Де працюють ІТ-спеціалісти з Росії?

Фахівці в галузі інформаційних технологій заробляють порівняно добре навіть в Росії. Необхідність таких робіт зростає щороку. Наприклад, за рік тому Міністерство заявив, що країна не має 500 тис. до одного мільйона ІТ-фахівців.

Однак, якщо раніше злив мозку за кордоном був помітний, тепер ситуація тільки погіршилася. Розрив війни проти України, накладення санкцій та відправлення сотень підприємств ІТ-фахівці виходять з Росії без думки.

р.

Тільки в березні Росія залишилася від 50 до 70 тис. фахівців у галузі інформаційних технологій. Виїзд пояснюється власним способом. Ці люди не зупиняються на здатності працювати віддалено для іноземних компаній, вони не запроваджені заходами, щоб підтримувати ІТ-індустрію з держави.



Хтось вже пішов, хтось просто планує це зробити. Не тільки фізичні особи, але й цілі компанії, переймаються за кордоном. Більша кількість кваліфікованих фахівців збільшиться і багато проблем погіршуються.

Експерти впевнені, що нова хвиля мозкового стоку вразить безпеку даних в Росії. Атакери зможуть вільно використовувати інформаційні системи.

Розвиток російських послуг уповільнить, буде важко говорити про достатню імпортну заміщення в цифровій сфері. Багато інших галузей, які пов'язані з ІТ, постраждають від цього.

3610Р. 4200Р.

Чому ІТ люди залишають?
  1. До недавнього часу він працював у Москві, мав друзів і працював у Сбербанку. Після того, як війна почалася, я зрозумів, що не було більше планів. Відкривши IP з друзями, щоб сплатити податки в Грузії. Я не повернуся до підтримки чого відбувається. "Мої батьки розуміють, але вони питають мене, коли я приходжу. Я збираюся відвідати їх після 15 липня, коли закінчується дзвінок. Моє найбільше побоювання знаходиться в російській армії, - сказав Філіпп, 23.





  2. Росія може мати гарне майбутнє в ІТ-індустрії. Ви можете ознайомитися на наших додатках, які не поступаються функціоналу для західних. Але зараз це не зрозуміло, що буде все це. «Я шукаю багатьох колег, які не залишають через репресію. Чи не є жертви режиму, вони просто не хочуть втратити свою якість життя. Вони не хочуть жити гірше на власній, і не хочуть життя своїх сімей, щоб погіршити, 30-річний писав.

  3. Я переїхала в Грузію, оскільки це дуже політизована країна. Вистачить прогулятися вулицями, щоб побачити антивоєнні графіті та українські прапори. Все проти війни і я відчуваю, що люди діляться моїм становищем. Я думаю, що російський суспільство не політизований достатньо, і це його велика проблема. Ми навчимося протягом десятиліть, що не варто залучати до політики, що не варто його зацікавити. Ми бачимо, що це зроблено. й

    «Я вірю, що в ідеалі суспільство кожен другий громадянин повинен прагнути стати депутатом. Не вкрасти, але зробити свою вулицю і ваш район краще, говорить 33-річний Олег.







Звісно, причини переміщення з РФ дуже різні. Деякі проблеми з програмним забезпеченням та обладнанням. Інші, що залишилися для своїх компаній і колег. Інші не готові працювати в місцях, де є менше свободи. Четвертий відлякується неперервним економічним розпадом. П'ятий поспішає залишити, поки це ще можливо.

У перші дні війни близько 25,000 ІТ-робітників переїхали до Грузії окремо. Багато російських фахівців пішли в Сербія, Хорватія, Чорногорія, Таїланд. Також традиційно вирушайте до Німеччини, Великобританії, Канади, США.



Зрозуміло, що немає нічого хорошого для Росії в цій ситуації. Навіть промисловість, яка розвивалася добре, приймає великий крок назад. І це обов'язково запобіжник в різних сферах бізнесу, впливає на загальний розвиток країни.

Категории

Смотрите также

Новое и интересное