Поліпропілен в теплообмінниках

У зв'язку з частою кількістю тем про ремонт різних ступенів складності, за участю сантехнічних робіт, я бульбашався.
Сьогодні ми будемо говорити про такий чудовий матеріал, як поліпропілен.
Нещодавно на ринку отримала сильне місце, завдяки міцній дешевості та простоті монтажу.
Він був гріхом, він працював багато.
Я пропоную вам вибір інформації про цей матеріал. Я не знаю.
1,1 км Труби різні. Власне для роботи на холодній воді, гв і нагріві.
Головною відмінністю є товщина стінки, робочого тиску (pn), а наявність/відсутність армованого шару.
Для холодної води труба є найтоншим. Вважається, що це найпростіше працювати, але це не так. Справа в тому, що фурнітура для поліфузійного зварювання (повідомляю тільки про це як найпоширеніший), спочатку універсальний і необхідний час нагріву можна порівняти з трубою для гв. Відповідно, перегрів труби, і в результаті досить часто неякісне підключення.
Для гв, труба товста, робочий тиск вище, і її легше працювати з нею.
В цілому, товщина труби тут грає роль зменшення лінійного розширення / стиснення, яку я буду обговорити нижче.
Закріплена труба поставляється в декількох типах.





Спочатку майже всі поліпропіленові посилені алюмінієвою фольгою або сітку, а шар армування розташовувався ближче до зовнішньої поверхні труби. Перед зварюванням цей шар знімався за допомогою спеціальних пристроїв. Плюс при зниженні кисневого дифузії через стіну труби, а при значному зниженні подовження труби при поставці робочого середовища.
Згодом з'явився алюміній, що знаходиться ближче до внутрішньої поверхні труби. він відразу отримав популярність, тому що ніхто не хотів відкинути гроші на додаткові пристрої.
Наймодніша труба тепер посилена склопластиком. Виробники стверджують, що подовження є таким же, але від мого досвіду я можу сказати, що це не так.

2. Температура, тиск і термін служби.
Це те, що ніколи не говорили. На телебаченні навіть реклама була запорукою 50 років. поліпропіленові труби не рекомендують використовувати в центральних системах опалення, де тиск води може досягати значень 6 або більше атмосфери, а температура води може підніматися до 90-95 ° С. Для центральних систем опалення можна використовувати інші труби з полімерних матеріалів, а саме металево-полімерних труб (див. СП 41-102-98 Дизайн і установка нагрівальних труб з використанням металево-полімерних труб).
Термін служби в залежності від температури (за DIN8077 A1 і NIIMosstroy)
80 -85 °C = 10 років
90 - 95 °C = 5 років
Це вказує на неприпустимості використання труб в центральних системах опалення. Але навіть в IWS використання поліпропілену може призвести до таких речей.



3. У Лінійне подовження.
головний заспокійливий поліпропілен. При зварюванні труби, у вас є одна температура, при цьому вона працює ще одна.
Коли температура знижується, труба зменшується в довжину і навпаки.
Зміна довжини трубопроводу з температурними змінами визначається формулою ΔL=ΔLΔt, де ΔL є зміною довжини труби, мм;
Δ - коефіцієнт лінійного розширення труби; L - довжина розрахункової ділянки, м; Δt - розрахункова різниця температури, °C.
Для нерафінованої труби коефіцієнт лінійного розширення 0,15 мм / м ° С, для армованих труб - 0,03 мм / м ° С.
Приклад: T1 = 20 °C, т2 = 75 °C, L = 6.5.
За формулою ΔL=LΔt ми отримуємо, ΔL = 0.15 x 6.5 x (75-20) = 55 мм, Δt = 75 - 20 = 55 °C.
Для номограми ΔL = 55 мм

3250Р. 3700Р.

Це як працює.



Це дуже коротка секція труби. Поліпропілен має коефіцієнт розширення температури в 12,5 разів, ніж сталь. Цей факт необхідно враховувати при установці поліпропіленових труб.
Як один друг шахти каже: система зварена з поліпропілену красива перед водою або опаленням.



4. У Застосування поліпропіленових труб для теплої підлоги не рекомендується, так як поліпропілен має занадто високий коефіцієнт температурного розширення, який при експлуатації теплої підлоги має велике значення. Це перша. По-друге, повороти поліпропіленових труб в теплих підлогах не можна виконувати без зварювання, а наявність швів в теплому підлозі небажано. По-третє, поліпропілен має досить низьку теплопровідність і практично неможливо вгадати товщину стяжки необхідно для виконання підлоги. Труби поліпропіленові не рекомендують використовувати в теплому підлозі. Для теплої підлоги, а також для опалювальних систем рекомендується використовувати тонкі металево-полімерні труби, які можуть згинатися по всій площі опалення і не мають з'єднань.
Як наслідок, так погано:



5. Умань До стінових поліпропіленових труб в стінах і підлогах за СНIP 31-01-2003 неприпустимо, якщо будівля повинна мати термін служби більше 20 років.
За даними СНіП 2.04.01-85*, пункту 10.1*, укладання пластикових труб повинна бути надана в основному прихована: в плінтусах, прутках, шахтах і каналах. Ця вимога СНИП виправдана тим, що труби під час роботи повинні бути захищені від механічних впливів на них, захищених від ультрафіолетової опромінення і повинні вільно розширюватися без утворення зайвих навантажень в них.
Навіть при укладанні трубопроводу через стіну рекомендується утеплення.
Наприклад:



6. Жнівень Хочу попередити вас проти використання поліпропіленових клапанів.
Балові клапани зазвичай зупиняються після 2-3 місяців. Кількість в них, для того щоб зменшити вартість будівництва, є гальванічною парою.

Додано до [mergetime]1390749215[/mergetime]
І в висновку пам'ятайте, що покупка зварювального апарата і навчання за 20 хвилин не робить вас фахівцем. й
Я знаю, що я пропустив багато речей або просто пропустив їх, але я сподіваюся, що вони були корисними.
Я зробив. Добрий день, кожен.



Джерело:

Категории

Смотрите также

Новое и интересное