Чому я вимірю тиск мого бабуся на обох руках?

Як виміряти тиск з тонометром, щоб результати були максимально точними? Після всього, як високий і низький артеріальний тиск значно впливає на стан здоров'я і, в результаті настрій людини.



Багато хто помітив, що якщо ви кладете тонометр спочатку на ліву руку, а потім праворуч, результати можуть бути різними. Не боятися, це варіант норми. Але, як звичайно, є нюанси. Тому вчені рекомендують періодично вимірювати тиск на обох руках. І ми розповімо, чому це так важливо.

Норма артеріального тиску у дорослих вважається 120/80 мм рт.ст. Але ми всі унікальні, тому не повинні покладатися виключно на цей номер.





Щоб дізнатися, який кров'яний тиск вважається нормою в певному віковому періоді, досить використовувати наші зручні столи.

Чому вчені рекомендують вимірювати тиск на праву і ліву руку? Справа в тому, що якщо результати вимірювань істотно відрізняються, це може вказувати серйозні проблеми здоров'я.



До цього висновку вчені вивчали дані на більш ніж 50 тис. пацієнтів.



Виявилося, що в 53% пацієнтів тиск на праву і ліву руку відрізняється на 10 мм рт.ст. і в 19% пацієнтів різниця склала 20 мм рт.ст. При цьому кожен 1 мм Різниця Гг збільшує ризик захворювання на 1%.

Що робити, якщо тиск на праву і ліву руки відрізняється? Кілька чинників необхідно аналізувати першу.

  1. Вік.
    Відмінність тиску часто з'являється в підлітковому віці.
    р.

  2. Значення відмінностей
    Відмінності показань в межах 10 мм Гг можна вважати нормою, але з їх зростанням підвищується ризик патології.


  3. Праворуч
    Підвищений тиск на робочу руку вважається нормальним. Відмінність також може статися в результаті важкого фізичного навантаження.


  4. Дотримання норми
    Стійкість ускладнень вище, якщо тиск на одну руку знаходиться в нормальному діапазоні і з іншого знижується. Ситуація, де тиск на одну руку знаходиться в межах нормальних лімітів, а з іншого високим, не так небезпечно.


Підведення підсумків: різниця не менше 10 мм Гг небезпечний, більше половини опитаних отримують цей результат. Якщо відмінності досягнуть 20 мм рт.ст. або більше, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Категории

Смотрите также

Новое и интересное