків нічого не дісталося (перебивались у гуртожитках та знімних), а він успадкував квартиру від покійного батька. До речі, зі свекрухою той давно розлучився, залишивши її з дитиною. І я здогадуюсь чому.

Ох, і намучилася я з нею. Щоразу вона приходила з перевіркою, весь будинок перевертала шкереберть. Обов'язково підходила до комода чи шафи і, немов у старих фільмах, проводила пальцем по верхній полиці у спробі знайти пил. Але я вивчила цей урок і до її приходу я завжди ретельно готувалася, щоб ні порошинки не залишалося. Їй приносило особливе задоволення говорити синові, що я в нього нечупара.



Unsplash Моя їжа їй не подобалася, одяг, який я купувала дочки із сином теж не подобалася. За її словами, воно все було або поганою якістю, або негарне. Сил не було терпіти, але я мовчала заради чоловіка.

Як я залишилася вдовою Маму він дуже любив і поважав, завжди допомагав їй, дзвонив чи не щодня. Якщо їй терміново був потрібен мішок картоплі, він вставав ранком перед роботою і їхав на ринок за мішком картоплі. Якщо їй треба було щось відвезти на дачу, він негайно скасовував усі справи. Спочатку мені навіть подобалася в ньому ця риса — він завжди з великим трепетом ставився і до мами, і до мене. Чого не можна сказати про свекруху.



Нічого дивного в моїй історії немає, і серед моїх подруг теж знаходяться такі свекрухи. Так буває, коли у жінки залишається один син. Він їй одразу і дитина, і друг, і компенсація чоловіка у житті. В результаті вона готова на все, щоб не дати йому навіть найменшої нагоди сепаруватися. Усіх інших невісток вона успішно зжила, але зі мною її фокуси не спрацювали.

У Михайла, так звали чоловіка, робота була дуже напружена, з ненормованим робочим днем. З роками ще й зайва вага з'явилася через проблеми з нирками. Природно, у проблемах зі здоров'ям свекруха звинувачувала мене і мою куховарство. Зрештою, його серце не витримало такої напруги.



Unsplash Справжнє обличчя свекрухи Знаєте, що зробила ця жінка? Абсолютно нічого. Організація похорону та поминок повністю була на мені, адже вона — бідна пенсіонерка, яку можна лише пошкодувати. У результаті підтримки я шукала друзів сім'ї. Добре, що у нас із Михайлом були близькі люди, інакше не знаю, як би я це пережила.

Кредитів було небагато, але достатньо, щоб вигнати мене на другу роботу. Вдень я була медсестрою у шпиталі, а вночі чергувала в онкодиспансері. Потихеньку погасила кредит на машину та навчання дітей. Старший син, як зміг, одразу з'їхав та допомагав грошима зі своїх підробітків. А молодша залишилася вдома, досі допомагає мені в усьому. Я дуже пишаюся нашими дітьми, Мишко теж пишався б.



Unsplash Свекруха, дізнавшись про кредити, і оком не моргнула. Зате поменшало лізти в наше з дітьми життя, дзвонила тільки у свята. Я майже забула про те, що між нами колись були такі натягнуті стосунки. Була б рада не згадувати, та нагода випала.

Мій колега зі шпиталю, старший хірург, вже давно мене доглядає. Має дочку одного з мого віку, ладнають як рідні сестри. Мені 42, йому 48. Якось сіли ввечері за кухлем чаю поговорити про стосунки, він сказав: «Ми не такі вже й старі. Давай весілля зіграємо?». Я вперше за довгий час відчула себе щасливою.



Unsplash Не вперше одружена: друге весілля Призначили дату, вирішили покликати лише близьких друзів та родичів. Мені здалося, що буде правильним покликати бабусю моїх дітей, але це було помилкою.

Дізнавшись, що ми з нареченим збираємося продавати наші квартири, щоб відбудувати великий будинок, вона влаштувала справжній скандал і зажадала нібито свою половину. Найбільше її зачіпає те, що я на гроші від квартири, заповіданої її сином, збудую будинок, в якому житиму з іншим чоловіком.

На запитання про те, чому вони раніше не заїкалися про майно, відповіла, що їй онуків було шкода. Але тепер вони дорослі, а мені, мабуть, про особисте щастя і думати заборонено. У мріях свекрухи я, мабуть, назавжди залишалася вдовою.



Unsplash Мурашки по шкірі від цієї жінки. Діти теж шоковані, рідну бабку тепер і бачити не хочуть. Звичайно, вони не забули, як вона мене будувала і вичитувала на очах, коли вони були ще зовсім маленькими. Тепер навіть їхній терпець урвався, і вони повністю на моїй стороні.

Майбутньому чоловікові я поки що нічого не розповідала, не хочу затьмарювати майбутнє свято. Він займається підготовкою всіх паперів для будівництва. І не знаю, чи варто йому говорити, адже це нічого не змінить. Проте тепер я точно впевнена, кого на весілля запрошувати не слід. Ви згодні зі мною?

Категории

Смотрите также