Як життя на кредит впливає на людину?





Інтерв’ю з психологом Войцехом Ехельбергером, співзасновником та директором Варшавського інституту психомуніології.

Газета Виборцца: Мортгаж, авто в розстрочку, святковий кредит. Що відбувається з особи, яка фінансова тягар починає виростити?

Войцех Ейхельбергер: Коли ви сказали, що ви хотіли розповісти мені про це, я використовував визначення "розширених стресів". Це не професійний термін, але він відображає ситуацію людини, яка живе на кредит, і хто все важче платити за нього, тому що, наприклад, швейцарський франк піднімається, заробітна плата була зменшена або професійна ситуація погіршилася, і ви повинні шукати нові робочі місця. Я не говорю про втрату своєї праці. Така людина постійно підсвідомо десять. Він стає подразненим, легко вибухає.

до У якому сенсі це підсвідоме напруження?

до У такому випадку людина часто не запам'ятовує себе, що викликала напругу. Він є небажаним спілкуватися з людьми, особливо тим, хто має певні труднощі у відносинах. У зв'язку з тим, що він постійно дратує, зв'язує з іншими погіршенням.

- Закрити людей теж?

- Звичайно. Він може стати партнером або партнером, оскільки він постійно нагадує про складну ситуацію, яку вони знаходяться. Якщо сім'я в основному підтримується ним, то все відповідальність лежить з ним. Він може відлягати свого партнера, щоб зробити скарги до своїх дітей, оскільки вони завжди хочуть щось. Не може бути навіть про покупку нової моделі iPhone, це може бути те, що вам потрібно черевики на зиму, оскільки старі маленькі, або шкільний рюкзак, оскільки старий зламався: Що це таке? Рюкзак знову!

Це відчайдушна спроба контролювати витрати, щоб кожен знає серйозність ситуації і зберегти гроші. Більшість сімей з кредитами повинні навчатися економити, допитувати. Можливе відведення відпусток і магазину в менш дорогих магазинах з олівцем в руці.

Якщо сім'я підтримується як, їх об'єднання починає нагадувати Товариство з обмеженою відповідальністю, яке в першу чергу необхідно знайти кошти для оплати боргу і надання щоденних витрат. Деякі союзи мобілізовані для спільних зусиль, але частіше люди не стоять: конфлікти ескалують, так як ні партнер має достатні ресурси, щоб бути приємними і зрозумілими для іншої половини, дітей і домашніх тварин. Вони живуть як бомба часу.

до Як діти переносять таку атмосферу, коли вони постійно чують «Ми не можемо дозволити собі це», «Ой мій Бог, він знову підняв свою оренду», «Уже більше, і вони знайдуть нашу квартиру»?

до Відчувають погрожені і погрожують. Вони можуть відчувати себе покинуті, якщо їх роздратовані і тривожні батьки не знайшли часу для них, набагато менше хочуть почути про свої проблеми. Діти можуть перестати говорити про них, перестати говорити. До такого ступеня, що в кінці року, новина буде псуватися від чіткого неба, що дитина не буде передана в наступний клас. Не дивно тут: діти, які під впливом стресу не вбирають знання.

до Як це впливає на стосунки з друзями та знайомими?

- Такі люди починають уникати компаній, тому що зараз більшість зустрічей призводить до спільних витрат грошей. На жаль, це виглядає. Люди, які використовуються для задоволення в домашніх умовах або напою горілки. Вистачить чай, печиво, солоні палички. А тепер необхідно поїхати в ресторан, клуб, «за коктейль» або поїхати на відпочинок за кордоном. Людина, яка не може дозволити собі це не видається: він відходить і стає майстером децепції і знаходженню екзаменів.

до Я не маю грошей?

до Він сором'язливий! А замість того, щоб сказати, «Локи, я не приходжу до свого дня народження, тому що я не можу навіть купити букет квітів, нехай поодинці пляшки вина, тому я відчуваю себе приступним», він виглядає для викопів: «холоди,» «діти хворі», «багато важливих речей».

до Що відбувається, якщо він визнає?

до Це залежить від якості цих відносин: якщо вони реальні, глибоко, це не важливо. Можливо, в цій ситуації людина навіть отримає підтримку або комфорт. Після того, як друзі відомі в неприємностях, і боргах, дійсно, можуть стати тестом для дружби.

- Ізоляція, подразнення... Що ще?

- Життя з хронічним стресом без реальних перспектив її закінчення. Кредитування іпотечних кредитів становить 30-40 років страху банкрутства, втрати даху над головою, борги, які пройдуть до безневинних дітей. Будинок, в якому такі люди живуть перестають бути приємним місцем, оазисом, в якому можна відпочити. Він стає дивним, навіть неприємним. Він не хоче повертатися до нього, адже він нагадує про боргову покупку, а якщо він повторює: «Оплатити, оплатити!» Все це в комплексі значно знижує психофізіологічну витривалість.

до Яким чином?

до Тіло, що функціонує в стані мобілізації стресу, перестає відновлюватися. Не можна ставити фізіологію для того, щоб знайти баланс. Високий рівень адреналіну зберігаються в крові, що блокує імунітет, щоб всі віруси, бактерії і вільні радикали розмножуються як вони хочуть.

до Це фізичний рівень, але що відбувається на психологічному рівні?

- Сама річ. Неперевершена людина втрачає психічний буфер, що дозволяє їм впоратися з ситуаціями, відмінними від безпечної рутини. Якщо щось буває, що він не готовий, то що він не схожий, він вибухає. Таким чином, така людина фокусується на контролінгу реальності та подій, звужує поле дії, втрачає гнучкість і творчість, функціонує як аутомат.

- Як допомогти йому?

до Економія енергії. Як і в машині з майже порожнім баком, який не має можливості швидко винахідливого руху. У найближчому АЗК вам необхідно приїхати.

до Проблема в тому, що в цьому випадку таке заправка не видно. Люди, які живуть за кредитом, часто говорять, що навіть якщо вони управляти, щоб виїхати на хвилину для себе, вони не вдається відпочивати.

до Як вони відпочиють, коли мозок постійно надіштовхує їх сигналом «три»? У відповідь тіло постійно проціджують, готуються до боротьби або флісу, якби він був у війні. Багато починають скаржитися на безсоння, обсесивні думки, нездатність розслабитися. І коли вони знайдуть вільний момент, вони відчувають себе, тому що вони не працюють, не приймають нову роботу, тому що необхідно сплатити боргу. Нерідко в таких випадках люди звертаються до алкоголю або наркотиків: навіть за хвилину відключатися від постійної «плати, сплачувати, оплатити», «земний, заробити, заробити».

- Чи дана "з'єднання" дасть вам що-небудь?

до Вона дає повторення, зменшує натяг, але в довгостроковій перспективі знищує тіло ще більше. Ви не можете втекти на власній тіні.

до Як допомогти вам? Не можна скасувати кредити, ви повинні жити з ними.

до Ви повинні навчатися вручну перенести тіло на режим відновлення. Займає навчання та самодизлін на різних рівнях. Головне - контролювати свідомість, яка викликає занепокоєння. Якщо ми не навчимося заспокоїти наші роутерські думки і продовжувати фарбувати чорні сценарії, ми збираємося катуватися самостійно. Наші інтерпретації реальності зазвичай темні, ніж вони дійсно є.

- Звуки чудово, але як ви це зробити?

до Щоб перетренувати концентрацію, зберегти свідомість в «гері і зараз». Останнім часом існує зростаючий попит на тренінги, які навчають повну концентрацію свідомості – «мінність». В результаті, коли я бере дитину до дитячого садка, наприклад, я не думаю про те, що чекаю мене на роботі, що швейцарський франк сьогодні, або що ще мені доведеться платити за цей місяць, але фокусуючись на прийомі сина або дочки вручну. Я насолоджуюсь цим моментом і відпочинком. А потім я занурю себе в допомогу дитячому роздяганню, потім в тому, що я повернувся до автомобіля, радий, що я стояча в трафікі, слухаю хорошу музику і т.д.

Крок за кроком, в даний момент, найголовніше, що я роблю і відчувати себе в певному моменті. Це моє життя, не те, що відбудеться в годину, завтра або 20 років. Ми не можемо самі зателефонувати одержувачу! Звичайно, це не означає, що ви повинні відмовитися від планування. Важливо, коли це потрібно.

- Чи фокусується на тут і тепер дійсно допомагає зменшити відчуття загрози?

- Так, тому що в мозку з'являється сирень. Тіредне тіло просто чекає на нас, щоб зупинити показання його нічнихмарів, потім він подякував нам: він буде відчувати рельєф і розслабитися. Необхідність для відпочинку – це нездатний і необхідний фактор, адже наше здоров’я потребує не тільки навантажень, але й ефективного відновлення. Отже, тіло людини, яка живе з хронічним стресом, швидше за все, потрібно відпочивати, наприклад, коли ми падають, або навіть непристойно в самих несподіваних обставинах. Тіло потрібно не тільки відпочивати, але і зняти напругу, позбутися від накопиченої гнів і агресії, жахів, які ми покажемо в наш мозок.

до Який найкращий спосіб зробити це?

- За допомогою активного руху: піти на прогулянку, в басейн, бігти хоча б на місці, танцювати, витнути, кричати. Без цього неможливо розслабитися і відновити. Але ні в якому разі не варто обмежувати прогулянку до холодильника і телевізора.

до У великій шведській плівці Force Majeure є сцена, в якій один друг витягує інші в гори, щоб захопити його розчарування, гнів, нещастя. Він навіть каже, що це більш ефективний, ніж терапія.

- Придбання діє на симптоми і терапія на причині. І є корисними. Однак в терапії є також вираз стриманих, часто навіть несвідомих емоцій.

Коли проблема смертності працівників з переробки (кароші) з'явилася в Японії, компанії намагалися вирішити цю проблему, облаштувавши кімнати для відпочинку: приємне освітлення, тиха музика, рослини, громіздка вода, опад і т.д. Але виявилося, що ніхто не хотів піти там. Занадто багато надниркових людей не змогли скористатися можливістю. Після того, як відділи кадрів, очевидно, на пораді деяких психологів, усвідомили, що перші ці співробітники повинні бути допущені, щоб заявити свої емоції, отримати божевільний.

до Так, у компанії є тренажери?

- Більше подобається «галузі для божевільності». Вони почали робити кімнати, в яких можна подрібнити, нарізати груші або на матовані стіни. Деякі навіть голодні портрети виконавчих органів компанії, в яких можна кинути томати. Цей реліз емоцій є першим кроком для відновлення. Але тренажерний зал також є гарною ідеєю.

до А замість того, щоб сидіти перед телевізором після важкого дня, ви краще виїхати зовні і кричить?

- Можете не перед будиночком, щоб сусіди не дивилися, але можна, щоб не зіпсувати стосунки з ними, порізати на подушці. Сісти перед телевізором є найгіршою технікою, хоча багато людей використовують його. Тим не менш, коли ви відчуєте себе, не відмовляєтеся від влади або енергії для будь-якого. «Я опинився на дивані і нехай кожен залишає мене самостійно!» Але що тільки погіршує проблему. У такій ситуації важливо змусити себе рухатися, особливо якщо здається, що у нас немає сили для переміщення пальця. За кілька хвилин ми вдячні за себе і відкриємо величезну кількість ненависних натхнення. Тільки інтенсивні вправи або кричущий може спалювати стресові продукти. І тільки тоді він має сенс піти в ванну з піною.

- Чому ми відчуваємо вичерпання після цілого дня роботи, але якщо ми змусимо себе, наприклад, бігти, виходить, що сила триватиме ще 10 кілометрів?

до Це називається непристойною втомою. Він приходить з денного бажання втекти або боротися. Ми можемо самі зателефонувати одержувачу. Отже, коли ми отримуємо додому, ми знайдемо величезну кількість енергії. В Інституті Психоімунології ми викладаємо людей на 10 років, як мінімізувати наслідки хронічного стресу. Зокрема, ми вчимо концентрацію та рельєф напруги, про що говорили.

Важливо дізнатися свідоме дихання. Особливо діафрагма, так як для того, щоб тіло переключився до відновлення, потрібно розслабити проціджену діафрагму під час стресу. Ми навчимо себе «по-справжньому», тобто відчути свідомий контакт з тілом, адже тіло не може передаватися в минуле або майбутнє. Впевненість може пограти, але тіло залишається з нами і слугує прекрасним анкером в реальності. Крім того, розуміння організму допомагає відчути симптоми переробити. Ми навчаємо людей відмовлятися і прощати. Багато людей не знають, як це зробити. Особливо важко відмовитися від босів, партнерів, дітей. Це важливий механізм, що призводить до виснаження життєвої енергії.

- Деякі люди не можуть заперечувати себе в першому місці.

до Особливо небезпечний при досконалості, затягуючи гвинти на все, що ми робимо, навіть якщо ніхто не очікує нас.

- Я розумію, що якщо цей внутрішній механізм зіткнувся з додатковим тиском, такими як ідея, що не вистачає грошей...

Він перевершить людські можливості.

до І якщо людина, що живе з такими хронічними стресами, нічого не робить, щоб полегшити їх стан, що це може призвести до?

- Вигорання, депресія. У крайніх випадках навіть самогубство. На жаль, в Польщі більше і більше. Не одне дослідження цього явища тісно, але, ймовірно, що багато самогубців пов'язані з кредитом. Здата, що викликає хронічний стрес, може стати дуже поширеним, і, безсумнівно, матиме вплив на здоров'я всього населення, яке в свою чергу негативно позначиться на фінансовій ситуації держави. Я чую на радіо вранці, що ракові ставки подвоюються в останні 30 років.

до Збільшити рівень стресу в житті?

до Важко не з'єднатися з цим, так як період грубо збігається з нашою державною трансформацією, яка сама по собі була складною для багатьох людей. Я в основному говорю про старше покоління. Рівень соціальної безпеки різко знизився, і явище потерпіле покоління. У той же час, є більш споживчі спокуси, які породжують рекламу. У зв'язку з цим, суспільство отримує більше і більше боргів, а банки готові інвестувати у кредитування.

до Відчуття, що це просто нормальне життя: кожен приймає, чому я не бере його ні. 70% Скандинавців мають іпотеку. Американський, якщо його батьки бідні, і він хоче отримати освіту, вступає в дорослість з кредитом 40-50 тисяч доларів, щоб навчатися.

до Це показує системну помилку. Після того, як освіта, дах над головою, медична допомога є фундаментальними правами людини та громадянина. Чому люди повинні запозичувати гроші для оплати? Це зручно для тих, хто здійснює державу, бо люди з боргами легше контролювати і дисциплінувати, і мотивувати їх до більш продуктивної роботи. Але ніхто не думає про ціну праці, яка перевищує людську владу: не тільки для здоров'я, але і для суспільства.

В результаті країна ділиться на боржники і безповоротно. У колишньому віці є певна робота, кредитоспроможність, борг, і вони впадають в кредитну пастку. Але вони ще встигли почати сім'ю, вони мають місце жити. Друга група складається з мільйонів молодих людей, 20 до 30 років, які не мають місця, ні можливості взяти кредит. Це втрачене покоління, яке ніколи не досягне особистих або соціальних зрілостей.

до Не менше тут.

до Вони часто не можуть йти за кордон. Єдина надія для деяких змін в системі.

- Ніщо не заморожує. У нещодавньому опитуванні Центром досліджень публічної думки, коли запитав, що потрібно викликати життя успіх, 49% поляків вказують здоров'я, 46% сказали гроші. Сім'я і любов були набагато далі.

до Це дуже сумний і не хороший результат. Здавалося б, ми рухаємось до повної атомізації суспільства, наполегливості людських зв’язків, зниження співпраці, солідарності, спільної відповідальності. Ми повинні ці речі в житті більше, ніж гроші. Це може бути видно у людей, які зробили безглуздим і одночасно втратили емоційні зв'язки з навколишнім середовищем: сидячи на своїх сумках грошей, вони нещастяні.

до Якщо соціальна тканина була більш життєрадісна, б люди з боргом відчувають менше страху і стресу?

до Звісно, що ви можете спиратися на громаду. Зараз сім'ї маленькі, часто зламані. По суті, вони конкурують один з одним. Цей суперництво також проявляється в окремих сім'ях. Опитування думки показують, що відчуження прогресує: це не система, яка обслуговує людей, але люди, які служать системою. Питання, що робити, щоб зробити систему більш людиною, щоб вона дійсно допомагає, не просто задовольняє потреби споживачів.

до У вас є які ідеї?

до Важливо повернути громаду. Є тільки сім'я і держава в Польщі. Але держава здається більшій кількості ворожих і підозрілих, це не цінується і намагається заманити. Що залишається в сім'ї, яка страждає і переживає кризу в цьому споживачі і конкурентному френзі. Немає нічого між державою і сім'єю. Відсутні соціальні зв’язки, не поширені дії, які потребують заходів, спрямованих на суспільне здоров’я: об’єднувати людей разом та об’єднувати певні локальні переваги. Про будь-які вимоги до держави є лише політичні та символічні дії.

до Ви не говоримо про те, що таке суспільство.

до Ні, це ідеологічні, абстрактні імпульси та кроки. Потрібна соціальна тканина, яка, незалежно від держави, є в постійній дії і виступає джерелом міцних відносин між людьми, почуттям компетентності, підтримки, взаємної довіри. Якщо, скажеш, люди з швейцарськими франчайзингами з'явилися разом і утворили якусь мережу взаємодопомоги або об'єднання. Але це можна зробити на меншій кількості, таких як в домашніх умовах. Є, скажеш, десять сімей живуть там, кожен з величезною іпотекою. Можливо, не кожна сім'я потребує автомобіля, вони можуть почати три і поділитися ними, як це потрібно, надати один одному з такими послугами, як «виставлення» і разом з цими автомобілями. Можливо, не кожна сім'я потребує дрилі, і для всього будинку підійде один. Не всі потребують няні, коли діти ще молоді, можливо, один з сімей може влаштувати домашній дитячий садок, а потім розподілити обов'язок підібрати дітей з школи і т.д.

Здається мені, що ми в ситуації, в якій такі рішення просто просять. Кожна сім’я може не тільки зберігатися, але й створювати соціальні зв’язки. Тоді життя з таким боргом дуже відрізняється.

- Яка група за чоловіка?

до Це одне, а другий – діяльність: для себе, для інших. Немає сенсу безпорадності. У психотерапії вони говорять як вираз або депресія. Робота разом може запобігти депресії.

до Позбутися від того, щоб запозичувати основні речі, як будинок або освіта, правда?

- Я думаю, що це може бути придуманий, але я повинен створити його з самого початку. Але ніхто не зацікавився силою. Видання

P.S. І пам'ятайте, що просто змініть наше споживання – разом ми змінюємо світ!

Джерело: inosmi.ru/world/20150322/227016882.html

Категории

Смотрите также

Новое и интересное