Мобільні додатки в Радянському Союзі

Я знайшов у своїх безпілотних старих медіа з програмами для радянського мобільного пристрою. Я вирішив розповісти читачам про перші кроки в галузі ІТ.
ТСН
Пристрій я писав про програмучувний мікрокалькулятор (PMK) "Електронний MK-61". Цей калькулятор використовує зворотний польський запис (hello, Forth!), тому практично кожен, хто бачив його вперше запит: «Чи є тут?» Калькулятор також мав 15 реєстрів для зберігання даних і 105 байтів оперативної пам'яті.
р.


Так в дитинстві іграшки не були навіть кілограмами.
Після відключення потужності, оперативна пам'ять була очищена і в наступний раз програма була включена, вона повинна бути перероблена. Пізніше з'явився «MK-52 Electronics», що не тільки необ'ємна пам'ять, але і можливість підключення розподільчих пристроїв пам'яті з додатковими програмами.
Магазини / Гра
У СРСР було опубліковано кілька десятків книг про PMC та програми для них. Наприклад, мій перший підручник був калькулятором, вашим помічником і суперником в іграх. Я його ще перед самим калькулятором. Для MK-52 також були виготовлені декілька BRP.
Але, можливо, найбільший внесок у популяризацію PMC та програмування було зроблено низкою радянських журналів. Один з перших почав писати про журнал PMK «Science and Life». Також опубліковано низку статей у журналі Quantum. З декількома винятками, додатки були в основному розглянуті. Ігри були досить малими. Ситуація різко змінилася з появою «Електронного Клубу ігор» в журналі «Молода технологія» (ТМ). За роки існування рубрика вона не тільки опублікувала безліч різноманітних ігрових програм, але і приділила багато уваги недокументованих можливостей PMC. Ще один журнал, який приділяв увагу ігровим програмам, був українським «Піонером».
У 1988 році Клуб ігрових програмістів (КЛІП) з'явився як своєрідна соціальна мережа (або замість ББС) по листуванню. Клуби
Зібрано до 600 користувачів PMC з усього СРСР. Історія КЛІПИ можна знайти тут і тут.
Класифікація ігор
Незважаючи на досить обмежені ресурси PMC, для них розроблено велику кількість ігрових програм. травень.
Визначте кілька жанрів ігор.
Симулятори
Є багато різних тренажерів. Як правило, процес гри був наступним чином. Гравець вніс нові значення кількості параметрів (витрата палива, нова швидкість, кут нахилу, період часу, коли ці параметри виконуються) і почали розрахунки. Після деякого часу PMK продемонстрував нове положення та параметри імітаційного об’єкта (висока або віддалена проїзд, нова швидкість тощо). Так як тема простору була дуже популярна в радянських часів, тут було низка космічних тренажерів. У розділі «ТМ» було надруковано фантастичну історію «Шлях до Землі», в якій герої на маленькому місячному Кожен розділ описує одну з етапів подорожі. Крім того, глави супроводжувалися однією або декількома програмами, через які читачі могли б переконатися, що все описано вірно. Таким чином, автори «ТМ» створили роботу фантастики на комп’ютерних програмах (або книжкових програмах) до тих пір, поки вона стала основною.
Карта моїх рейсів в безпосередній близькості від орбітальної станції "Юрі Гагарін"
р.


(На жаль, метеорит потрапив на станцію)
Стратегія
Першою економічною стратегією я грав Меррі Фермер, колективний сільськогосподарський тренажер: посадка різних культур і збирання врожаю. Після того, як СРСР дозволив громадянам займатися самопідготовкою (то це було так звано), з'явився тренажер кооперативного кафе.
Також були військові стратегії. Наприклад, можна було повторити битву з термопілоту або битву з Нева.
Головна
Очевидно, що не можна навчити PMC для відтворення перевірок, а ще більше таких шахів. Однак, граючи деякі кінцеві ігри досить реалістичні.
Фото шахового щита позначений для гри з PMC:



Найцікавіші ігри для мене був Вовк і вівчарка. Виявилося, що не було цікаво грати на звичайному 8х8 шаховому щиті: чотири овець завжди перемагають і три завжди втрачають. Тому розроблено варіант гри на 9х9 родовища. І хоча не вдалося реалізувати алгоритм мінімаксу, остаточна програма виявилася досить сильною. Ця гра вражає мене так багато, що я пізніше зробив версію для MS-DOS і пару років тому для Android.
Динамічний відеоігри
Два функції PMK дозволили реалізувати навіть динамічні відеоігри. По-перше, під час розрахунку на індикаторі відображаються деякі поточні значення. Таким чином, можна продемонструвати динамічну «карту». По-друге, перші калькулятори були смішні апаратні помилки. PMCs мав перемикач "R-G" для розрахунку тригонометричних функцій у градусах і радианах, відповідно. Скоро стало зрозуміло, що якщо перемикач не встановлений в екстремальних положеннях, але зафіксований в центрі, після чого він буде виконувати розрахунки в паху (100 градусів - 90 градусів). Незабаром ця помилка була перетворена в функцію: перемикач мав третій стан «GRD». Якщо ви розраховуєте значення коди100, потім ви можете визначити позицію перемикача: для градусів ми отримуємо значення до 1 2 3 4 5+, тобто негативне значення, для міст - природно, 0 р.для радян до 1 2 3 4 5+ - позитивне число. Всі ігри цього жанру були побудовані за принципом: PMK за деякий час продемонстрував точну ситуацію на екрані, надаючи гравця можливість прийняти рішення. Потім він визначив позицію перемикача "R-GRD-G" і виконується розрахунки. Ззовні він виглядав досить смішним: Гравець, який потрапив до флеш-екрану і бездоганно вогневий перемикач.
баклажани
Як і будь-який самооглядовий комп'ютер, PMK може відображати кількість шістнадцяткових чисел. Але через обмеження індикатора вони виглядали трохи дивним. Наприклад, "Р"Розроблений як "до« » » » » » » » » » » » » » »Б« » » » » » » » » » » » » » »Р.« » » » » » » » » » » » » » » Коли виникають помилки, калькулятор виводить слово "Помилка"але він виглядав як "ЯГОГ", що дав назву до процесу вивчення недокументованих можливостей PMC. Виконувати складні операції на дуже великих числах (які калькулятор не може теоретично відображатися) або посилаючись на великі адреси пам'яті програми, можна отримати різні написи.
Наприклад, у грі «Лунолет-3» з оповідання «Шлях до Землі», позиція місячної площини відносно Землі і Місяця виводиться наступним чином:



« » » » » » » » » » » » » » »Ег- Земля,О.- Місяць,до- Лунар.
Калькулятори МК-61/52 підтримали операції алгебра. Але вони зазвичай використовуються тільки для створення кількості повідомлень:- гра над,8-Л8ЕК- людина втратила. Було ще кілька ігор, які використовували ці операції для закодування дива.
У більш детальному описі історії ММК описано тут, а тут великий набір ігор.
МОК Симулятори та емулятори
Є кілька тренажерів PMK, таких як Калькулятори-3000. Є також реальний емулятор [emu145] (https://code.google.com/archive/p/emu145/). Автор емулятора - Фелікс Лазарєв - навіть купив професіонал
Мікроскоп для фотографування мікроконтролерів серії 145/745. У цьому форумі ви можете простежити історію розвитку.
На основі ему145 Станіслав Боруцький створив емулятор для Андроїд.
Мій шлях.
Я отримав калькулятор MK-61 у 1989 році. Я не знаю про існування кліпу. Об'єм програм звернулася з "ТМ" - або перекручується в бібліотеці (Xerox ще не був доступний), або приймав з друзів (як правило, потім не давав назад). У нас є наука і життя журналів протягом декількох років. Але це було в основному про програми, які я насправді не доглядав. Але більше, ніж грати, я насолоджуюся написання програм. До речі, я ніколи не розумію чарівність консолі, таких як Дендія, бо вони не можуть бути запрограмовані вдома. Моя перша іграшка була космічного тренажера, написаного під впливом «Лунолетів». У класі 6, а в класі фізики ми вивчали тільки рівномірний прямий рух. Не дуже цікаво. Я провів більше часу програмування, ніж сама гра. Тоді були ряд програм. Моя найсерйозна програма стала втіленням калаха (манкала). Незважаючи на обмежені ресурси ММК, він б'є мене досить часто. Я не знаю, коли я був більш збуджена, коли я втратив або коли я втратив.
Деякі фотографії раніше зазначених ЗМІ:









Не так давно замкнено коло і знову напишіть програми для мобільних пристроїв.
Спробуйте.
У програмі PMC на Habra: один, два, три
Звичайно, справжній nerd людина з радістю проведе половину години, набравши код програми, щоб потім п'ять хвилин грати. Для тих, хто слабкий духом, я підготувала спеціальну версію емулятора з підтримкою експортних / імпортних програм (Я подав цей емулятор від мого імені з дозволу Станіслава). Я також підготувала кілька програм для цього емулятора. Досить скопіювати *pmk-файл на смартфоні і імпортувати його в емулятор.
Насолодіться Вашим досвідом!
P.S. Баран, в якому я знайшов свої блокноти, мав металеві двері, які сказали "EU-1050".
ОНОВЛЕННЯ. Zenitchik нагадав, що є продовженням серії: МК-152/162

Джерело: geektimes.ru/post/277026/

Категории

Смотрите также

Новое и интересное