Як продавці Узбеку легко переносять тепло і роботу на сонці

Недавні кліматологи говорять про екстремальні прояви клімату. Температурні записи слідують один після іншого, і ми все частіше стикаються з погодними сюрпризами, в тому числі безпрецедентним теплом. Як прохолодити в спеку, якщо поблизу немає кондиціонера?

3725040



Відповіді можуть бути запропоновані мешканцями південних країн, де 40 в тіні не так рідкісні. Ми не можемо самі зателефонувати одержувачу.

Так це сталося з порадами, які я хочу поговорити про. Я розумію, що це, ймовірно, працює. Але досвід робить одне питання. З дитинства я і всі навколо мене зробили точно протилежною.

Р

Але до точки. Так сталося, що на одному з останніх виснажливих гарячих днів на шляху від роботи я поїхав на ринок засмаги. У хлібобулочному господарстві майже немає покупців. І хто збирається йти покупка?

Під час очікування мого замовлення я попросив старшого продавця з Узбекистану, як вона закінчувала таку спеку, в той час як управління проблемами на гарячій плиті, викладають гарячі торти над кошиками, розгортають тісто і відволікають своїх клієнтів.



Відповідав мені: «Я відчуваю, що це отримувати гарячі, я пишу пару чашок зеленого чаю, і все добре!» Я також зв'язую голову щільно при роботі на сонці. й

Гарячий чай або холодна вода? Як і кожен інший, я дивився Біла Сонце пустелі сто разів. І я знаю, що жителі Центральної Азії воліють пити гарячий чай на спекотні дні, а не охолоджених соків і компотів. Але це все там в степу... І допоможе мені в середині європейського мегаполісу?



Схоже питання щодо пошуку ефективного засобу для обігу, зацікавлених канадських вчених з Університету Оттава. Виявляється, що гаряча рідина допомагає боротися з перегрівом більш ефективно, але є кілька «приблизних».

"Так, гарячий напій піднімає вашу температуру, але підвищується потовиділення (якщо поті випаровується) більше, ніж компенсує підвищення температури, викликаної надходженням рідини", - розповідає автор Оллі Джей.



Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз. Так чому пити гарячим на день? Відповідь полягає в роботі рецепторів, розташованих в роті.

Коли ми пишу щось гарячим, рецептори відправили сигнал до мозку: «Це спекотно». І мозок, в свою чергу, запускає механізм, який повинен охолонути нас вниз: потовиділення.



Холодні напої мають протилежний ефект. Спочатку вони злегка зменшують температуру тіла. Але їх обсяг в шкалі тіла невеликий, і тому зменшення дуже мало. У той же час, за сигналом рецепторів, зниження потовиділення, і це може негадувати весь ефект охолодження.

«Щоб бути, я повинен бути жорстоким», - сказав Гамлет. Так з гарячим чаєм: для того, щоб потіти принести бажану прохолоду в результаті необхідно спочатку стати гарячим.



При цьому рідина втрачається, і його баланс необхідно поповнювати. Одна чашка чаю може бути недостатньо. Але є хороші новини. Щільність і слабкість в спеку часто асоціюються з втратою солі. І чай, на відміну від рівнинної води, не активно знімати їх з організму.

І ще одне. Для гарячого чаю, щоб допомогти остудити, потіти з поверхні шкіри, необхідно мати можливість випаровувати непрозорі. Це може запобігти, наприклад, підвищена вологість. Або щільний синтетичний одяг, що робить його важким для повітря, щоб досягти шкіри.

Коротко, в деяких випадках спекотні напої дуже класні, ніж холодні. Але потрібно бути готовим до важкого потовиділення і не забудьте пити частіше, щоб уникнути зневоднення.

Скептичні діти двадцяти-першого століття, ми будемо вірити в свій досвід, ніж наука або будь-які інші поради. Я маю сказати, що я ще трохи скептично про спекотний чай на спекотний день. Я хотів би випити високий стакан морозива. Що про тебе?

Категории

Смотрите также

Новое и интересное