Класифікація емоцій - в антіпіляції гнів

Негативні емоції. Багато хто вважає їх небезпечними, шкідливими, руйнівними. Тільки шкідливі вони не «народжені», але стають від неправильного лікування. Якщо ви не пам'ятаєте, "собачка кусає" не за нічого. З тарганами у вашій голові, однакова історія.





Жук в коробці

Ludwig Wittgenstein один раз запропонував експеримент: Уявіть, що ви і у мене є поле. Я кажу, "Що в вашому ящику?" і ви скажете, "Бетле". Я сказав: "Чому чудово, у мене є помилка, теж." І якщо ми не зацікавлені в комахах, ми можемо також подумати, що наші коробки мають однакові помилки. Якщо ми хочемо бачити, чи це правда, що ми робимо? "У мене є велика ставка, і ти?" - "Я дуже великий." Здається, що один параметр збігався... Але що означає "здоровий клоп"? Для людини, яка коли-небудь бачив Південь Американський Геркулес, і для людини, яка ніколи не бачив нічого більшого, ніж рог, поняття про те, що здоровий засіб, буде дуже різним. І це добре, що бджоли можна витягти з коробки, покласти поруч з ним і порівняти. А потім знайти спосіб класифікувати їх. А що, якщо бджоли трималися тільки в закритих ящиках, тільки їх власники могли бачити їх, а потім зовсім не з кута очей - як би ми говорили про них? Уявіть собі? Ну, не потрібно пояснити, чому опис, значно менша класифікація емоцій, є однією з глухих вихорів психології.

Атемпти, щоб класифікувати емоції були незліковними, і більшість зламали про це «бюг» проблема. Насправді, як класифікувати речі, які не можна відчувати, вимірювати або відокремити чітко один від одного? І слова, з якими вони описуються, мають багато близьких, але в той же час різні значення, які створюють відмінну основу для жартів («Гогі, вам подобається помідори?» – «Все так, і так – нат»), але негрісно – для досліджень. Однак навіть на цій основі не можна проростити.

Колесо емоцій Роберта Тільєра





Поєднання зусиль соціальних психологів, таких як Павло Єкман, етологи, еволюціонарні та когнітивні психологи (що дивно добре в красивих і симетричних схемах) створили кілька різних класифікацій базових емоцій. Найуспішніші, на мій погляд – «колеса емоцій». Роберт Доджер. Центральне коло на колесах впливає, середина базова емоція, зовнішня - це складна емоція. Далі від центру, менш інтенсивний досвід, в найнижчій точці, де пелюстки закриваються, завершують заспокоєння, емоційний нуль.

Так емоції є базовими і складними. Комплексні емоції отримують з базових, базових - від ударно-відкладних реакцій до типових ситуацій (або, до ситуацій, характерних для наших голоїдних предків).

Алфрід Лкутн, автор екзистенціальної теорії емоцій, визначає вплив як безпосереднє почуття, викликане подразненням. Не прослужить довго - зникненням подразника практично відразу (або після короткого «часу загартування»), що викликається зникненням. На відміну від впливу, яка є психологічною реакцією на стимул і ще не є особистою інтегрованою, емоцією є продукт «рефракції» впливу на призму суб’єктивних значень. «Емоція – як людина відчуває себе ... що він або вона береться з ситуації», – розповідає Алькфрід Лонг, «імоція не є реакцією, але своєрідна внутрішня мова». До «рефракції» впливають на призму основних соціально-біологічних цінностей, ми отримуємо соціально-біологічну базову емоцію. Комплексні емоції в схемі шламу отримують шляхом додавання простих.

Вправи «Поїзд до емоцій»

Ось деякі вправи, які ви можете зробити з цим столиком (особливо корисним для людей, які мають типові емоційні стани, описані словами «поганий», «со-со» та «нормальний».)

Емоційний арифметичний

Ангер + пре-екзотація = ФУНКЦІОНУВАННЯ

Антитіпація + Джой = Оптимізм

Aversion + Anger = Недостатній

Fear + Surprise = Конфузія

Joy + Довіра = Любов

Садиба + Disgust = Контемпт

АМАЗИНГ + СОРРИ = ДОСАДА

Довіра + Fear = Налаштування

Ангер + Джой = Триумф

Антитіпація + Довіра = Надія

Дегустт + Антиципація = Кинікізм

Fear + Садиба = Despair

Joy + Fear = Ризик

Сади + Ангер = Заздрість

Сюрприз + дисгуст = удар

Довіра + Surprise = Любов

Anger + Довіра = Домінування

страх + страх = тривожність

Дегустт + Джой = Нездоровий Кравінг

Fear + Disgust = Гуільт

Surprise + Anger = Не турбувати

Довіра + Садність = Компасіон

Joy + сюрприз = хвилювання

Сади + Антиципація = песимізм

Емоційний Zero = кальмар

Мислити цей стіл не як справжній і зрозумілий словник емоційної маніфестації, але як тренажер для розвитку емоційної компетентності.

1,1 км Дивимося уважно на столі.

Додати до неї відсутній, на вашу думку, параметри або виправлення пропонованих. (Приміром, чому «Trust + Sadness = Compassion»?) Я хотів би сказати «сентиментальності» або «ностальгії».

Про те, як вона відрізняється від вашої пропозиції? Чому ви думаєте, що він більш підходить тут? Чому автор таблиці знайти ще одне слово більш доречним, з яких причин він кладав його там, що сенс поставив його?

2,2 км Повторити цю вправу в парі або в групі.

Ви можете здивувати, що імена, які, здається, доречні вам викликати заперечення та спадщина в інших людей, або що хтось буде наполягати на пропозиції слів, які, на вашу думку, явно не підходять. Ви можете зрозуміти ці слова по-різному. Дискусії і намагатися з'ясувати, що різниця.

3. У Пам'ятайте про те, що не в таблиці.

Тепер думають про яку клітинку, щоб покласти її в? Як це емоція відрізняється від всіх інших? Інтенсивність? Об'єкт, який ви орієнтуєте? Що ще? Процес вправ дозволить краще зрозуміти емоційний світ. Так, не тільки краще зрозуміти емоції інших людей, але й відчути себе самостійно. Як сказав Wittgenstein, «Фори моєї мови визначають межі мого світу. й

Альберт Елліс, засновник раціонально-емоційної терапії, запропонував один раз просту і зручну формулу для опису того, як відбувається це «реакція». A x B = C, де A - активна подія, B - це наші погляди та переконання про світ, а C - наслідки (у нашому випадку комплексна емоція). Комплексна емоція визначається як інтерпретуємо ситуацію. Деякі люди дають можливість подрібнити негативні емоції, а інші не пускають. І це говорить не так багато, що вони мають різні фізіологічні реакції, але вони відчувають ці реакції по-різному. Елліс розділяє віру в раціональні та irrational. Перший виражається у вигляді побажань і вподобань: «Я люблю, коли я досягла успіху в тому, що я дороблю.» Другий у вигляді абсолютних вимог: «Я повинен досягти успіху в все, що я роблю». І те ж саме емоції, коли багатоповнена раціональною вірою, виходить неприємно, але цілком вдається, і коли багатопоглинені irrational, катування. Таким чином, здорова негативна емоція відрізняється від нездорового лише вірою, що застосовується до неї.

Визначення ірраціональних переконань

Нераціональні переконання можуть бути визнані низкою поширених ознак (див. внутрішній діалог).

Абсолютна вимога до себе: «Все повинно бути завжди, як мені. й

«Я ніколи не досягла успіху. й

Драма: "Це нестерпний!" Я не можу стояти!

«Це не повинно відбуватися!» Ні

Не вдалося пройти звіт за час – тепер я обов’язково буду гасити, я не знаходжу іншу роботу, там не буде грошей, в місяць я буде викинути з квартири ... Ці речі, до речі, як повісити разом.

Гільт – це шампан: як провини, так і стебла з дегустта і страх відхилений довідковою групою. Але якщо в разі провини, дегустація викликана одним актом, то шам'я є наслідком поширення дисгуста до особи, яка зробила те, що він не щадить робити.

DOSADA – Роз’яснення: Ви сумуєте, що фортуна раптом вивернулася назад до вас – це досить здорова дратівливість. Але якщо ви думаєте, що вона не має права робити це до вас, і що світ жорстокий і кримінально шкідливий, то це перший крок до депресії.

Анксітет – Поклоніння: Це нормально бути тривожним в антисипації лякаючих подій. Але якщо ви переконані себе, що ця подія є водозбору між потенційним благополуччям і незворотним згорянням всіх життєвих аспірацій, то тривога перетворюється на тривожність.

Заздрість – Єлоуси: смуток і гнів на тому, що хтось має щось, що не завадить вам – здорове заздрість, двигун досягнення. Але якщо ви вважаєте, що щось повинно бути самостійно, то ваші м'язисті чорні руки будуть заплутати дівчину. Список таких пар може піти на, але я думаю, що основне повідомлення зрозуміло: страждання не є результатом емоцій, але немовляючи емоцій. Здоровий оптимізм легко стає нездоровим, як тільки людина починає вірити, що «погані речі повинні статися для мене, тому що вони добре і я, хороший, дійсно, дійсно хочуть, щоб вони трапилися». І з грошима, які звикли йти до страхування, тепер він купує книгу «Таємниця...» Але це тема іншої статті.

Андрій Беспалов
Джерело: psyh.ru

Джерело: /users/1080

Категории

Смотрите также

Новое и интересное