Подруга прийшла до мене у сльозах, я вже думала, що наречений її образив, але все виявилося не так.

Кілька днів тому прийшла до мене подруга. Вся у сльозах, місця собі не знаходить. Коли я відчинила двері, спочатку не повірила: це ж та сама Оленька, яка розлучилася з чоловіком-алкоголіком і поїхала до Італії на заробітки, будувати щасливе життя. Наші останні розмови телефоном були дуже пікантними: обговорювали, що таке пристрасть у 50 років. Адже подруга повернулася на батьківщину не просто так, а виходити заміж.



Unsplash Перша моя думка була про те, що не дай Боже її наречений чимось образив. І навіть дивно: Ольга — сильна жінка, майже поодинці виростила двох дочок, збудувала життя заново. Я ніколи не бачила її настільки засмученою. Виявилося, що справа якраз у рідних дочках. А майбутній чоловік – золото.

Що таке пристрасть у 50 років Зізнатися чесно, я не знаю, чим допомогти у цій ситуації. У мене дітей ніколи не було і я не нічого не знаю про позови материнства. Але Олиних дівчаток знаю з пелюшок і любила їх як своїх. Ми і дні народження, і Новий рік, і Великдень — все разом раніше відзначали.

Коли доньки підросли та вступили до університету, одразу переїхали до гуртожитку. Ольга в цей момент саме подавала документи на розлучення. Містечко у нас маленьке, що там, село міського типу. Справа була голосна і довга, ніяк не могли вирішити з квартирою. У результаті нічого не залишалася, крім як продати і поділити суму. Це рішення здалося мені дуже ризикованим, адже тоді подруга залишилася без квартири і якийсь час жила в мене.



Unsplash Поїздка за кордон Ми завжди один одного виручали ще з часів студентства. От я й не могла відмовити подрузі у біді. Доньки, до речі, не надто часто відвідували її в цей період — то іспит, то перше кохання, загалом, молодість. А подруга тим часом знайшла якусь схему заробітків за кордоном, яка дозволяла на три місяці їздити позмінно до Італії та назад. Три місяці роботи, три місяці для відпочинку. Поїхала.

Вона кликала мене з собою, але мені було добре. До того ж, ми регулярно зідзвонювалися, і я не переставала дивуватися, як добре йшли у неї справи. В Італії вона набула просто шаленої популярності у чоловіків, але так нікого близького за духом і не знайшла. Натомість встигла накопичити достатньо грошей, щоб купити новеньку двійку. Пам'ятаю, що ми тоді знатно відсвяткували цю справу після приїзду.



Unsplash Доньки на той момент вже закінчували університет. Постало питання про житло. І тоді Ольга запропонувала дочкам оселитися в її квартирі, кімнати все одно дві і це краще, ніж винаймати житло в місті самостійно. Коли я запитала її, де вона збирається жити сама, відповіла, що в неї в Італії тепер є робоча віза і вона планує там залишатися.

Ми не бачилися кілька років, але за цей час не припинили бути подругами. А молодша дочка тим часом знайшла собі нареченого з нашого рідного містечка. Тут заведено на весілля кликати всіх: сусідів, колег, знайомих, навіть мене покликали. На честь такого свята приїхала Ольга. Вона доповіла велику суму на весілля. Як то кажуть, гуляли всім селом! Потім знову поїхала.



Unsplash Що таке пристрасть Через якийсь час вона зізналася мені по телефону, що в неї зав'язався роман з одним з весільних гостей. То був співробітник нареченого, якийсь начальник. Чоловік розлучений, спокійний, із гарною репутацією. Ольга завжди була витівкою, і її план мене сильно вразив: вона почала надсилати гроші своєму нареченому, а він зайнявся будівництвом їхнього власного будинку на цю суму.

Судячи з опису подруги, це не чоловік, а просто мрія! Завалює її компліментами, навіть примудрявся їй квіти замовляти на свята. Дбайливий, завжди знайде секунду, щоб відповісти чи подзвонити. Багато працює, у всьому із нею згоден. Звичайно, такий наречений не міг не спричинити бурю емоцій. Підозрюю, що Ольга вирішила повернутися, в основному, через почуття, що спалахнули.



Unsplash Під час наших розмов вона часто скаржилася, що втомилася жити за кордоном, і їй тут зовсім не місце. Подруг вона не знайшла, порядки зовсім інші. Бракує душевного спілкування і дочок не вистачає. Працювати так важко, як колись, вона вже не може. А Геннадій Володимирович заміж кличе. Зарплати його на будівництво будинку не вистачило б, але на них двох вистачить. Вона збиралася приїхати і вже ніколи не працювати.

Тільки вся ця історія трималася у суворому секреті, вона навіть донькам нічого не розповідала, доки не приїхала. Останній раз ми розмовляли з нею за кілька днів до від'їзду з Італії, вона їхала автобусом. А ще за кілька днів прийшла до мене на поріг така засмучена, що я злякалася, чи не помер хто.



Unsplash Безсердечні доньки Загалом ситуація склалася вкрай неприємна. Дочки, як на мене, зовсім сором втратили. Я б їх після такого взагалі без квартири залишила, але в Ольги дуже добре серце.

Як тільки діти дізналися, що мати весь цей час будувала будинок (і він нарешті готовий) відразу почали його ділити. Обурилися, чому будинок на маму оформлений без їхнього відома. Що це за таємничий Геннадій Володимирович? І чи не надто вона стара, щоб вдруге виходити заміж? Мало того, що їм не сподобалася сама ідея того, що у мами хтось міг з'явився. Вони не посоромилися запитати, як же вона заповідатиме будинок. Адже, якщо Ольга вийде заміж, тоді діти чоловіка зможуть теж претендувати на будинок як спадок.



Чи варто казати, що це шокувало Оленьку. Вона вийшла за двері, щоб упорядкувати думки, а коли підійшла до кімнати знову, почула, як доньки ділять будинок, про який щойно дізналися. Вже ледве не ховають власну матір, хоча, на мій погляд, у 50 із копійками життя тільки починається. Мені самій 55, і я точно не збираюся на той світ.

Після цього подруга відійшла від кімнати, тихо викликала таксі і, залишивши чемодан, поїхала ночувати до майбутнього чоловіка. Навіть речей не взяла — не хотіла, щоб дочки почали вмовляти її залишитися. І взагалі бачити їх наразі не хоче.



Unsplash На другий день після цього вона прийшла до мене. Я дуже хвилювалася, адже Оленька не відповідала на дзвінки. Вона спеціально відключила телефон, щоби діти подумали про свою поведінку, а не назвали. Прийшла до мене просити поради та просто вилити душу. А я не знаю, що радити. На будь-яку пропозицію про те, щоб якось провчити дівчаток, Оля відповідає «не можна, це ж рідні діти». А я б прямо зараз запропонувала їм пошукати собі орендовані квартири за шалені гроші, щоб дізнатися, як складно заробити на власне житло. Ви так вважаєте?

Категории

Смотрите также