Як змінити себе так, щоб гроші заливають в будинок

«Чому я?» Я знаю себе добре? Чи знаєте люди у мене краще? Відповідаючи їм допомогу. Модель особистого розвитку Johari Windowй

Це незвичайний інструмент, який можна використовувати. краще зрозуміти себе і поліпшитий Ми раді поділитися психологічною інформацією з вами останнім часом. Тому ми сподіваємося, що ви будете любити цю тему!



Вікно Johari Концепція вікна Johari Більш ніж 50 років тому, Американські психологи Джозеф Лафт і Гаррі Інгам розробили. Модель виглядає дуже просто, але це те, що його геній. Насправді це невеликий планшет (матрикс), який складається з декількох зон.



Він має два вертикальні осі: «Я знаю», «Я не знаю». Ось два горизонтальні соки: «Офіс дивиться» і «Інші не бачать». Ці осі хреста, формування 4 зони людської особистостій

У першій відкритій зоні є всі наші Характеристики та риси, які добре відомі намй Ми хочемо, щоб вони були відкриті. Наприклад, ви смішна і життєрадісна людина. Тому, звісно, ви не пропустите можливість розповісти про жарт і зачепити своїх друзів.



Зазвичай в відкритій зоні є ті якості, які ви любите і цінуєте себе. Це позитивновисоко цінується в суспільстві. Відкриваючи їх, на підсвідомому рівні люди розуміють, що таким чином вони зможуть порадувати інших.

У другій прихованій зоні ми знаємо. Ми не хочемо, щоб вони були відомі. інші. Тому, як правило, люди намагаються пригнічувати або приховати не найкращі їх якості. Наприклад, ви знаєте, що ви будете гарячими. І ви дуже часто затримаєте себе так, щоб не встигнути.

Габаритний зображення

Що цікаво У зв’язку з першими та другими зонами є нестабільними та залежать від контексту.й Іншими словами, з близькими людьми, людина може бутидостатньо більш спокійною і показати більше, нехай не найбільш позитивні якості. Наприклад, будучи м'яким і занадто сором'язливим. І з новими знайомствами, ми побачимо більш стримані, демонструючи тільки наші найкращі сторони.

Наступною зоною нашої особистості називається «сліпе місце». І це, де це цікавіше. До цього відносяться наші риси та звички, з яких ми навіть не знаємо. Але інші люди бачать її ззовні. Щоб зрозуміти, що в сліпому місці, потрібно Зворотній зв'язок з відкритою зоною.

р.

Що означає? Спочатку варто. Зверніть увагу на інші реакції людей про ваші дії. Якщо ви помітили, що ви робите щось неправильно, не боїтеся запитати, що проблема є. По-друге, лікуйте себе більш ретельно і проаналізуйте, як ви поїдете. Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз. Або ми просто боїмося показати їх.

Зона невідомо Мабуть, найцікавіша частина цієї психологічної моделі. Включає в себе якості і риси нашого персонажа про який ми знаємо абсолютно нічого. Невідомі люди навколо нас. Він сказав, що є людським потенціалом в цій області.

Що таке вікно Johari Ця модель дає можливість саморозвитку. Виходячи з схеми, можна розробити в 3 різних способів. Перше, що Ретельно відображайте свої якості з прихованої зоний Ці риси, які ви звикли приховати від інших або страху, щоб показати. В результаті ви помітите, що ви змінюєте для кращого.



Другий спосіб полягає в тому, щоб переконатися, що Зверніть увагу на відгуки інших людейй Послухайте слова інших, запитайте питання та прийміть конструктивну критика у вашій адресі. Це допоможе вам позбутися від таких якостей, які ви не любите.

Третій спосіб передбачає Використання специфічних психологічних інструментівй Наприклад, модель несвідомої мотивації, яка також називається Enneagram. Ви дізнаєтесь більше про те, що це за посиланням.

Р

Добре, ми сподіваємося, що Johari Window допомагає вам. розблокувати потенціал І позбавляйтеся від всіх несловлених якостей. Пам'ятайте, що саморозвитку немає терміну придатності. Неважливо, як старий ви, ви завжди можете вивчити глибини вашого персонажа і відкрити більше можливостей. Успіхів!

Категории

Смотрите также

Новое и интересное