Головна Бібліотека

Книги давно стають одним з обов'язкових атрибутів сучасного будинку: в рідкісному будинку, коли ви приїжджаєте до відвідування, ви не побачите шафу, стійки або хоча б полку з книгами, розміщені на ній.

Як правильно організувати бібліотеку?

Звісно, найголовніше тут, щоб дізнатися, де все лежить. За півгодини пошук правої книги не є варіантом, особливо з тих пір, які ви повинні взяти книги, а потім покласти їх назад. Тому при розміщенні книг, дотримуватися системи, яка зручна для вас. Найлегшим варіантом є сортування книг за алфавітом (на підставі або на ім'я автора або заголовок роботи). Якщо ви обираєте цей метод систематизації, не забудьте повернути книгу саме до місця, з якого ви приймали її, інакше дуже скоро все буде перемішати знову.



Для моєї бібліотеки я знайшов ще одну систему - розміщення книг за жанром. На одній полиці були детективи, з іншого - нехудожня (або документальна), на третьому - сучасному прозі, на четвертому - англомовних виданнях. Окремий шафа я виділений для дитячої літератури - Я збираю подарунки ілюстровані видання улюблених оповідань.

Така організація також хороша для вибору книги «помпкіновим методом». Покажіть, що ви хочете читати щось з наукової фантастики ввечері, але ви не знаєте, що це – і тут є розділ, присвячений цьому розділу літератури.



Якщо є багато книг, і простір не дуже багато, то книги потрібно покласти в два ряди, які не дуже зручно: в цьому випадку особливо важливо пам'ятати, де це, тому що просто прогулятися корінням і знайти знайоме ім'я недостатньо, вам доведеться отримати весь перший ряд, щоб знайти бажаний.

Книги, які ви постійно потребуєте в роботі або що ви часто репрочитаєте, краще покласти в шафу на рівні очей, в першому ряду. Якщо у бібліотеці є книги, які ви не відкрили протягом багатьох років, то поставте їх у верхній полиці.

Що стосується організації книг за кольором, я думаю, що цей варіант підходить тільки якщо є дуже кілька книг і немає небезпеки втратити в диках паперових сторінок. Систематизація за кольором, на жаль, буде тільки складати пошук.



Хороше рішення для каталогу всіх доступних книг. Папір або електроніка – як ви любите – каталог дуже зручний у використанні і дозволить вам знайти необхідний обсяг за лічені секунди.

Ви також можете використовувати диференціатори з картону або пластику – тому не потрібно робити весь каталог. Але глушники на практиці не виглядають занадто естетично, тому я не рекомендую такий варіант.



Якщо у вас є можливість надати окремий номер для бібліотеки, то залиште трохи місця, щоб ви могли встановити нові стійки: книги купуються досить часто і швидше, або пізніше будуть перестати входити в шафи, виділені для них.

Якщо ви або хтось поруч з вами подобається настільні ігри, то вони також можуть зберігатися з книгами, виховавши цілу полицю до них. Ігри, як книги, належать до дозвілля, щоб разом вони виглядали досить гармонійно.



Ви не повинні тримати всі книги в одному місці: якщо ви збираєте книги з рецептами та порадами приготування їжі, це зручніше тримати їх на кухні, щоб отримати їх швидко. Можливо, у вас є окремий ноутбук, в якому ви особисто напишіть незвичайні поради та ідеї для приготування їжі – все це може зберігатися в окремому шафі.

Просто переконайтеся, що обраний шафа досить високий і досить далеко від плити, інакше є висока ймовірність того, що книги будуть страждати від бризок або щось схоже на це.



Підготовлено Анна Приліпко



P.S. І пам'ятайте, що просто змініть наше споживання – разом ми змінюємо світ!

Приєднуйтесь до нас на Facebook, VKontakte, Odnoklassniki

Джерело: kvartblog.ru/blog/organizatsija-domashnej-biblioteki

Категории

Смотрите также

Новое и интересное