Клініко-психолог: Що таке щасливий

Публікуємо текст лекції клінічним психологом Ілля Плужковим з питань особистісного старіння з точки зору нейропсихології - наука, яка, використовуючи аналіз мозку, пояснює, що відбувається з особистістю, які стилі старіння існують і чому краще говорити з літніми в низькому голосі.

р.



Що таке вікінг чоловік і що розвивається людина? У цій лекції я зосередився не на біохімічній та морфологічних аспектах, але на особистості, процес індивідуального розвитку, оскільки він ніколи не зупиняється. Не варто думати, що після підліткового віку людина йде на плато, оскільки вчені називають «кишем», найвищою точкою розвитку, а потім деградаціями. У віці не деградація. Це процес продовження розвитку, особливо.

Нормальне старіння, відповідно до нашої психологічної школи, є процес безперервного, прогресивного, нерівного, комплексного зростання різних обмежень. Є чисто фізіологічні: зниження слуху, існують специфічні форми захворювань, які насправді не є захворюваннями, але є нормальні симптоми старіння, пов'язані з рухами, м'язами, сенсорними системами, психології і так далі, і, звичайно, існують соціальні обмеження, які в індивідуальній свідомості старіння людини вражають і трансформуються в екзистентність.

Неприємність процесу створює індивідуальні відмінності. Сучасні методи наукових досліджень, схильні до статистичної обробки та кількісного аналізу даних, на жаль, не допомагають розкрити сутність механізмів, які лежать за ним, оскільки старіння є надзвичайно індивідуальним.

Чому?

Для того, щоб покласти його непристойно, тут дитина. Як тільки він народився, він відразу входить до суспільства, де він займався, але природа влаштовується таким чином, що програма закладена в генетичності нової людини, яка дає йому мінімальний діапазон вижити.

Таким чином, ранній онтогенез, тобто ранні індивідуальні відмінності від народження дошкільного віку, цілком запрограмовано. Ми знаємо правила: коли дитина повинна бути в змозі тримати голову, скажімо перше слово, яке слово повинно бути, коли він повинен мати фразу мови, коли він повинен почати ходьба, креветки і так далі.

Якщо виникають відхилення в нормах, ми скажемо, що це аномальні, патологічні, що потрібно зробити про це – корекція повинна бути медичною, оскільки ці програми біологічні. У дорослому віці розвиток більш спрямований, соціальний: людина показує свою діяльність і так далі.

Він досягає третього віку, тобто до віку старіння, з дуже серйозним багажем - знання, досвід, досвід, психотравми, погляди, значення, значення. Все це колосальний багаж, звичайно, робить багато шуму в природній біологічній програмі.

Таким чином, старіння є індивідуальним завдяки індивідуальному досвіду. Так ми не дуже хороші при пошуку біологічних причин з використанням природної науки. Так що всі індивідуальні відмінності я збираюся дати вам клініку. Це, зібрано не у пацієнтів, але через довгострокове, довгострокове спостереження, включаючи наш відділ і себе.





Однак можна виділити індивідуальні відмінності, які ми називаємо стиль, варіант або тип, тобто виділити певну типологію нормального старіння на основі того, як працює мозок.

У 30-50-ті рр. головний радянський науковий співробітник Олександр Романович Лурія Він виявив науку, яку він назвав. нейропсихологіяй вона народилася в Радянському Союзі і прийнята по всьому світу. Дійсно, це наше досягнення, один з небагатьох, що є дійсно нашими.

Люрія вивчає пацієнтів з ураженнями мозку, що представляють різні тести, показує, що при ураженні певних структур, виникають певні симптоми порушень вищих психічних функцій, таких як пам'ять, мислення, увага, мова, тощо. Він укладено.Якщо ви даєте пацієнту певний тест, який продемонструватиме певні порушення психічних функцій, ці області відповідають за виконання цих психічних функцій.

927272763



А. Р. Лурія

У 70-80-ті студентка Олександра Романовича Лури Наталія Корсакова працює в Науково-дослідному центрі психічного здоров’я, де пропонується використовувати методи, розроблені Лурією для діагностики хвороби Альцгеймера, щоб зрозуміти, як впливає мозок.

І дійсно, шляхом представлення цих тестів, методи Лурєва, які були розроблені для людей з пухлинами мозку, вона показує, що пацієнти з Альцгеймером розвиваються дуже схожими симптомами, схожими з тими, що виникають у хворих з пухлинами паріталу, передніх лобів, часових, підкортичних структур мозку.

Корсакова укладає, що при захворюваннях Альцгеймера та інших формах деменції сенілу, виражених психічних розладів сенілового віку, спостерігаються специфічні когнітивні порушення. Це означає, що цей патологічний процес, не пухлини, але атрофічний, поширюється в кожному окремому випадку з різним захворюванням на певні ділянки мозку. Це як народжується наука нейрогеронтопсихології.

Вчені зацікавилися тим, що відбувається у віці старшого віку. При навчанні більш ніж 300 здорових людей у віці від 50 до 100 років, які ніколи не були до лікаря для психічного здоров’я або неврологічних проблем Корсакова висвітлює різноманітні неврогенетичні стилі, типологія нормального старіння. У зв'язку з роботою мозку ми показуємо, як старіння ми і наш психіат. Ці дані непрямо підтверджені західними дослідженнями з використанням нейровізуальної, функціональної томографії, томографії поситронів та ін.





Нормальне старіння характеризується певними параметрами, основною з яких є індивідуальність. Це не тільки збільшення обмежень, але і, найголовніше, актуалізація компенсаційних стратегій – стратегії копінгу з обмеженнями, які виникають.

Вони можуть бути свідомими: «Я знаю, що час писати ноти, я не пам'ятаю,» або несвідомий. Психіатрія змінюється якісно. Вважається, що з старінням, зменшенням пам'яті, але важливо, що зазвичай є якісна зміна пам'яті, вектор його змін роботи. Не бажання запам'ятати, щоб засвоювати нове, як у юній особі, дитини або дорослій, але вектор назад до пам'яті, більш глибоке звернення до досвіду, до аналізу її глибоких шарів.

Для чого?

Для реалізації основного завдання розвитку - перенесення значень. Соціо-психологічні дослідження показали, що молоді викладачі навчають дітей різним, ніж старші викладачі. Не тому, що вони мають більший досвід, не тому що вони дають більше прикладів, але тому що вони передають значення, значення і таким чином виконують основне завдання розвитку в більш пізній термін служби. Не прийом, передача. Не значення, але цінно-орієнтовані речі.

Що таке старіння феноменологічно?

Перший, Звичайно, це уповільнення темпів діяльності. Латвність зростає, люди третього віку починають працювати більш повільно. Уповільнення є особливо очевидним на початковій стадії діяльності. Особливо складно швидко отримати інформацію і за посиланням. Вам необхідно мати можливість вести переговори з пам'яттю після 55 років, щоб вона видала те, що вам потрібно.

По-друге, Починається як одноканальна система. Якщо він прочитав газету, телебачення більше не чує або думає про те, що не пов’язана з цією газетою.

Третя. Що стосується мовної сфери, необхідно говорити про літню людину не тільки повільно, але і в невисокому голосі. Не обов'язково звучать голосні, хоча вікові втрати слуху також можуть виникнути, але оксамитовий баритон або навіть бас будуть поглинати краще, ніж тенор і помилково. Це чисто сенсорна річ, вчено доведено.

Четвертий, темпи виконання. Відомості про те, що мова йде про несудимість. На користь ліворуч існує певна дисбалансованість, крадіжка правої півкулі. Ліва півкуля починає працювати більш інтенсивно через те, що вона може втратити деякі функції правої півкулі. Але тим не менш, це не завжди фрагментарний, тому, наприклад, музика добре всмоктується, а прослуховування пісень молоді актуалізує глибокі шари спогадів.

Сфера тактильної поставляється до життя буквально, тому люди люблять піти через речі, протерти пил, так що краще для людей похилого віку, щоб дати фактурні подарунки, фактурні - це також актуалізує пороги пам'яті шарів.

Пам'ять. Доступ до негайних спогадів, які зараз трапляються, стає більш обмеженим. Прийміть до ранніх спогадів молоді, молоді та навіть дитинства. Вони стають яскравішими, більш чіткими. Ми пам'ятаємо все, що ми просто не маємо доступу до нього.

І нарешті, це Визначена можливість дізнатися нові речі та труднощі налаштування творчих завдань. Не тому, що людина стає слабкою, але тому що не вистачає енергії для збереження творчого процесу. Що, як ви знаєте з усіх метафорів, слід подушити.

Види нормального старіння

Цей типологія ґрунтується на концепції Олександра Романовича Лурії про структури функціональних блоків мозку. На підставі його численних досліджень він розділив мозок на три блоки, не за морфологічною структурою, але за ролями, які структури мозку грають за реалізацію вищих психічних функцій.

Енергетика Стиль вікінгу

Найпоширеніші, універсальні. Асоціюється з зменшенням функцій енергетичного забезпечення психічної активності: люди стають повільними, вони мають феномен «на-включі» – «на-включ».

Це, людина починає читати книгу, важко, не йде, закривається, йде на кухню і допомагає дружині варити борщ, тобто активується. Ці коливання можна спостерігати досить акуратно, вони не повинні турбувати адаптацію. У судинних ураженнях мозку цей ефект може порушити його. Так, людина не може впоратися з поставленим завданням в «офф» стані, а в «на» стані може стати занадто збуджена. Випічка і сміється. Існують клінічні приклади.

Крім того, це звуження обсягу діяльності, одноканальне сприйняття, пригнічення слідів пам'яті і втоми неспецифічні характеристики старіння, не фактори ризику. Найголовніше, кори головного мозку добре працює. Тобто людина може придумати себе, виписувати з минулого досвіду, планувати, наприклад, приймати його таким чином, щоб піти в клініку, і відвідати його онуки, такі операції потрібні; він може планувати день певним чином. Заборона, недоступність спогадів, які потрібні зараз, означає, що потрібно писати, і людина розуміє все це.

Фактори ризику, що може привести людину до регулювання, звичайно, стресу. Так як підкортичні структури є емоціями, стресостійкість, то способи регулювання ваших емоцій стають недостатньою. Що таке емоційні проблеми.

Це загострення окропу. Самий злоякісний, який дійсно збиває людину з рута і кладе його в стані кладки, тривожності, депресії, є шиєю стегна. Така людина потребує особливої уваги; можливо, професійна психологічна підтримка. Я не говорю про катаракти та інші чисто вікові речі – вони, звичайно, вимагають особливої уваги.



Неймовірний Нейлон Стиль вікінгу

Другий тип є зниженням здатності орієнтуватися в реальному і внутрішньому просторі. Вже специфічний тип старіння, в якому стає дуже важко сприймати різні речі. Читання навіть короткого оповідання і розуміння того, що це може бути проблемою. Вам необхідно спочатку прочитати одну абзацию, прострочити її, пам'ятати, приймати дихання, потім другий і так далі.

Ви можете прочитати історію, людина не буде вичерпана, але він не розуміє його. І найголовніше, це «роздалення» в новому просторі. Будь ласка, зверніть увагу, що це не є помилкою. Це, людина не втрачається на всіх, і це важко для нього в новому просторі, він починає сприймати праву руку, мислення: «Права рука означає, що потрібно йти направо. й

У мене є маркер, який дійсно запрограмований, "Я пишу з правою рукою", і ви повинні навігуватися прямо. Вони можуть дуже довго блукати, не в сенсі, що вони дійсно втрачені, але тому що вони мають такі труднощі в новому просторі. У старому знайомому просторі все може бути досить добре.

Це, фактори ризику, які є зміною середовища, наприклад, еміграція. Наші колеги, російські психологи за кордоном, один раз опубліковані статті в журналах, присвячених російським мігрантам у Франції та США. Вони описують ці явища на дуже великому масштабі, також у зв'язку з мовною стороною. Наприклад, феномен «патологічної ностальгії»: імігрант жінка вважає, що вона була в московській квартирі, побачив людей з цього життя. Це не залуцинації через психічні захворювання, але тимчасовий стан, стрес, культурний шок. Він повинен робити з правою півкулі.

Важливо розуміти, що ці види речей можуть бути дуже схожими на Альцгеймера, але вони повинні відрізнятися. Ось статистика. Schizophrenia 1%, але 10% – хвороба Альцгеймера, де 4% – ранній Альцгеймер. У нашій клініці всі 40-річні жінки.

Я пам'ятаю останній випадок: 40 років, медсестра і дійсно серйозні симптоми, пов'язані з глибоким порушенням пам'яті. Якщо ви хочете зрозуміти, що це таке, дивитеся дивовижним фільмом «Стильна Аліса» про ранній Аггеймер. З максимальною виразністю показано, що відбувається людині, з глибокою психологією, проникненням в сутність цього болючого стану.

Після 55-60 років він вже є класичним Альцгеймером, а наприкінці його називають сениль (лат. "сеніл"). Вчені кажуть, що це генетично запрограмовано. На жаль, не існує методів виявлення ризику розвитку цієї хвороби перед захворюванням. Генетична сузір'я призводить до дисбалансу ацетилхоліну та інших нейропептидів, що призводить до утворення клітин Альцгеймера, тобто атрофії нервових клітин в певних регіонах, що призводить до того, що ці клітини не працюють і мозку функціонують погано.

Захворювання Альцгеймера не лікується: всі препарати, які призначають, є симптоматичними і не значно покращують стан психічних функцій. І ще більше, на жаль, не перешкоджають подальшому злоякісному розвитку (після настання хвороби людина проживає не більше 10 років).

Це валове виснаження, тобто людина не може працювати активно протягом 45 хвилин, грубе порушення пам'яті, нездатність запам'ятати матеріал, порушення орієнтації в просторі, настій, тобто людина не може зрозуміти, де він, на вулиці або в домашніх умовах.

Ви можете побачити діда в тапочки на вулиці з абсолютно плутаним виразом, який іноді кричить, намагається викликати допомогу. Звичайно, це не причина діагностувати його з недугою Альцгеймера, але це патологічний стан, який дуже часто супроводжує його.

Просторові порушення приходять на передпокій, тобто люди не пам'ятають, де туалет є, де кухня знаходиться. Але варто відзначити, що їхній фасад зберігається, вони відчувають цей стан, вони критичні для нього. Можливо, вся трагедія полягає в тому, що вони усвідомлюють, що вони втрачають свою особистість. За словами одного з засновників російської психології Сергій Леонідович Рубінштейн, Однією з центральних функцій пам'яті є структурування особистості. Якщо пам'ять зламається, весь наш досвід, досвід спілкування з нашою особистістю, тобто особистість відходить.



Нормативно-некогнітний стиль вікінгу

Це ще не патологія, але дійсно ризикований варіант, коли передні частини великих півкулі старіються в першу чергу. Відбувається зниження самоконтролю. Це найбільш центральний симптом, тому що передні лоби залучені. Luria називає третій функціональний блок мозку блок програмування, регулювання та контроль психічної активності, тому тут регуляція та контроль постраждають в першу чергу.

Коли вони ослаблюють трохи, це ще норма – що ми називаємо в повсякденному житті «седін в бороді, демон в ребері»: людина 60-плюс, і вважає, що він як молодий може зробити свою роботу, поводитися як молодий чоловік, плаття в тон джинси, ходити з гравцем, кажуть: «Я Діма Білан слухав, я не слухаю Шульженко з Утесовом, я не так старий». Може бути сексуальним

У роботі можуть бути проблеми з планами будівництва, які застрягають на деякий момент, гнучкість. Апатетична, знебочена і зменшена мотивація, яка все одно повинна перебувати. Включаючи мотивацію передачі досвіду сеймантичного значення іншим поколінням: «Дуже, я буду називати онуком, він не потребує мене». Я збираю його. Невагомість, самотність і зміна умов життя може бути всі фактори ризику. Емоційні, жорстокі реакції можуть дотримуватися. На обличчі стресу літня людина може подумати: «Що це, мій син прийшов, він опинив мій паспорт?» Я не можу знайти мій паспорт, тому що він прийшов, він хоче зробити щось для мене. Це, виникає глуздість, але на фоні деяких стресів.

Надзвичайний випадок, патологічний прототип тут, є хвороба Піка, яка також класична хвороба, стовп хвороби Альцгеймера. Якщо є фасад особистості, і людина усвідомлює і страждає від збільшення когнітивного порушення, то при захворюваннях Піка (або, так як зараз прийнято говорити про психіатричну класифікацію, з передотерном деменції), зовнішні частини кори великих півкулів мозку є дисфункційними.

Такі пацієнти є емоційно тьмяними, пасивними, неактивними, лежачи, роблять нічого. Вони неперевершені в моторних навичках, написанні, читання, підрахунку і не критичні того, що відбувається, але вони мають ейфорію, вони компламентовані, вони можуть сміятися. У той же час вони абсолютно неактивні, порожні, моральні та етичні ставлення втратили.

Може бути стереотипи, наполегливості, тобто обсесивні дії, і грубі когнітивні порушення, тобто порушення мови, граматична структура, порушення мовного виробництва, небажання говорити, побудови докладної заяви тощо. Перш за все, і на початку з'являється ця емоційна і особистісна дисфункція, на пізній стадії вже вступають деякі когнітивні порушення. Це регулювання.





Що заважає патологічному старінню?

Люди, які займалися інтелектуальною роботою протягом усього життя, страждають від деменцій пізнього віку менше. Окремо розвинені технології гімнастики для мозку, тобто якщо є вже деякі обмеження в когнітивній сфері, можна звернутися до психологів, які розвиватимуть індивідуальну програму навчання. Звісно, я знаю старих людей, які навчаються поезії.

Це як окрема активність: достати, сніданки, прогулянка з собакою, потім пара годин, щоб дізнатися нову поему, подзвонити другу в передмісті, читати серцем, грати шахи на телефоні, який також добре, ви можете побачити, як e2-e4 пов'язаний, після чого ви зможете знову їсти, після чого ходити з собакою знову. Що таке планова активність, де є когнітивний і інтелектуальний компонент для підтримки тону. Тон підтримується таким чином – через інтелектуальну діяльність.

Люди, які послідовно підтримують фізичну активність, мають знижений ризик деменції пізніх тварин через те, що обмін речовин працює краще, що означає, що атеросклеротичні нальоти не утворюються, нормалізують цукор і так далі. Це, речі, пов'язані чисто з судинами, більше не роблять патологічний внесок.

Режим. На жаль, люди, які п'ють алкоголь, швидше за все, страждають від деменції пізнього віку. Так званий середземноморський раціон корисний: білки, морепродукти, фосфор, свіжі овочі. Ті, хто має прозорий сон і прокидний режим, хворіють менше.

А потім є чиста психологія. Люди, які пережили психотравми і з цими психотравами, не пішли до фахівця, не позбавлялися від них, частіше страждають. Люди, які пережили багато, але міні-стресу, що є, які мали активну діяльність, які мешкали в постійному стресі, мають менше хвороби Альцгеймера та інші деменції.

Рефлексивні люди (які відображаються на їх властивому нейрокогнітному стилі) можуть використовувати це. Як приклад борщу. Якщо він має просторову версію, але він добре пам'ятає, які інгредієнти покласти. І вона має перший варіант, вона не пам'ятає цього, але її передніх лобів зберігаються, тобто вона запам'ятовує процедуру: спочатку потрібно пройти, потім викласти і так далі. І так вони варять борщ разом, бо вони розуміють, що його не можна варити разом. Це, вони дійсно приносять свіжість до своїх відносин, тому що вони приймають його на новий рівень. Вони працюють разом з тим, що не існує.

Нарешті, можливість досягнення цілей розвитку. Звісно, ви добре розумієте: щасливі люди, які мають онуки. До всіх цих форм регулювального покриття доставляється легалізація. Навіть якщо у нас є одностороння людина, яка має все це (тобто він був інтелектуально активним, він відбивається на те, що відбувається йому), то він зможе знайти стратегії відшкодування через чисто соціальні речі, такі як клуби або соціальні програми.





P.S. І пам'ятайте, що просто змініть наше споживання – разом ми змінюємо світ!

Приєднуйтесь до нас на Facebook, VKontakte, Odnoklassniki

Джерело: Спеціальні.theoryandpractice.ru/oldness-3

Категории

Смотрите также

Новое и интересное