Біолог Білл Ендрюс на теломери і ліки від віку

, Україна



Відомий американський вчений Білл Ендрюс прийшов близько до створення препарату, що сповільнює старіння клітин. Препарат працює за допомогою теломерази, ферменту, який був відкритий. Вчений також бере участь у бігу і на 62 він перенаправляє найскладніший надмаратон в Хімалаї - і це 222 кілометри без зупинки в рідкісних гірських повітах. T&P розповів йому про здоров'я, спорту та віку, які можна затримати без таблеток.

- Ваше дослідження базується на теломери та теломериза. Що це і як це працює?

- Теломери - поради наших хромосом. В природі хромосоми містять молекули ДНК з генетичною інформацією, яка визначає колір волосся, очей і все інше. Кожна молекула – це довга мережа записів, або «бази». Є сотні мільйонів у кожній хромосомі. По суті, молекула ДНК – це взуття, а теломери – це поршні на її кінцях. За останні 30 років ми дізналися, що ці поршні усаджують з віком, і ми показали, що короткі теломери пов'язані з практично будь-яким явним захворюванням, які людина може отримати в міру віку. Ми зараз намагаємося відновити довжину теломерів у живій комірці, або принаймні уповільнити процес їх скорочення. Ми публікуємо сотні публікацій у наукових виданнях, що говорять про те, як вони пов’язані з станом здоров’я людини. Ми точно не знаємо, що причина і який ефект, але більшість досліджень доводить, що скорочення теломера викликає захворювання, а не інший спосіб навколо.

Я очолювала дослідницьку команду, яка виявила фермент під назвою теломераза, відповідальний за збереження довжини цих розділів хромосом. Telomerase виробляється тільки в наших гратах: малюки народжуються з довгими теломерами, а потім з віком починається процес їх зменшення. Ми приймали теломеразу, вводили її в інші клітини людини в страві з петри, і ми побачили, що клітини отримали молодші і теломери в них зросли. Друга група науковців в тій же компанії помістила ці клітини на спині лабораторної мишей і помітила, що шкіра в цих областях стала молодою. Це говорить про те, що механізми старіння можна змінити.

Після цих відкриттів, третя група фахівців Гарварда, під керівництвом д-р Рональд де Піно, використовуючи методики генотерапії, вдалося подовжити короткі теломери старих мишей. Коли вони зробили це, вони побачили, що протягом декількох тижнів мишей знову був молодий. Це врятував їх від багатьох захворювань, пов'язаних з віком. Ми не знаємо 100 відсотків, якщо ремонт теломера може вилікувати хворобу, але я 99 відсотків впевнений, що базується на великій кількості наукової літератури. І все ж ми хочемо знати, перш ніж ми робимо таблетки для людини. Крім того, методики, що використовуються в разі мишей, не підходять для людини: не через теломеразу, але через побічні ефекти генної терапії самому.

Моя компанія тестує хімічні речовини і додаючи їм людські клітини в домашніх улюблених стравах в пошуку чого запустить процес виробництва теломерази. Серед сотень тисяч заявників ми знайшли натуральні речовини, які використовують Isagenix для виробництва продуктів. Крім того, в Південній Кореї, Новій Зеландії, Австралії та Китаї є косметичні засоби для шкіри, ефект яких заснований на дії теломерази - хоча синтетичні речовини використовуються для виробництва. Ми провели клінічні випробування цього крему і знайшли його, щоб бути найбільш ефективним антиморшок і відновлення пружності шкіри, яку ми коли-небудь розглядали. На жаль, ми не вивчили ефект цього крему на рани, хоча користувачі кажуть, що він загоює їх.

до В цілому існує гіпотеза, що весь процес старіння не завжди існує. Це так?

- Я вірю, що старіння є останнім винахідником еволюції. На цій планеті ми не помітимо. Це лобстери, черепахи, бялові молюски, деякі китви, риби і птахів. У всіх цих тварин, теломераза постійно виробляється в клітинках, а теломери не скорочуються.

Все було відкрито недавно тому, що люди ніколи не були зацікавлені в тому, як довго живуть тварини. Більшість тварин не можуть сказати свого віку, вони не мають ріст кілець або зморшок. Ви можете знайти новонароджену тварину, покласти пристрій на неї і спостерігати її. У деяких випадках навіть після багатьох років тварина не показує ознак старіння.

Карл Дарвін, наприклад, мав черепаху ім. Гаррети, який загинув раптово у віці 180 років, але це не було через старі роки. Є черепахи, які народилися більше двохсот років тому і все ще живі. Нещодавно рибалки зловили лушпиння на шкірі якого вони знайшли harpoon зробили 130 років тому. І на їх оболонці, кожен з яких росте в рік, і тепер люди знаходять молюски старше п'яти сотень років. Все це відбувається, тому що їх теломери не стають коротшими, а теломераза виробляється в усіх клітинах тіла. Ці тварини також рідко мають серйозні захворювання, включаючи рак.

Питання виникає – чому виникає процес старіння в природі? Я думаю, що це велике теоретичне пояснення. Мета еволюції – допомогти нам адаптуватися до змінених умов. В останні два тисячі років ми змогли зробити це, і ми стаємо досить розумним. Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз. Таким чином, ми постійно вдосконалюємо нашу здатність адаптуватися до змін та вдосконалення шансів виживання видів в майбутньому – за рахунок нових дітей та нових поколінь.

Однак, якщо літні люди не виростають, але залишаються здоровими і витонченими враженнями, молоді не змагаються з ними для їжі, наречених і все інше. В результаті гени розтираються рідше. Так, вид виживає краще, якщо старі істоти загиблі. Довгий життя не має переваг після того, як ви підняли дітей: коли вони стають дорослими, ви стаєте конкурентом.

Однак, в плані механізму, старіння в природі відрізняється: мишей, наприклад, стає дегрепітом через окислювальний стрес і серцево-судинні захворювання. У нас є двадцять різних теорій. Я не можу вірити будь-яку з них, але я можу бачити, що вони всі види дихають як процес горіння клітин. Питання та відповіді Я припустимо, що еволюція сьогодні є «обробкою» її різними варіантами. Можливо, сотні тисяч років тому старіння не існує, тому що не потрібно турбуватися про змагання з нащадками: кожен міг знайти місце для себе.

Вчені виявили, що через скорочення теломерів, тільки людини та інших примітивів віку, а також собак, котів, коней, овець, ведмедів і свиней. В інших життєвих істотах цей процес відрізняється, або він просто не існує. Цікаво, що більшість тварин, які перерахували вище, були Це робить мене дивним, якщо погодження і захист себе став непотрібним, може призвести до створення нового механізму старіння в генетичній еволюції видів. У нас є також тамедні кролики або мишей, і поки вони не віком від скорочення теломерів. Люди хочуть жити довго, з або без потомства. Учені, які кажуть, що людський організм розрахований на 100 або навіть 120 років. Це правда?

- Три незалежних досліджень за останні роки підтвердили, що тривалість життя людини зростає. У всіх випадках максимальний вік був оцінений на 125. Сьогодні ми вже не живемо, щоб бути 20, як Стародавні Рими, так і ми живемо, щоб бути 45, як люди Середньовіччя: наш середній вік смерті близько 80. Однак максимальна тривалість життя з давніх часів не зросла.

Скорочення Telomere пояснює це чудово. Якщо ви кладете клітинки людини в блюдо для домашніх тварин, ми бачимо, що їх довжина знижується приблизно на 5,200 бази в один рік. На момент народження, довжина теломера становить 10 тис. основ, а 125 років після цього - 5 тис. І це передбачено, що ми ведемо здоровий спосіб життя. Однак ми не робимо цього: ми димаємо, отримуємо вагу, нехтуємо спортом, відчуваємо стрес.

Після того, як ми знаходимо спосіб уповільнення скорочення довжини теломера, зупиніть його в цілому, або навіть протягувати короткі теломери знову, це дозволить людям жити довше 125 років. Найдавніша людина на планеті в даний час 116 років, тому краще це буде принаймні ще вісім років, перш ніж ми можемо перевірити теорію. І ми не маємо ліків для старшого віку. Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз.

Я хочу довести, що я або хтось інший може жити більше 125 років. Я сприймаю старий вік як захворювання, від якого ми всі хворі, і подивіться на це ліки. Багато людей, особливо в США, харчова та наркотична адміністрація (FDA), не схожа на те, що я його закликав. Але коли я запустив одну милу (1.6 км) за сім хвилин у віці від 100 років, вони починають говорити про старіння. Я хочу довести, що я або хтось інший може жити більше 125 років. Якщо ви не живете повністю. Я хочу показати, що ви можете бути молодими і здоровими на 130. Коли я, або хтось інший, зробив це завдання, я кажу, що це зараз неприпустимо, що старий вік є захворюванням і може бути заліком.

до Ви сказали, що ваш біологічний вік тепер майже 20 років за фактичний вік.

- Так, за 60 років я збирав тести на тривалість життя, де лікарі вимірювали довжину моїх теломерів. Вони визнали, що мій біологічний вік був 42. За тиждень після того, як плита Terry Grossman надіслала результати інших тестів, пов'язаних з нетелимом. Вони також виявили свій вік як 42. По-перше, як дитина, я уявляв 60-річного віку, і це дивовижне почуття.

Враховуючи всі теорії старіння, які існують сьогодні, і зробити все, що я можу: привести здоровий спосіб життя, включають в дієти антиоксиданти, вітамін D, омега-3 жирні кислоти, вправи, спробувати зменшити стрес і кількість сміття в житті і бути оптимістичною. Головне, щоб дізнатися, що смерть найчастіше виникає тільки тоді, коли теломери отримують коротше: хромосоми, власне, просто починають розбити на кінцях. Цей процес, ймовірно, викликає багато захворювань: рак, серцево-судинні захворювання, хвороба Альцгеймера, остеопороз і дистрофія м'язів.

- Ви запустіть багато. Що потрібно запустити?

- Для запуску бігу потрібно пройти. Прогулянка добре, як працює - це просто займає довше. "Щодо і йти", що мій улюблений гурт бігових тренерів Desert Sky Adventures кажуть. Більшість людей, які починають прогулятися не менше шести днів на тиждень, через місяць або два, більше не можуть тримати себе все ще і не бігати. Тіло стає більш енергійним, суглоби працюють краще. До речі, я вперше зустрівся з болем, коли я взяв з ладу від бігу. Але кожен раз я повернувся до цієї діяльності, біль відходить, і після двох-трьох тижнів є тільки задоволення.

до Які переваги бігу?

до Ми можемо самі зателефонувати одержувачу і узгодити зручний час і місце вручення квітів, а якщо необхідно, то збережемо сюрприз. При роботі в організмі є багато вільних радикалів, які дуже шкідливі для тіла мишки. Мишей має страшну проблему з вільними радикалами - проблема окислювального стресу, з якого вони вік і смерть. Але це різні для людей. І люди і мишей мають антиоксиданти, які знімають вільні радикали. Однак в мишей рівень їх дуже низький: 10 разів нижче, ніж у людини. Коли люди ставляться до стресу під час витривалих вправ, вони, як мишей, виробляють багато вільних радикалів всередині їх тіла – але їхні антиоксидантні рівні стрибають, що призводить до зниження рівня окислювального стресу, ніж якщо вони не є.

Є наукові публікації, які говорять про те, що чим більше ви навчите витривалість, тим довше ваші теломери. Я був підозрою в 25 років тому, але зараз я здивував, скільки 80-річних людей хочуть запустити 100 миль, забуваючи вони старі. Вони активно люблять підлітків і вони дуже добре працюють. Як я побігла мої перші 100 миль, одна 75-річна жінка розповіла мені, що вона буде працювати разом, щоб показати, як поводитися в ультрамаратоні. Як ми прогулялися 85 миль, вона помітила, "Я люблю тебе все правильно". Я побачу тебе пізніше. Вона була попереду і була на півгодини попереду мене. Я не змагаюся з нею. вона 90 тепер і вона все ще працює. Мій біологічний вік ще 42 і я почав працювати ультрамаратони 26 років тому, коли я був 38 або 39.

до Який з ультрамаратонів був найважчим?

La Ultra The High в Himalayas, Північна Індія. Є інші витончені ультрамаратони у світі, такі як 135-міла-довга літня бадрена в долині смерті на 54 градусів Цельсієм. Я побіг його двічі, але це не половина, як лат. Ultra. Найвищі точки маршруту знаходяться на висоті 5,5 км над рівнем моря, найнижчі - на висоті 3,3 км. Коли я взяв участь в цьому ультрамарафоні, маршрут був 222 км. Непристойна.

Я був одним з трьох бігунів, які змагалися в перший рік гонки. У зв'язку з цим, уряд переконаний, що не вдалося подолати цю дистанцію в таких умовах, ніхто не зможе впоратися з ним. Організатори відправили запрошення на 25 бігунів, які вже спробували свою руку на маршрутах, таких як Badwater, 22 з них відмовилися. На призначеному добу на старті тільки три, і два, включаючи себе і дружину Моллі Шерідан, закінчився в лікарні в результаті. Тільки один хлопець з Великобританії прийшов до закінчення лінії ледь в часі. Моя дружина повернулася до La Ultra The High через рік, щоб зробити це від початку, і я повернувся через два роки пізніше. Моллі був першим американцем і другою особою на списку найстаріших бігунів, які зуміли це зробити, і найстарішим був мені.

На мій перший рік у мене був бут з жовчних каменів на Мілі 50. Я думав, що я був гона. Я не мав висоти хворості, але в другому році ультрамарафону багато спортсменів довелося відступати через це. Я шукаю ще одну можливість брати участь у La Ultra The High. Тепер відстань 333 км і я хочу запустити їх. Поки одна людина зуміла пройти цю дистанцію до кінця. Ти борець.

до Ні, я думаю, що це просто весело, це пригода. Я не можу жити без пригод, і кращий спосіб, щоб взяти участь, щоб бути на ходу. Незабаром буде документальний фільм "Високий", який постарав дружину. У цій картині зрозуміло, що такий конкурс є в першу чергу спілкуванням.

- Чи ваша робота в медицині як марафон?

- Коли я почав компанію, я сказав собі: "Це мій новий ультрамаратон." Я витратив 100 відсотків мого часу на ньому, не запустив протягом декількох років і отримав 45 кг в результаті. У мене є всі проблеми, які зазвичай пов'язані з надмірною вагою, і мій лікар сказав: "Повернутися до ваших ультрамарафонів або ви будете штампувати." Я почав працювати знову, і тепер я не збираюся зупинитися. Я поставив свої пріоритети і намагаюся залишитися в хорошій формі. Це не дуже добре, щоб вилікувати людство старого віку і померти від проблем здоров'я, щоб кожен, але сам може насолоджуватися плодами моєї роботи. Я впевнений, що це лікування, яке подовжить наше життя Я думаю, що ми маємо цю ліки протягом трьох років.

- Чому три?

- Тому ми пішли за наші минулі досягнення і робимо нові відкриття. Ми вперше знайшли речовину, яка виготовляла 1% монотеломази, необхідної в клітинах, щоб зупинити процес скорочення довжини теломера. Потім ми виявили інші речовини і отримали до 5%. Потім почали працювати в галузі хімії та троянди до 60%. Ми нещодавно оцінили наш прогрес і побачили, що протягом року це буде 100%, якщо ми знайшли джерело необмеженого фінансування. Але ми ще не маємо. Так ми думаємо, з фондами, які ми сподіваємося, що найближчим часом, нам потрібно три роки.

Щоб зробити це ліки в США, ми будемо робити дослідження тварин. Я хочу, щоб уникнути його, але, на жаль, вони потрібні FDA. Можливо, ми розвиватимемо продукт, який може бути проданий в інших країнах, а потім такі тести не потрібні. Франклі, я не думаю, що вони потрібні: всі тварини, які юридично необхідні, щоб перевірити не вік через довжину теломера. Основна тварина в цій області - миша, і в її випадку ми не зможемо нічого побачити. Ми можемо перевірити їх. Але проблема полягає в тому, що навіть в цих мишей механізм виробництва теломераса дуже відрізняється від людини. Вона була створена штучно, і є можливість, що препарат не буде працювати. Так, коли все зроблено, ми, ймовірно, спробуємо ввести ринок за межами США. Я працюю багато з Південна Корея, Нова Зеландія, Австралія та Китай, і я знаю, що це простіше. Звісно, це не приємно думати про комерцію, але для того, щоб люди використовували його, він повинен бути доступний. Я вірю, що на початку буде багато людей, які потребують такої медицини.

Я думаю, що це наша невдача. Я хочу, щоб це було якомога швидше. Я не знаю, які закони регулюють виробництво ліків в Росії, але я думаю, що це буде чудово, якщо цей препарат з'явився в вашій країні.

Російський біохімік Володимир Скулачев також розвивається проти старіючих препаратів. Я сказав йому п'ять років тому, але він не згадував теломерів на час.

- Теломери досить свіжі ідеї. Ми не сказали нікому про наші дослідження до 2008 року, коли ми вирішили представити його громаді через труднощі фінансування. Прийшла економічна криза, і всі мої інвестори втратили можливість інвестувати в проект. Ми були першими, щоб працювати в цій галузі і досягнути успіху, тому наші розробки отримали широке реагування. Але навіть сьогодні 99% людей нічого не знають про теломери. І я думаю, що вони підключені до одного з найбільших проривів в медицині. На сьогодні ніхто не звертає увагу на цю тему, але це скоро зміниться. Щойно, як виробляються великі відкриття, люди почнуть відходити від старих ідей і побачити, що це зараз реальна наука.

до Чому ви хочете підкорити старість і смерть?

- Я люблю життя. Я хочу зробити це до тих пір, поки я можу. Моя батько змінила терористичну силу у віці від Альцгеймера, і мама була відключена. Моє батько потребує допомоги медсестри, моя мама близька. Я не хочу, щоб піти через це, і я не хочу, щоб побачити будь-якого іншого. Не просто про старість, це про захворювання. Чому люди не хочуть жити довго. Вчені вже зробили стільки, щоб збільшити тривалість життя людини, але вони ще не змогли значно збільшити тривалість здорового періоду. В результаті багато людей повинні пройти операцію серця, операції з коронарним шунтуванням, хіміотерапії та інших процедур, які допомагають їм вижити. У 20-х роках кількість населення світу становитиме понад 65 років. У світі буде багато людей, особливо в Китаї, Південній Кореї та США. Росія також стикається з цією проблемою. У всіх цих країнах буде величезна потреба в догляді за медичними засобами. Так, коли студенти запитають мене, які спеціальності вибрати, я кажу: догляд за літніми пацієнтами. Це число однієї професії майбутнього, яка буде найбільш затребуваною і високо оплачується в світі.

І все ж нам не потрібно старих людей лежачи в лікарнях, які потребують догляду. Я хочу, щоб люди більше 60 танцювали, грати в теніс і провести вільний час, насолоджуючись себе. Вони повинні бути здоровими. Саме тому потрібно більше думати про тривалість здорового періоду життя, ніж про його тривалість в цілому. Коли його межі стають ширшими, тривалість життя зросте.

Я хочу, щоб люди живуть дуже довго, можливо, кілька сотень років, не демонструючи ознаки загартування. Ми не називаємо клітинки без скороченої кількості теломерів. Telomerase не врятує людства від смерті. Люди все ще загинуть в автомобільних аваріях або на залізничних доріжках, і хвороби все ще залишаються в світі - не всі вони, не всі раки, виникають при скороченні теломерів. Однак, в середньому, все буде сильно змінюватися. Ми побачимо багато людей, де насправді старий і біологічно дуже молодий.



- Чому ви любите життя так багато?

- Я люблю пригоди. Я люблю природу, я спасіння від відкриттів. Я не можу чекати людей, щоб відкрити життя на інших планетах. Я хочу бути тут, коли це відбувається, і я хочу бути залученим до дослідження, оскільки ми намагаємося дізнатися, хто ці істоти є. У нас є багато відкриттів, щоб зробити і я хочу бути частиною їх. Я захопився вивченням океану на Землі і ДНК істот, які живуть в ній.

Як і дитина, брати і сестри були пристрасті до науки і медицини, як я був. Коли я був 10, я мріяв про те, щоб подивитися на зірки. Я був даний іграшковим телескопом, який рік на Різдво, і він зробив мене так, що я трахнув в сльози. Мої батьки були так шоковані, як серйозно я взяв його все, вони купили мене дзеркальний телескоп я хотів. довжиною 2,5 м, діаметром 200 мм. Неймовірний подарунок 10-річній. Я проживав кожну ніч на дворі, шукаю на Юпітері і його місяцях, Сатурн і його кільцях, і постійно ходу в будинок, зателефонувавши батькам і братам, щоб подивитися на них. Так, на телескопі, мій батько один раз сказав мені, "Ви так пристраснете про науку і ліки". Ви повинні стати лікарем, коли ви зрости і знайти ліки від віку. Я зустрівся з цим протягом 53 років. Що я думаю, «Дуже, що велика ідея!»

Я люблю життя, тому що ви можете дізнатися щось. Це ціла точка пригоди. Що станеться поруч, що відбудеться в кілька років? Ось чому це легко для мене, щоб запустити 100-мілі марафони. Я завжди хочу переїхати і подивитися, що там. Я так зосередився на тому, що я програю час. Іноді відчувається, як працює 100 миль так легко, і це займає так мало часу. Ви знаєте, маршрут марафону іноді круговий і іноді лінійний, коли точка фінішування не де знаходиться початкова точка. Останнім часом було те, що я побіг до лінії обробки, і назад до старту ми пішли в машині, і я був шокований, як далеко вони були один від одного. На ходу я не відчував себе.

Ви отримуєте стільки пригод, коли ви отримуєте і перейдете вперед. Ви можете піти, де ніхто не може піти, дивимося дов'язаним краєвидом. У деяких ультрамаратонах, кормах і воді можна отримати лише якщо вертоліт доставляє їх. Я не можу жити без цього конкурсу.

І я люблю говорити людям. З кожним днем я зустрічаю когось, це нова пригода. Я думаю, якщо я коли-небудь втомився жити, це буде, якщо я втратив здоров'я і хтось повинен піклуватися про мене. Це ніколи не сталося мені до і я роблю все, що я можу запобігти його від подій. Зрозуміло, цей вид догляду за кимось також викликає укорочення теломера. Зараз є дослідження, пов’язані з тими людьми, які професійно займаються цими, і організатори змогли дізнатися, що хвороба або старий вік, по суті, погано впливає не тільки на пацієнта, але і його помічників.

до До речі, ви здавалося б, критикували християни, переважно, щоб змінити довжину життя людини.

до Ні, насправді, це смішний, але ми знайшли, що не вірно. У нас є католицька лікарня. І інші члени Католицької Церкви навіть написав цілу главу для моєї книги Вони пояснили, чому це може бути частиною плану створення. За словами Біблії, Бог відкидав людей з Едену, і одна з якостей, яку ми втратили після того, як було безсмертності. Починаємо виростити старий після падіння, і Бог хоче нам до одного дня позбавлятися від нього, відновити наше вічне життя.

до Ви повинні пройти багато складних разів в пошуку інвестицій та визнання в науковому світі. Що тримає вас?

до Найважчіше про цю роботу фінансування. Я втратив його так багато разів, я не маю грошей, щоб платити зарплату співробітників. Але кожен раз я зумів якось втекти, витягнувши кролика з капелюха в останні хвилини. Тексти пісень, а це означає: Я вірю в що ми робимо. Вона дуже міцна. Коли я думаю про те, що ми не можемо через гроші, я розумію, що ніхто інший не зробить нашу роботу для нас. Я просто боїю, що якщо ми втратимо, 300 до 400 років відтепер хтось усвідомить, що ми були правими, і я буду закінчити в історичній книзі, яка говорить: "Біль Ендрюс зробив це 400 років тому, але він не міг закінчити роботу через проблеми грошей." Це так пригнічує! Єдина мета мого життя полягає в тому, щоб зробити дослідження і довести, що збільшення довжини теломера значно підвищує тривалість життя і тривалість його здорового періоду. Можливі інші причини старіння. Але наші відкриття повинні дати мені ще 20-30 років життя, щоб дізнатися. Якщо ми зібрали всі дослідження, які зараз виконуються, ми зможемо досягти безсмертності. Сподіваємося, що це буде відбуватися, коли наше покоління все ще живе, особливо якщо ми можемо продовжити наше перебування тут через теломерази.

Джерело: теоріяandpractice.ru

Категории

Смотрите также

Новое и интересное