Індіго - мій улюблений галуцинація: Олівець Сакс на змінних станах свідомості





й

У еміентному британському нейропсихологі Олівера Сакс, який працював у всьому житті на проблемах сприйняття, пам'яті та свідомості, у своїй останню книгу досліджує питання, що зайняли його все своє життя - комплексне та трансгентне поняття галуцинації. В одному розділі він описує власні експерименти з препаратами в шістдесятках, а в інтерв'ю з радіо NPR він цитує інтерес до впливу психоактивних речовин на мозок як одну з причин, які він хотів стати вченим.

до У вашій книзі The Mind's Eye, у невеликій нозі, ви згадували, що в шістдесятках, в період експериментації з великими дозами амфетаміну ви відчували ряд яскравих психічних образів. Тепер про галуцинації, і вона має цілу главу про галуциногенні препарати, які ви прийняли, коли ви були молодими. Ви думаєте, що це буде книга, коли він писав?

- Ні. Я знав, що я мав книгу про галюцинації, але цей персональний розділ з'явився відносно пізно в рукописі. Тоді це свого роду woke вгору в мене. Я був в лікарні зламаним стегнам і я був дуже нудним. І мій друг сказав: "Ви розповідаєте про 60-х разів." «Чи можу сказати мені більше?» Я почав розповідати йому історії, і він писав їх вниз і приніс їх до мене. Ось як ці історії вийшли в книгу.

Я говорю про те, що сталося в далекому минулому. Я шукаю себе як суб'єкт медичної історії, так як я лікую всіх інших. Дуже дякую за те, щоб розповісти історію 45 років.

- Чому ви вирішили писати про галюцинації, викликані різними захворюваннями, препаратами, неврологічними захворюваннями?

- Я зацікавився галузями для більшості життя. Я тривав, щоб прочитати про галуцинацію Мс. Хавісм, що бачив Pip в Dickens' Great Expectations. Багато книг «Дікенс» підняли тему галюцинації. І пізніше, як медичний студент і лікар, я бачив галюцинації всіх видів. Моя братка була хізофренік, і він спілкувався з галуцинаціями. Це був абсолютно інший досвід. Я покрила галюцинації в більшості моєї ранньої роботи, але я думав, що це час, щоб зібрати його разом. Тим не менш, ми зараз маємо способи вивчення мозку і подивитися все, що відбувається, коли люди мають галюцинації.

- Ви йдете про функціональний магнітно-резонансний образ?

- Я.

до На початку глави на власних експериментах з змінними станами свідомості ви пишете, що кожна культура відкрила хімічні засоби трансценції. У певній точці застосування таких речовин фіксується на рівні магії або сакрального.

«Сомеон один раз запропонував мені деякі бур'яни. Я взяв два манжети і подивився на мене. Здавалося б мені, що рука здавала себе від мого тіла, але в той же час вона отримала більше і більше, поки вона стала космічною рукою для усього Всесвіту. Я думав, що це просто дивно. Я думав про пієотські обряди в рідних американцях, схожих церемоніях в Мексиці до насіння «Морнінг Слава» (це рослина роду Іпомеа сімейства зайчиків), а також обрядів в Центральній Америці з галуциногенними грибами і обрядами в Південній Америці з аяхуаської. Здається, що в певній точці відбувається в кожній культурі.

- Ви пишете, що деякі лікарські засоби, такі як галуциногенні препарати, обіцяє транскенденс на вимогу. Так ви хотіли експериментувати з ними?

- Ну, я думаю, що одна причина. Це, ймовірно, занадто поганий. Я думаю, що я просто хотів, щоб мати задоволення. Я хотів бачити візуально і музично розширений світ. Я хотів дізнатися, що це було схоже. Але я завжди був частково спостерігачем, а також учасником. Я часто забрав ноти, коли я був високий.

до І ви не знайшли його, щоб взяти ноти цього досвіду, тому що це занадто яскраве і переконливе до документа. І в цьому, ви повинні вийти з цього досвіду, поки що залишилися в ньому?

- Так, але я не завжди приймав ноти. Як правило, я хотів би відзначити, якщо я був рубаний під час поїздки, то мої ноти допоможуть мені вийти з ситуації.

- Коли перший раз ви спробували перцептуальний препарат спотворення?

- Я думаю, що це був 1963 в Лос-Анджелесі. Я зробив резиденцію в неврології на UCLA в той час, але провів весь час на пляжі Венеції та м'язового пляжу. Там була культура лікарських засобів, як і в Топангі Каніон, де жив у часі. Хтось один раз запропонував мені деякі бур'яни. Я взяв два манжети і подивився на мене. Здавалося б мені, що рука здавала себе від мого тіла, але в той же час вона отримала більше і більше, поки вона стала космічною рукою для усього Всесвіту. Я думав, що це просто дивно.

до І що ви знайдете найцікавіші, приємні, або складно, що час, який ви шукаєте більше цього досвіду?

до Уважаю, що такі перцептуальні зміни були можливими і що вони відбувалися з певним почуттям важливості, нескінченним надприродним почуттям. Я не можу думати, що вона повинна бути рукою Бога, або принаймні це може бути відчуженим.

- Ви навчаєте нейронауку в часі?

- Так, я вже був неврологом резидента, і там були виявлені і розмови в повітрі про нейротрансмітери і наслідки препаратів, і як люди з психосом або Паркінсоном можуть допомогти. «хімія» нервової системи стала дуже гарячою темою і здавалося цілком привабливою для того, щоб спробувати її всім для себе.

до Так ви почали приймати LSD у 1964 році, і ви також взяли на себе протипоказання лікарських засобів, які кожен вихідний час. Чи можна описати ваші почуття?

- Відчуття кольору здавалося особливим для мене. Я прочитав про колір індиго, як Ньютон додано його до спектру досить пізно, і виявилося, що на землі немає двох людей, які можуть згодні з тим, що індиго. Я думав, що я хотів би відчути себе байдужим.

Одного разу я пішов в музей, щоб подивитися на азурит, мідний мінерал, можливо, ближче до індиго, але я був дуже розчарований. Я насправді повторив досвід, але другий раз я не робив наркотиків, я слухав музику. Здається мені, що музика може допомогти досягти станів, які застрахують препаратами. Так я зробив коктейль амфетамінів, LSD і каннабіса, і я взяв його і я сказав: "Нехай я хочу бачити Індіго". І, якби під ходом пензлика, на стіні з'явилася величезна спередня пляма чистого індиго.

І знову з'явився світлий, надприродний відчуття. "Це колір раю або колір, який Джіотто прагнув все своє життя, але ніколи не знайшов." Здавалося мені, що цей колір насправді не існує на Землі, або, можливо, він існував раніше, але він зникнув.

Все проковтнути через голову в чотири-п'яти секунди, і пляма негайно зникне, залишивши мене почуття втратили і серцебиття. Коли я був випущений, я все одно стурбований тим, чи існував в реальному світі.

Одного разу я пішов в музей, щоб подивитися на азуриті, мідний мінерал, можливо, найближчий до індиго, але був дуже розчарований. Я насправді повторив досвід, але другий раз я не робив наркотиків, я слухав музику. Здається мені, що музика може допомогти досягти станів, які застрахують препаратами. Але я думаю, що це мій улюблений галюцинація.

- Чи можна ви дати нам приклад дійсно поганого досвіду з галуциногенними препаратами?

- Мабуть, найгірший випадок був найбільш таємничим. У 1965 р. перейшов на Нью-Йорк. У мене є проблеми сну. Я постійно збільшила дозування сновидіння таблетки - хлорний гідрат. І один день ліки виросли. Я не даю це будь-яке значення, хоча коли я хотів би працювати, я помітив невеликий тремт. Я роблю нейропатологію вчасно, і це мій поворот, щоб зрізати мозок і описати всі його структури, які я завжди знайшов легко і приємно.

Але в цей час було важко для мене, я сумнівався і відчував треморів більш очевидними. Коли клас був над, я поїхав по вулиці за каву, і раптом моя кава перетворилася зеленою і відразу пурпурною. Я дивився на касіра і він мав величезну голову з слоновим ущільнювачем.

Я був в паніці, я не знаю, що збирався. Я поїхав по вулиці і отримував на автобусі, але пасажири керують мене. Кожен мав величезні яєчно-подібні голови з невидимими очима, дивні очі, які швидко рухалися.

Я написав все в моєму журналі. Відчув, як я вийшов з контролю один спосіб або інший, або в паніці або в кататонії, якщо я не зробив мої ноти. Я якось зумів зняти автобус, зняти метро, відійти на правій станції — жив у Східному селі, а тепер — в домашніх умовах, будівлі розтерті як прапорці в вітрі.

Коли я отримав у свою квартиру, я назвав другу, я був перевтомлений, її ім'я був Каррол Бурнетт, і я сказав: "Каррол, я хочу сказати заспокоїти." Я божевільний. І вона сказала: "Оливець, що ви взяли?" Я сказав, що я не взяв нічого. Вона думала про те, що ви припинили прийом?

"Це!" Хлораль! Це була початок нападів білого лиману, викликаних не абстиненцією від спирту, але при абстиненції від хлору. Небезпечний стан. Я дійсно повинен йти до лікарні, але я не зробив. Дуже багато жахливих речей.

до В той час як у вас були ці нічні мариновані галюцинації, викликані виведенням препарату, який ви прийняли, допомагав вам якось реалізувати, що це було через наркотики, які ви не втратили розум і що він буде кінець в деякій точці?

- Так, і, абсолютно. Коли я зрозумів, що це був препарат, не бодість, я відчув так, що я зміг його закінчити до кінця.

до Що таке ситуація навчить вас як невролог?

- Я дізнався, що ви не можете стояти. Але цей час я пам'ятав своєрідний, дивний візуальний сприйняття. Іноді я не сприймав безперервного руху, я просто бачив серію заморожених зображень. Я шокував мене і зробив мене серйозно, якщо почуття візуального руху був ілюзією, і якщо ми насправді були бачити серію зупинок кадрів.

Я не пам'ятаю, що прийде до мого розуму. Я відчув, що майже кожна можлива сенсорна комбінація була в межах мого керування, кожна фантазія, кожен нереальний спотворення. На відміну від снів, люди пам'ятають галюцинації. В цілому вони відрізняються від снів, тому що ви спати, коли ви мріяєте, тоді як тут ви свідомо і спостерігаємо себе.

- Ви пишете, що ваші батьки були медиками, і коли вони вийшли з міста, ви пішли через свої шухляди і вводили себе з морфіном, щоб побачити, що це було схоже. Я дивлюся, якщо вони вийшли.

- Я думаю, що вони ніколи не знайшли, і якщо вони зробили, вони нічого не сказали. Я коли-небудь піднявся своїх шухляд і взяв морфін внутрішньовенно. Він був захоплюючим, але до мого сюрпризу він прослужив тринадцять годин, хоча я тільки відрахував двадцять хвилин. Тоді я зрозумів, як небезпечні оповіді.

«Я поважав зв’язок між наркотиками та релігією та галюцинаціями та релігією. Я маю великий главу на епілепсію, який в один раз був названий сакральним захворюванням, хоча Хіппократи сказали, що це не було нічого святого. Незважаючи на це, він визнав, що симптоми епілепсії можуть бути зірвані. Чи граєте роль при призначенні морфину як лікаря?

- Я не призначаю морфину занадто часто. Я зазвичай виступає консультантом і може запропонувати різні препарати, а не описувати їх. Але я вірю, що морфін незамінний у випадках тяжкого болю. У Англії героїні використовується в таких випадках. Здається мені, що заперечення морфину для пацієнтів, які хворіють, тому що вони можуть бути звикли до нього, це висота жорстокості. При необхідності морфін.

- Я хочу процитувати щось, коли ви припинили прийом амфетамінів. Ти писав, після прийняття амфетамінів, я відчув, якби я зробив божевільний сходження в стратосферу, але я повернувся назад порожнім і не доведе його. Досвід був як порожній і порожній, оскільки він був насичений. й

- Я вірю, що я взяв наркотики в частині, щоб відновити почуття інтелектуальної енергії, задоволення, і, можливо, творчість, що я мав як молодий хлопчик і любила хімію, і що здавалося б, залишив мене.

Про те, що амфетамін походив до мене, поки я лікую хворим мігреніном. У 1860-ті рр. була красива старовинна книга про мігрені. Я відчув, як це було 1960-х років, і нам потрібна книга, як це знову. Але хто його писати? А дуже гучний голос сказав: "Ви ідіот, ви повинні написати його." А потім щось перемкнено в мозок, і я ніколи не використовували наркотики знову.

до Є думка, що людський мозок був створений для певного сприйняття Бога і релігії. Що ви думаєте про це?

- Я переймав зв'язок між наркотиками і релігією і між галюцинаціями і релігією. У мене є великий розділ про епілепсію, який в один раз був названий сакральним захворюванням - хоча Хіппократи сказали, що це не було нічого святого. Незважаючи на це, він визнав, що епілепсії симптоми можуть бути зірвані. Зокрема, є свого роду захоплення, який викликає церковне захоплення, що супроводжується почуттям блаженства і захоплення, якби ви перевозилися на небо, бачення ангелів або спілкування з Богом.

Це може статися, здавалося б, не релігійні люди - не одна іота релігійна - але це може бути перекручена і може призвести до перетворення.

до Цікаво, як часто ці бачення, давайте називати їх, які, народжуються з того, що ми зараз діагностуємо як аномалії, і насправді аномалій, як епілепсія і шизофренія.

Абсолютно. Тексти пісень, а це означає: Я думаю, що завжди були бачення і голоси, атрибути до божественної або демоніки або музи. Я думаю, що багато поетів все ще відчуває, що вони залежні від внутрішнього голосу або голосу розповідають їм, що робити.

У ХІХ ст., а після того, як люди стали більш стурбованими галузями, почали приховати їх і стати забитими від них. Тому ця тема обговорювалася менше і менше. Розглянуто галюцинації. Є різні види галюцинацій, і є навіть нормальні галюцинації, такі як більшість з нас досвід роботи в нічному часі перед паданням аселепа, коли ми бачимо всілякі візерунки, або обличчя, або сцени.

до У вашій книзі ви розповідаєте про обидва галюцинації, викликані різними лікарськими засобами і природними галуцинаціями - як, наприклад, при переході від прокидності до сну.

- Чи можу я завершити цей список? Також є галюцинації, викликані серйозними життєвими враженнями, такими як добробут.

- Я радий вас доторкнутися до втрати. Якщо людина, яка втратила кохану людину, здавалося бачити або почути його. Як описати це явище?

- Хтось гине, отвір з'являється у вашому житті, і це отвір може бути коротко заповнений галюцинаціями. Залуцинації втрати досить поширені, вони відбуваються періодично в 40-50% від електродів. Вони, як правило, бачили в якості комфорту, допомагаючи в процесі грязі. Вони зникають при завершенні процесу буріння.

«Я відірю м'язи стегна і розташувати коліно. На одній точці я пішов в стан шоку і захотівся засипати. А голос сказав мені: "Не, що означає неперервну смерть." Зберігати переміщення. Ви повинні триматися. Виберіть ритм, в якому можна переміщати і триматися. Він був чітким командуванням голосу, своєрідним голосом життя, який не може бути необґрунтований. Як інтерпретувати ці галюцинації як невролог?

- За допомогою будь-яких галюцинацій можна призначити функціональний мозковий томограм у активному фазі. Ви зможете побачити, як зазвичай задіяні частини мозку в очах і слухі — сприйняття — стати суперактивним на власній. Автономна діяльність. Не буває з уявою. Але залуцинація в якомусь сенсі імітує сприйняття, а перцептуальні частини мозку активуються. Ви знаєте, що ще відбувається? Очевидно, що ми працюємо з галуцинаціями втрати з дуже сильним, пристрасний почуття любові та втрати. Я переконаний, що будь-які інтенсивні емоції можуть викликати галюцинації.

- Уявіть, що людина насправді бачить, що він відвідує когось, для кого він мігрує. Що відбувається в мозку порівняно з тим, що він описує в галуцинації? Іншими словами, є функціональним MRI довести, що це було просто хімічна реакція в мозку, не відвідування з покійного?

до Ви побачите точний збіг між «сесією» і досить серйозні зміни мозку, до якого не можна зменшити «сесію» самостійно, а не обговорити ці зміни, не кажучи вже про те, що вони пережили як візит до покійного. Вся складність нейронауки або науки або філософії - як підключити діяльність мозку з досвідом і свідомістю. Всі ми можемо сказати, що ці процеси є паралельними.

- Я веселий, як ви берете мозок фотографії когось, хто залуцинував? Вони не кріпляться до сканера в даний момент, коли здається, що їх покійний коханий людина відвідує їх.

- Це, звичайно, непросто, галюцинації цього типу є рідкісними, ізольованими і непередбачуваними. Але є ще одна категорія моїх пацієнтів -- і це особливо цікаво для мене, адже я працюю в годуючих будинках за останні 40 років моєї практики. Я зустрів велику кількість людей похилого віку, які інтелектуальні здібності залишалися незахищеними, але чиї слухання та бачення були порушені. Вони мали візуальні та слухові зали про це.

Візуальний синдром Карла Бонне. Люди можуть бачити обличчя, пейзажі, візерунки, музика протягом декількох годин щодня. У такій ситуації ми можемо розмістити пацієнта всередині функціональної МРТ, він може дати ознаку, наприклад, підняти палець при поході галюцинацій. Ви можете сказати йому або її, "Ви бачите обличчя", до якого пацієнт може відповісти, "Як ви знаєте це?" Це може бути визначено, оскільки частина мозку, відповідального за розпізнавання обличчя, раптово активована.

У таких випадках, особливо з синдромом Чарльза Бонне, можна на карті мозку на основі галуцинації пацієнт бачить.

Ранковий Славський завод роду Іпомеус сім'ї гречки. Насіння деяких сортів Іпомоя альтанки містять психоактивні речовини і традиційно використовують рідні американці в чарівних обрядах (зазвичай при прогнозах майбутнього).

Невеликий коричневий кактус, ботанічне ім'я - Лофрофора. З давніх часів вона була використана рідними в північній Мексиці та південно-західні Сполучені Штати Америки в складі традиційних релігійних обрядів, завдяки тому, що мескалін, що міститься в ньому, викликає багаті візуальні залуцинації.

Використовуються індіанами Південної Америки, психоактивною сумішшю, що містить вегетативні бета-карболини і тритаміни, що дає незвичайно яскраві і міцні флокони. Археологічні викопки показали, що жителі Амазонського басейну споживали аяхуаска 5,000 років тому.

- Ви пишете про аудиторську галузину, яка може врятувати життя. Ви були сходження і ви боляче ноги, і частина вас просто бажали зупинитися, падають дупа. А потім ви чули голос. Що говорить?

- Я відірю м'язи стегна і розташувати коліно. На одній точці я пішов в стан шоку і захотівся засипати. А голос сказав мені: "Не, що означає неперервну смерть." Зберігати переміщення. Ви повинні триматися. Виберіть ритм, в якому можна переміщати і триматися. Він був чітким командуванням голосу, своєрідним голосом життя, який не може бути необґрунтований.

до І ви тримали ходьба похилого стану ноги.

- Я. Я втомився на руки. Я забезпечив свою ногу, як краще я можу - з парасолькою і курткою, яка tore в два. Я думав, що він був останній день мого життя, і це те, що це було все про те, поки я випадково знайшов два мисливці на заході. Це сталося в Північній Норвегії.

Але що голос був вирішальним для мене, і я чув багато інших подібних оповідань. В одній з них з'явилася молода жінка, яка зволожувала її коханою і вирішила вчинити самогубство. У неї була пляшка спальних таблеток і склянка віскі, щоб пити. Вона поставила таблетки в рот і почула голосову казку, «Не робіть це, я б не робив цього, ви не завжди відчуваєте, що ви зараз. й

Він був чоловічим голосом, не впізнавав. І сказав він: "Чому це?" І вона побачила силует навпроти себе, силует в костюмі вісімнадцятого століття, який зникнув в даний момент. Я думаю історії, як це відбувається досить часто. Ось моя історія.

- Хто ви чули? Чи був твій голос чи незнайомець?

до Ні, що не мій голос. Я часто чую себе, весь час одягається або метелика щось до себе. Але це було дуже чітким, впевненим голосом. Не вчився, але я вірю. Я думаю, що він прийшов з внутрішньої сторони, тому що він не був ніде, щоб піти.

до Що ви думаєте, що відбувається неврологічно в ситуаціях великої небезпеки, коли голос говорить вам, що робити, щоб зберегти життя?

- Я думаю, що це дивний механізм первинного захисту. Деякі види влади, схильність, вбудована в структуру свідомості і емоцій. Можливо, більшість людей живуть своїм життям без переживання. Тільки проявляється в ситуаціях екстремальної небезпеки.

«Ми зараз дивимося на проблему свідомості як ключова проблема, тоді як тридцять років тому не розглядалися як проблема з розчином. Вже кілька років тому лікування, які не змогли подумати кілька років тому. Зокрема, застосування стовбурових клітин та інших методів лікування нейродегенеративних захворювань. Здавалося б, неврологічно зайнятий життя. Ви отримали мігрені, коли ви були 4 роки, ви чули голос, коли ви майже загинули в горах. У вас була біль у спині, і ви хотіли зрозуміти, що він був. Ви були візуально погіршені. Я думаю, що це багато випробувань для однієї людини. Ви втратили пам'ятки в одному оці через рак.

до Не легко, але я відчуваю себе щасливою. Я майже вісім років і в хорошій формі. Коли я можу плавати. Я невелику коноплю на землі, але я відчуваю себе чудово в воді. Це правда, що у мене є одна очна робота, а інший вимагає операції. Але я

Я підозрю, що багато людей не звертають увагу на неврологічні проблеми. Я думаю, що я відрізнявся від нас, бо я звертаю увагу на те, що.

до Що ви думаєте, що ви змінили найбільшу в своєму полі, оскільки ви ставали резидентом у «60-х роках?

- Можливо, можливість візуалізації мозку з скануваннями МРТ та ПЕТ. Мозок можна переглянути навіть на клітинному рівні. Але було повна зміна напрямку. Наприклад, ми розглядаємо бачення як щось, яке побудоване. Після того, як вона досягає спини сітківки, зображення проаналізовано на 40 до 50 різних систем мозку.

Далі всі роботи над створенням кінцевого образу. Це диво. Ми зараз бачимо проблему свідомості як ключова проблема, тоді як тридцять років тому це не проблема з розчином. Вже кілька років тому лікування, які не змогли подумати кілька років тому. Зокрема, застосування стовбурових клітин та інших методів лікування нейродегенеративних захворювань. Мені здається, що нейронаука виросла сильніше, і є набагато більше сподіватися в ній, ніж коли я почав це робити. Неврологія стала більш веселою.

Джерело: теоріяandpractice.ru

Категории

Смотрите также

Новое и интересное