Всі персонажі серіалу «Моя прекрасна няня» представляють якусь рольову модель, але чи варто їм наслідувати

Хоча свого часу ми по десятку разів переглянули всі серії ситкому «Моя прекрасна няня», актори та ролі не набридли ні на мить. Кожен із них став нам трохи рідним. Зазвичай глядач не схильний розглядати комедію під серйозним кутом, докопувати до справжніх мотивів поведінки персонажів. Але ручаємося, герої «Моєї прекрасної няні» не такі прості, як ти звикла про них думати!



Instagram «Моя прекрасна няня»: актори та ролі У дитинстві я з відкритим ротом спостерігала за тим, як няня Віка майстерно потрапляє у казусні ситуації та граючи виходить сухою з води. Як витончено ця темпераментна брюнетка заводить друзів серед знаменитостей, фамільярно крутить хвостиків перед шефом і смішно осідає «Жабу» Аркадіївну.

Але через 20 років після виходу улюбленого ситкому я подивилася на його героїв зовсім іншими очима. Кожен із них — криниця життєвої мудрості та робоча рольова модель. Але чи варто їм наслідувати?



Instagram Пропоную тобі вивчити психологічний портрет ключової четвірки «Моєї прекрасної няні»: Вікторії Прутковської, Максима Шаталіна, Жанни та Костянтина. Розберемо, з якими психологічними проблемами стикався кожен із них. Забігаючи наперед, хочу сказати: «Вибачте нас, Жанно Аркадіївно, ви приголомшлива жінка!».

Психологічний портрет няні Вікі Складається враження, що Вікторія мріє лише про одне — вдало вийти заміж. Або – невдало. За каноном, хлопець викидає дівчину з роботи і тепер її метою стає новий роботодавець. Вона добиватиметься його багато сезонів, але між справою прийматиме залицяння від усіх потенційних наречених.



Instagram Чому ж за таких амбіцій Віка залишається одна? Швидше за все, насправді вона не хоче під вінець! А кому справді сниться шлюб Вікторії, то це її мамі. У картині світу героїні Любові Поліщук заміжжя – головна мета жіночої долі. І саме цю установку вона сильно вкладає в голову дочки.

Але що мотивує дівчину? Несподівано для себе самої вона розкриває талант няні. Її сила — у гнучкому розумі та вмінні отримувати користь із будь-якої обставини. Хоча Віка може бути легковажною, вона серйозно і творчо ставиться до своїх обов'язків. А завдяки високому соціальному інтелекту дівчина легко знаходить спільну мову з різними людьми та дітьми у тому числі.



Instagram В її обличчі діти Шаталіна знаходять надійний об'єкт уподобання. Віка приймає їх будь-якими і завжди встає на їхній захист. А це набагато краще, аніж контроль за виконанням домашнього завдання.

Максим Шаталін: сухар чи мученик? Шеф Вікторії здається її повною протилежністю. Між сім'єю та бізнесом він обирає роботу. Максим примудряється перебувати в холодному та відстороненому дзені, поки домочадці щохвилини розігрують вистави. Можливо, його байдужість — це спосіб пережити горе після втрати дружини. Щоб впоратися з сильними емоціями, наша психіка може на якийсь час «оніміти».

Віка вносить сумбур у життя родини Шаталіних. Вона любить вриватися до кабінету без стуку, сідати на стіл у короткій спідниці. Та й зовсім не вписується у звичний спосіб життя Максима. Екстравагантні вибрики няні дратують його, але тільки на перший погляд. Після виходу Вікі з дому Шаталін сумує за нею найбільше.



Instagram Максим швидко закохується у Вікторію, але не знаходить сил на зближення і одразу забирає свої слова назад. При цьому продовжує копатися в собі та ревнувати дівчину до інших. Подібний тип прихильності психологи називають уникаючим. Такі люди бояться розлучень, тому усуваються від інших, щоб не переживати той самий біль втрати.

Але як Віка та Максим зуміли у результаті побудувати стосунки? Справа в тому, що вони покохали один одного з усіма перевагами та недоліками. Шаталін приймає шалену вдачу коханої, а та навчилася миритися з його холодністю.

Костянтин: нещасний закоханий А ти теж переживала за стосунки Костянтина та Жанни більше, ніж за свої?

Іноді здається, що невгамовний дворецький — головний глядач п'єси під назвою «Пристрасті вдома Шаталіних». Підслуховувати, пліткувати, виразити і знущатися з Жанни Аркадіївної — улюблені заняття Костянтина. Його жарти над білявкою часто нещадні та болючі. Але навіщо від зводить Жанну, якщо, очевидно, живить до неї пристрасні почуття?



Instagram Ймовірно, справа в ревнощі! У ході серіалу ми дізнаємось, що дворецький симпатизує Жанні. Але тій немає до нього жодної справи: вона мріє одружити з собою Шаталіна. Костянтин використовує сарказм як екологічний йому спосіб висловлювати агресія. Його манеру поведінки можна назвати пасивно-агресивною.

«Моя прекрасна няня»: актори та ролі недолюблених дітей Бізнес-леді з бездоганним смаком, розумна, стильна та безжурна Жанна — фінансовий директор у компанії Шаталіна. А ще головна антагоністка Вікторії. Складний характер не перекриває високого професіоналізму жінки. Але спілкуватися із людьми їй непросто. Чому?



Instagram Можливо, справа у прохолодних стосунках Жанни з батьком. Не збудувавши надійну прихильність із батьком, їй довелося створити опору в собі самій. Стати вимогливою, жорсткою та холодною. Якби у неї в дитинстві була така няня як Віка, все могло б бути інакше.

У цій точці вони й перетинаються із Костянтином. Її зупиняє від зближення статус та образ успішної розумниці, його – сарказм. Але обидва знімають маски та показують почуття, коли кордон розмиває алкоголь. Щоб бути разом, їм доведеться опрацювати минулі образи.



Instagram Як багатогранний серіал «Моя прекрасна няня»! Актори та ролі на довгі роки залишаться у наших серцях завдяки своїй щирості та достовірності. Як і пам'ять про Анастасію Заворотнюк, яка пішла в інший світ наприкінці травня.

А який персонаж ситкому здається тобі найцікавішим із погляду психології? Поділися своєю думкою у коментарях.

Категории

Смотрите также