Сприяє обманці та альтернативних сімейних моделей



Наїда Добаєва розповідає про те, як стан шкіри пов'язаний з сексуальною дисфункцією, пояснює, чому так важко отримати згоду на зміни сексу, і обговорює, що призводить до невідповідності та альтернативних моделей сімей. Де я навчався: У 1998 році закінчила Північну Осетську державну медичну академію. З 2003 р. – науковий співробітник відділу сексології ФГБІ «Інститут Московського науково-дослідного інституту Психіатрії» Міністерства охорони здоров’я та соціального розвитку.

Які дослідження: сексуальна дисфункція, дерматовенерологія.

Особливі ознаки: як провести час з дітьми, вирушаючи в театр, подорожуючи, класична музика і книги Достоєвського.

Я четвертий лікар-генератор і знав з дитинства, що я буду слідувати за стопами моєї родини. Моє батько, Володимир Добаєв, був на походженнях сексології в Росії. Після читання статті в Науці та Життя про професора Георгія Васильченко, одного з «дентів» дисципліни він так надихнув, що він прийшов до нього в Москві для вивчення. Тепер батько головний сексолог МОЗ Північної Осетії.

Моя шлях почалася так: Я був у Москві для підвищення кваліфікації – в резиденції в дерматовенерології. Про клінічні та психопатологічні особливості сексуальних дисфункцій у хворих з хронічними дерматозами. Коротко, нервова система і шкіра в мато розвинена з одного проростання дерми. Шкіра виступає в якості показника нашого внутрішнього стану: якщо, наприклад, виникає стресова ситуація, проблеми починаються з ним, і коли ми дивимося непривабливим, наша самооцінка часто страждає. І це може призвести до проблем сексуальної природи - в тілі людини все взаємопов'язане.

Коли Федеральний науково-методичний центр для сексології відкрився близько 30 років тому, призначення було заплановано протягом декількох місяців. Згодом люди стали більш готові поділитися своїми проблемами з лікарем. Секс - це лімусовий тест відносин, спілкування людей в найтоншому розумінні слова. У серці сексології є психіатрія, адже всі сексуальні дисфункції якось пов'язані з нашим внутрішнім станом, наше сприйняття світу, при цьому фізіологічні причини рахують лише пару відсотків.

Я часто підійшов пари, які стикаються з сексуальною дисгармонією. Буває, що перший один партнер просить допомогти, а потім, на рекомендацію лікаря, ще один приходить, хоча в більшості випадків - без усвідомлення того, що він також допоміг ситуації. Сексологія - це досить делікатне поле: не можна приймати таблетки і чекати, що всі проблеми будуть вирішуватися. Для роботи лікар-купе необхідно співпрацювати, в якому беруть участь партнери, не зрушуючи відповідальність один одному. Завдання лікаря – відкрити «шаровий торт», щоб зрозуміти, де коріння питання лежать. Якщо при першій консультації хворого виникає проблема в сексуальній сфері, то поступово конфлікт в міжособистісному спілкуванні надходить на передпокій, які необхідно вирішити, а потім приступати до основного запиту.

Наприклад, досить актуальна тема – віртуозні шлюби. Пари в них можуть жити більше одного року і ніколи не мати сексуального контакту. Вони зазвичай йдуть до лікаря, коли вони планують мати дитину, хоча є винятки. Останнім часом дівчина звернулася до мене - з її слів, миру і спокій зацарював в сім'ї і питання сексуальних відносин не було особливо піднято. Побачити, і виявилося, що чоловік витрачає багато часу на комп'ютер і не приділяє уваги супутнику. Після розмови з чоловіком, ситуація стала чіткою: чоловік боявся своєї другої половини, подумав, що вона надягала занадто багато тиску на нього, і уникла недоторканності. При спілкуванні пари часто не чути один одного - сексолог повинен слухати обидві сторони і принести ситуацію до загального деномінатора: жінка повинна пояснити, що вона не повинна ставити тиск на чоловіка, чоловік - що він повинен довести себе як чоловіка. Лікар діє в якості провідника інформації у вигляді, в якій можна приймати обидва партнери. Ще одна поширена проблема, яку я підійшов з чоловіком, що якщо його подруга або дружина не оргазм в будь-який час, є щось неправильно з нею або його. Насправді жінка все більш психологічна - кілька факторів повинні збігатися: бажання, доречний настрій, гормональний фон. Умовно, вважається, що якщо навпіл випадків жінка досягає оргазму, то все нормально.

Недавні люди приходять до нас, які хочуть змінити свою статтю. У таких випадках створюються спеціальні медичні комісії – особа під наглядом лікарів протягом декількох років до прийняття рішення. Нерідко це бажання ґрунтується на психічних захворюваннях, тому ми рідко даємо згоду.

2 роки тому Культура та здоров’я ім. Агаркова організували Національний інститут сексології ім. Агаркова. Одним з напрямків є розробка програм для сексуальної освіти підлітків: ми організовуємо та проводитьмо польові тренінги для школярів, психологів та вчителів. Дуже часто тема сексу закрита для вчителів і батьків – вони не готові говорити про це з дітьми. Що ми хочемо, щоб підлітки формували здорові ідеї, щоб ті, хто часто спілкувався з молодшим поколінням, знають, як відповісти на питання дітей і як реагувати. Так, дитина повинна розуміти, що його батьки завжди будуть любити його: вони можуть бути незадоволені тільки своєю дією, а не з собою. Важливо, щоб дитина була відкрита і не боїться поділитися своїм досвідом. Дорослі повинні знати основи сексуального розвитку дитини. Мастурбувати при молодій гіперсексуалії нормально. Якщо батьки зловили дитину в цій професії, ви не можете зробити задоволення від нього - так ви можете завдати шкоди своєму розвитку.

Утворення сексуальності є певні етапи. У дитячому садку, коли з’являється перша симпатія. У шкільному віці - 12-13 років - еротичний лібідо утворюється при бажанні спілкування і спілкування з кимось, хто любить. Іноді існують еротичні фантазії, але не приходять до їх реалізації - можна поцікавитися або тримати на ручці якомога простіше. На 17-18 років утворюється статева складова лібідо. Нерідко в сім'ях, де є табу на розмові про секс або батьки говорять негативно про це, молодий чоловік або (більше поширений) дівчина сексуальний лібідо не утворюється - вони не хочуть контактувати з протилежним сексом. Не можна дисконтувати сексуальну конституцію, яка впливає на сексуальну активність. Кожна людина має власний тип конституції: він слабкий, середній або сильний. У відносинах бажано, щоб ці види партнерів збіглися або знаходяться в сусідніх групах - такі пари будуть більш гармонійними. Сьогодні існує величезна різноманітність курсів, присвячених сексуальним відносинам – вони особливо популярні серед дівчат і жінок. Але багато хто з них, замість того, щоб розповісти вам, як побудувати відносини з чоловіком і представити себе, акцент робиться на тому, що вам просто потрібно вивчити певні види догляду і техніки - і людина не піде куди-небудь. Встанова сім'ї трансформується. У своїй практиці я бачу, як швидко зростає шлюб. Ми стаємо більш самотніми, ми хочемо, щоб зробити життя простіше для себе, тому що відносини працюють, і в першу чергу, працювати над собою. І коли люди перестануть працювати над відносинами, розчісуються. Вважають, що жінки більш моногамні в природі і спрямовані на сім'ю. Але в практиці не існує особливої різниці - все залежить від сексуальної конституції і розвитку людини. Чоловіча людина просто більша, і наше суспільство більш лояльне до них.

Люди згодні на деякі інтереси, симпатія, любов. У той час як це новий і захоплюючий, це легко. Далі, з розвитком відносин, коли перша хвиля проходить, потрібно бути готовим відчувати проблеми людини, навчатися любити його весь час. Наприклад, у вас немає настрою і вашого партнера не є, але потрібно зібрати і спробувати допомогти один одному. І це складніше. На цьому етапі багато людей зламаються. Для того, щоб поговорити один з одним і розповісти про те, що вас турбує. Неструктуровані стосунки впливають на всі сфери життя. Ви повинні приїхати додому і дізнатися, що це ваша фортеця, і є людина чекає вас, з ким ви можете чесно говорити, хто приймає вас для тих, хто ви, і хто буде стояти поруч з вами.

Джерело: теоріяandpractice.ru

Категории

Смотрите также

Новое и интересное