Володимир Скулачев: Старий вік - це захворювання, яке можна лікувати

Важко-спекова фраза мітохондріальний антиоксидант, або Skulachev ion SkQ1, є речовиною, яка може продовжити і поліпшити життя людини. Цей розвиток був багато років, але тепер він тестується на людей.

Автор, академік Російської академії наук, директор Науково-дослідного інституту ФХБ ім. А. Н. Білозерського Московського державного університету, декан факультету біоінжинірингу та біоінформатики Московського державного університету Володимир Скулачев розповів про те, що вчені навчилися продовжити життя і як наука допоможе уникнути приниження віку.





Довгий життя і еліксир молоді

- Чи правда, що використання іонів SkQ1 може уповільнити старіння?

до Якщо все добре йде, то в деякій мірі так. Ми беремо на подразник старіння - отруйні форми кисню. Вони утворюються в мітохондрії, а рівень їх збільшується з віком. Іони, такі як мітохондріальний антиоксидант SkQ1, нейтралізують токсичні види кисню.

до Як ви прийшли до висновку, що мітохондрія повинна бути уражена і що процес старіння прив'язаний до них?

до Це не придумав нас, але американським вченим Денхемом Харманом - він кладав теорію назад в 70-ті роки, що старіння відбувається через отруєння організму власними токсичними формами кисню, які утворюються в мітохондрії. Митохондрія слугує своєрідним тепловим електростанціям клітини. Як вони вік, вони виробляють більше і більше токсичних видів кисню, які я називаю шамураї меча клітини. Необхідно вибити з «ручок» клітинки, яка має намір вбити себе, і тим самим прискорити старіння тіла. Ми віримо, що старіння - це захворювання, яке можна лікувати звичайними препаратами.

до І може це зробити з підключенням? Як це впливає на клітини?

до Це синтетична сполука називається SkQ1, яка не міститься в природі. Складається з двох частин: так званої іон Skulachev, або SkQ+, а також потужної антиоксидантної платихінон (Q), підключеної ланцюгом вуглецевих атомів. З'єднання позитивно заряджається і проникає в мітохондрію, оскільки це єдиний відсік в клітині, внутрішній простір якого негативно заряджається. Так працює проста фізика. А потім ця речовина нейтралізує токсичні форми кисню.

до Чи існують будь-які докази, що це дійсно працює?

до Ми протестували на різних ссавців, грибів, рослин та інвертебратах. Майже всюди було значне збільшення тривалості життя з дуже невеликими кількостями SkQ1.

- Як це важливо?

- Різні істоти мають різні речі. У мишей, наприклад, збільшення рекордності життя після препарату двічі. Про те ж саме - в скорботах, і в фруктових пластах - менше, ми йдемо близько 15%. Як для мишей, перші експерименти ми попросили поставити Президента Російського товариства геронтологів Володимира Анісимова в Інституті онкології в Санкт-Петербурзі.

Не було грошей, і не було достатньо грошей, щоб зберегти віварію, тому мишей скорочував різні інфекції і не проживав довго. Ті тварини, які отримали нашу речовину, пережили, незважаючи на те, що віваріум був брудним, він виготовив інфекції, з яких мишей загинув раніше. Крім того, ці мишей залишили дитину Вони дивляться назовні.

Якщо ви берете два мишей того ж підстилки і той же вік, то той, що взяв SkQ1, виглядає дійсно молодий: він має гладке волосся, не сяючий, пишний вуса. Другий, навпаки, має всі ознаки старого віку: перегній, бездіяльність, приварені плями на пальці, ні вуса.

до Які ці мишей в кінцевому підсумку померли?

- Рак груди. Ці експерименти кладуть на жіночі лінії мишей, які схильні до цього захворювання. Крім того, це рак, стійкий до нашого препарату.





- Чи можуть впливати будь-які раки, які SkQ1?

- Так, але зараз це просто мишей. Людини почали 6 місяців тому, і ми зараз тестуємо безпеку препарату. В цілому буде три етапи: ще існує тест на ефективність на невеликій кількості людей в короткі терміни і довгий тест на великому контингенту. Суди проводяться паралельно у Сполучених Штатах і Росії, на Першій Травській лікарні, і вони прослужать ще два роки.

до І що відбувається після цього? Чи пройде препарат на продаж?

- Так, це буде еліксир ...

- Еліксир молоді?

до Це право. Але є велика проблема: лікарі вважають, що старий вік не вилікувати, тому не можна вилікувати старість. Тому Міністерство охорони здоров’я малоймовірно затверджує випуск «еліксир молоді». Імовірно, це буде препарат для сенільних захворювань, і ми не будемо рекламувати його як анти-старетична медицина в цілому.

Це те, що ця область дуже компромісна, є так багато charlatans в ній, які просто намагаються отримати гроші від незграбних людей. Серед герологів (спеціалістів у лікуванні літніх пацієнтів). «Такі люди займалися безсмертністю, але всі вони померли. й

Генгай Хан провів багато грошей, щоб знайти шайби, які б продовжити життя, і він помер. Сталін загинув роботу геронатолога Олександра Богомолця, але коли він загинув в 1946 році у віці 65 років, лідером загинув його фістець на столі і відхвалив: «Ду, сина укусу!»

Я абсолютно переконаний, що ми вмираємо не тому, що тіло зношене, але тому що є замовлення, щоб померти, і цей процес починається і повільно продовжується.

до Ви маєте сумніви про те, що ви робите?

до Ми можемо самі зателефонувати одержувачу. Поки жах не лякає навіть в самому факті смерті, але в тому, що у людини зволожують: Вчора він був правителем, але сьогодні він не може привезти ложку в рот.

до Тож якщо справи працюють, люди не просто живуть довше, вони перестануть хворіти?

- Так, ми вже знайшли, що мишей отримуємо SkQ1 менше втрати пам'яті і знижений ризик серцево-судинної патології. Найголовніше, що люди будуть жити краще, зможуть працювати довше, і це вигідно органам влади, тому що зараз похилого віку є величезним навантаженням для держави.

- Чи потрібно постійно приймати еліксир? Коли почати, у віці або раніше?

до Буде потрібно приймати безперервно, але при старті це гарне питання. Ми протестували на фруктових пластах і виявили, що якщо ви даєте їм свою речовину тільки протягом першого тижня життя (і вони живуть два місяці), то тривалість життя збільшується. І якщо ви починаєте лікування в місяць, то щотижнева терапія недостатньо, і вам доведеться лікувати пластівці з постійним додаванням SkQ1 до своєї їжі. Це не той факт, що людина буде реагувати таким же чином, що літає, тому ми зараз звертаємо увагу на клінічні дослідження людини.

- Чи можна сказати, що це підключення повністю безпечно?

- В ідеалі це повинно бути два роки після початку людських випробувань, але я приймаю SkQ1 протягом чотирьох років - Я винахідник, я можу - і немає побічних ефектів. Я можу чесно сказати, що збільшення працездатності, є більше енергії. Решта важко сказати з огляду я 81.





- Як доступний цей препарат? Чи можливо, що тільки багаті можуть продовжити своє життя, і бідні будуть вмирати?

- Еліксир буде доступний. Я не можу сказати, скільки це буде коштувати, тому що ми не бізнесмени, ми не продаємо себе, але укладати угоди з компаніями, які співпрацюють з аптеками. Але SkQ1 себе недорого і вимагає дуже мало.

Перший препарат на основі цих іонів, які ми випустили, є очні краплі. Вони вже в аптеках і рекомендовані для пацієнтів з синдромом сухого очей і катаракти. Краплі, як SkQ1, впливають на мітохондрію, і я використовував їх, щоб позбутися від катаракти.

Ми розробили аналогічний препарат для тварин і розрахований на те, щоб забезпечити ліки всім вихованцям в Росії, які страждають на дефекти сенильного бачення, береться лише чотири грами нашої речовини на рік. Інвестори були дуже застарілими. Вони думали, що ми збираємося будувати цілу рослину, почати виробництво, і ми все ще маємо лише одне невелике приміщення для синтезу нашої речовини. Він діє в надзвичайно низьких концентраціях, тому що накопичується тільки в мітохондрії.

до Так ліки будуть для всіх, незалежно від соціального статусу?

до Моя мрія - додати її до солі, як іод. По-перше, всі жарти не були про Чукчі, але про Швейцарію, бо вони мали високий відсоток людей, які страждають кретином. Це медична концепція, наслідки проблеми щитовидної залози через відсутність йоду. Ситуація змінилася, коли почали додати трохи йоду до солі. В той же спосіб я пропоную, щоб продовжити життя людей.

до Це велика гуманітарна місія. Ви думаєте, що уряд і інвестори будуть підтримувати вас? Чому влада ще не захопила свої зразки?

- Тому ми не хочемо, щоб ми не робили його. Але в той же час інвестори викликали інтерес до нашого препарату. До 2008 року Олег Дерипаська дав нам гроші, тільки завдяки цьому ми змогли купити обладнання та розпочати дослідження. Я теж змогла принести в науковці, які пройшли за кордоном в минулому — ми надали їм житло, орендували їх квартири.

У кращих років в нашому науково-дослідному інституті Міттенінжиніринг МДУ працювала до трьох сотень людей, і зараз є близько сотні: складні, бізнес поганий. З 2009 року ми допомогли Руснано та одного приватного інвестора – програміст, випускник Московського державного університету. Але з 1 січня 2017 року інвестиційні кінці, і ми будемо жити на прибуток, який ми отримуємо від продажу очних крапель і іншого косметичного продукту, Мітовітану.

до Чи можете ви розповісти нам більше про цей косметичний засіб?

до Це сироватка, яка запобігає старінню шкіри, також ефективний при різних запаленнях, і навіть тих, які не лікуються іншими способами. В даний час ми ведемо випробування в Москві.





На психіці центаріїв і безсмертності

до Всі звуки фантастичні. Але що робити з психікою – після всього, наш годинник продовжить почати відлік?

до Так, вони будуть працювати, але їх сигнал “Grow Old” не працює. Тобто вони замовляють клітинку до віку, він готовий, і «Самураї меч», отруйні форми кисню, не є. Я абсолютно переконаний, що ми вмираємо не тому, що тіло зношене, але тому що є наказом вмирати, цей процес починається і повільно збільшується з віку.

Але не всі тварини Наприклад, альбатросс помер в один день. Вони живуть здоровими 60 років і з віком літати далі, їх крила стають більш потужними, тобто не відбувається старіння. А потім в деякій точці вони раптом гинуть.

до Ви вірите в психосоматику, в тому, що всі наші захворювання від голови, і, грубо кажучи, людина хоче вмирати і тому гинуть?

до Так, є такі відносини. Нобель-лауреати в середньому на 15 років довше, ніж інші люди. А диригенти живуть десять років довше оркестру, вони контролюють, і мають власну психологію. Чому харпси живуть довше, ніж піаністи?

до Це, не виключено, що, незважаючи на прийом препарату, на якомусь етапі може статися несправність, і організм все одно буде страждати від смерті?

до Це головна небезпека: природа прийшла з декількома шляхами до смерті, і ми вивчаємо тільки одне. Але навіть якщо ми можемо вирішити одну проблему, то це ще швидше за все, щоб привести до більш здорового життя.

- Чи не боїться заважати в природі, можливо, навіть в божественній природі людини?

- Я не знаю, якщо є бог. Проблема здається незрівнянним.

до Чи не можна пояснити наукою?

- З речами, як чорна дірка, коли швидкість світла більше не максимальна швидкість подорожі, я не зіткнувся з чоловіком. У людини немає чорних дірок.





до Чи можливо це безсмертність?

- Я не знаю, що я не можу відповісти. Безсмертність буде коли людина може бути відновлена після бетонної плити падає на нього. Цей метод був придуманий природою. Коли медузи набуває підвіконня, вона діє за принципом «Мама, народжувати мене назад»: кожен з його клітин перетворюється в луговий клітинку, медузи збираються в примах одиночних клітин - поліп - і чекає на умови для поліпшення. Вона не намагається адаптуватися до цих несприятливих умов, але йде назад в її індивідуальному розвитку. Але людина не медузи. Видання



Також читайте: Стівен Гокін: До тих пір, поки є життя, є надія.

Михайло Лабковський: Поспішаючи про те, що незначним засобом є нейротик.



P.S. І пам'ятайте, що просто змініть наше споживання – разом ми змінюємо світ!

Джерело: www.the-village.ru/village/people/city-news/234113-old_age

Категории

Смотрите также

Новое и интересное